Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Keves vagy sok? Novemberben...

Timke32 kérdése:

Keves vagy sok? Novemberben voltam hormonvizsgalaton, elso vervetel a ciklus 14. ik napjan volt ( november 12. en volt a mensim elso napja es 25. en voltam vervetelen

Figyelt kérdés
Ket ertek rossz, nem megfelelo, az egyik az LH ( 17,18) a masodik az FSH ( 6,33). A prolaktin es tesztoszteron szint rendben volt. A kerdesem az volna hogy az LH magas e vagy alacsony, mennyinek kellene lennie. Es ugyanez a kerdesem az FSH ra vonatkozoan . Melyik keves, alacsony vagy melyik sok, magas ertek. Koszonom

2019. dec. 30. 17:47
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Koszonom a tanacsokat kedves utolso valaszolo. Megprobalok még esetleg valamit sportolni, tobbet mozogni, mert nekem az egyetlen testmozgas az a hazimunka, csalad, gyerkoc. Vitaminok sajnos nem segitenek, kiprobaltam mar tobbfajtat, es azr is amit a bororvosno ajanlott , vizben oldodo port, h segit a faggyuttermelodes csokkenteseben ( sebogard oral) de ugyanugy zsirosodik, es jonnek ki a pattik. Ez mellett b vitamint+Onega, lennag, haj, bor, korom vitamint, nem olcso vitaminokat es hatasuk a boromre nulla, probaltam en mar gyogynoveny teakat amien gyogynovenyek kifejezetten noknek, noi problemakra a ciklusra, hosszabb ideig kuraszeruen, semmi hatasuk, ugyanugy jonnek ki, az egyetlen ami segitett a fogamzasgatlo( belara ha jol emlekszem , azt kellet fel evig szednem, akkor kb bababöröm volt, csak en kegyetlenul felek tole es okozott mas egyebb tunetet. Nagyon nem szivesen szednem ujra, veszelyes.
2019. dec. 31. 13:38
 22/25 anonim ***** válasza:

Ezzel a mindent jobban tudok mentalitással csak egy helyben fogsz toporogni.

Az endokrinológus minden hormontermelő szervvel foglalkozik. Nem csak a pajzsmiriggyel. A női hormonokat lehet hogy a női szervek egy része termeli, de a termelést, hogy miből mennyi legyen és mikor, főként a pajzsmirigy és az agyalapi mirigy szabályozzák. Ezért fontos az endokrinológus, mert ő egybe látja át a dolgokat és egy valóban jó endokrinológus nem csak a laborereményeid alapján diagnosztizál.

A mozgás meg olyan tevékenység amit huzamosabb ideig végzel és min 120-130 felett tudod vele tartani a pulzusodat. A házimunka és a gyerekezés nem ez.

Ha már írtad, hogy a pajzsmirigy hormon eredmények jók lettek, meg tudod mondani mikor vették le és mik lettek az eredmények? Csak kíváncsi vagyok, hogy miket néztek.

Illetve akkor most volt ciklus 3.napi vv vagy sem? Ha igen, annak milyen eredménye lett?

2019. dec. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Telefonon kozoltek, hivtam oda, mondtak hogy hivjak az eredmenyek miatt es mondtak h rendben van. Tehat nem kellett vissza menjek mert nem volt szukseg kezelesre, ha talalt volna vmit, akkor folytatodott volna a tortenetem az endokrinologussal kapcsolatosan de ha okes akkor okes. A hormonvervetel meg a ciklus harmadik napjan volt es arra mar azt mondtak h azok az ertekek most rendben voltak.
2019. dec. 31. 15:22
 24/25 A kérdező kommentje:
Eredmeny ide vagy oda, ha a masiodik sem lett volna jo, akkoris egy a vege( doki szerint) az abtikoncepcio, ö mast nem tud adni, csak ez az egy mod van helyrealliitani, novelni, potolni a hormont, mar mindegy h mennyi eredmenyem volna rossz mien szakaszban, ugyiscsak arra volnek rautalva h azt szedjem , vagy petefeszek kivetel(😖) szoval valaszthatok, vagy elek tovabb pattanasossan vagy sajat felelossegre szedni fogom azt a veszelyes vackot.
2019. dec. 31. 15:30
 25/25 A kérdező kommentje:
Ha mindent ugyis tudok volnek nem probalnek vmi tapasztalatot tanacsot kerni es azzal h vegigvizsgaltatok , vegigvizsgaltattam minden lehetseges teruletet, amik osszefugghetnek , hatha fog, goc, belrendszer, torletek, teljes verkep, gyulladas, pajzsmirigy, minden eredmeny jo volt es nem hiszem h ez egy helyben alldogallas, haladok mindig , mert teszek erte ,, es most miutan mar egyertelmu h ezek hormonok miatt jonnek ki, csak az van hogy vagy vagy, a dontes rajtam al, h maradok a sz helyzetbe ( ha nem segit mas termeszetes modszer, ami miatt erdeklodok hogy hatha valaki tud ajanlani vmi mas szert, gyogymodot,teszek erte tovabbra is h javuljon a helyzetem. Ha mindent tudnek nem irnek ide . Kikerem ha megyek az erdmenyem, papirom , mindkettot, pajzsmigyt is, en ugyse ertek azokhoz az ertekekhez, hiaba nezem en ahhoz nem ertek, nem vagyok doki
2019. dec. 31. 16:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!