Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Keves vagy sok? Novemberben...

Timke32 kérdése:

Keves vagy sok? Novemberben voltam hormonvizsgalaton, elso vervetel a ciklus 14. ik napjan volt ( november 12. en volt a mensim elso napja es 25. en voltam vervetelen

Figyelt kérdés
Ket ertek rossz, nem megfelelo, az egyik az LH ( 17,18) a masodik az FSH ( 6,33). A prolaktin es tesztoszteron szint rendben volt. A kerdesem az volna hogy az LH magas e vagy alacsony, mennyinek kellene lennie. Es ugyanez a kerdesem az FSH ra vonatkozoan . Melyik keves, alacsony vagy melyik sok, magas ertek. Koszonom

2019. dec. 30. 17:47
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Bőrproblemak miatt vette le a doki a vert, hormonalis eredetu pattanasaim vannak,bőrorvos kuldott a nőidoktorhoz, nem teherbeeses miatt. Csak a nőverkevel beszeltem telefonon, lediktalta az ertekeket es mondta hogy ezek rosszak. Utanna kerestem neten es az szerint nagyon alacsony mindket ertek , de orulnek neki hogy valaki aki ert hozza elmondana a velwmenyet. Es hogy konkretan melyik ertek a felelos leginkabb a bőrproblemak, tulzott faggyutermelesert
2019. dec. 30. 19:17
 2/25 anonim ***** válasza:

Nőkben az FSH szintje ciklusfüggő:

korai follikuláris fázisban: 2.5 – 12 IU/L

follikuláris fázisban: 3.5 – 14 IU/L

ovuláció szakaszában: 4.5 – 25 IU/L

luteális fázisban: 1.7 – 8 IU/L


Tehát a 6,3 jó. Az LH értéket hirtelen nem találtam, de azt is megkeresheted a neten.

Úgy tudom hogy ha az LH sokkal masasabb mint az FSH akkor az lehet PCOS jele.

Majd az orvos elmondja mi a probléma.

Én nem csak a bőröm miatt aggódnék hanem a későbbi gyermekvállalás miatt ha hormon problémám lenne. Van is mondjuk, aggódás is, de nekem az FSH nagyon rossz.

2019. dec. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt , az FSH is keves szerintem ha a folso ertek 25 , kozel sincs a fele erteknek . Mindket ertek nagyon keves, az ovulacios szakaszban, az LH 8,7-76 ig, nekem meg csak ,,nevetseges” 17😞 sajnos. Most neztem meg egy osszefoglalo tablazatban a normal ertekeket .
2019. dec. 30. 20:44
 4/25 anonim ***** válasza:
A 14.napi vérvételnek semmi értelme. Ezeket a hormonokat a 3-5.ciklusnapon vett vérből lehet értékelni. Ha az orvos küldött így, akkor válts fokit, ha magad mentél, akkor elrontottad.
2019. dec. 31. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Ez a vervetel nem volt tervezett, idopontra. En a bororvoshoz mentem aki azt mondta hogy amit ki tudna irni gyogyszert ahhoz szukseges a fogamzasgatlo szedese. Ezert mentem hozza hogy beszeljek vele es rakerdezzek a hormonvizsgalatra hogy megis tudjam hogy melyik hormon vacakol, kerdezte mikoor volt a mensim, de levette, mar ez az eredmeny is rossz, ha a 21. ik napon mentem volna meg rosszabb lett volna mert csak utanna a vervetel utanni masodik naptol kezdtek katasztrofalisan kijonni a csunya pattanasok, sajnaltam is h na pont most mit mutatna
2019. dec. 31. 08:16
 6/25 A kérdező kommentje:
Mensi elotti jo egy hettel a legcsunyabb de elotte sem szep, olyan mint masnak, de ez nem normalis h csak akkor elfogadhato, turheto mikor megjon( 4nap)+ utanna 2-3 nap es onnantol kezdeve egyre rosszabb , szoval 3 het csunya es egy het aranylag szep, de ez a vervetel pont nem a katasztofalis allapotkor tortent, de mar eleve ez is rossz arany es ez csak rosszabb lett volna kesobb ha pont elarasztottak a pattanasok
2019. dec. 31. 08:22
 7/25 A kérdező kommentje:
Vissza megyek 13.an ( ciklus 21. ik napja lesz akkor) es megnezzuk akkor mit fog mutatni mert a ciklus harmadik napjan le vett ver az jo, ott jok az ertekek, de akkor szep is borom, mikor megjon tisztul ki, mulnak el , nem csidalkozom hogy jo, mert a mensim koruli par nap az egyetlen nyugodt ( pattanas mentes idoszak)
2019. dec. 31. 08:32
 8/25 anonim ***** válasza:

De nem akkor kell menni vérvételre, amikor a legjobban pattanásosodsz 🤦 ezeknek a hormonoknak megvan, hogy mikor kell mérni őket, mert abból lehet következtetni bármire.

Egyébként ezekkel a problémákkal inkább egy valóban jó (pl Endocare központ, Tűű László doktor) endokrinológushoz menjél! Mind a nőgyógyász, mind a bőrgyógyász csak tüneti kezelést tud alkalmazni...vagy fogamzásgátló tablettával elfedi a problémát és szétcseszi a ciklusod.

2019. dec. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Na de mivel ezek hormonalis pattanasok akkor csak akkkr a legnagyobb aranyban rossz az ertek mikor a pattanasok a legrondabbak, nyilvan mert akkor a legnagyobb az ingadozas, logikus ha jo volna az arany a borom is jo lenne, ugy ahogy mensikor, szep bor= jo ertekek voltak, csunya bor = rossz ertekek, mert a hormonok okozzak, tehat logikus h a legrosszabb idoszakban varhato a legrosszabb ertek. Minel kuszabbak a hormonok annal rosszabb a bor. Errol beszelek, es erre az ertekre azert kivancsi volnek hogy mennyire sz eredemenyt kapnek a 21 napon, az pont azaz idoszak is mikor mar a legrosszabb.
2019. dec. 31. 09:24
 10/25 A kérdező kommentje:
Amugy en mar jartam endokrinologiusnal .Vett vert, ultrahang es semmi baja a pajzsmirigyemnek, az volt az elso amit kivizsgaltattam. Itt nem pajzsmirigy hanem petefeszek gond van,nöi vonal, es igen, a doki fogamzasgatlot akar adni( amit par evvel ezelott szedtem mar bororvos ajanlotta es helyre is hozta a borom, nem volt pattanasom, amire kaptam arra segitett de veszelyes( verrog kepzodes)+egy csomo mas dolgot elront), a doki vervetelt akar majvizsgalatra ha szedni szeretnem es ultrahang vizsgalatot, es persze sajat felelossegre,alairni, de nekem nem kell az a veszelyes vacak, valami mas modon szeretnem a hormonokat rendbe tenni, termeszetes modon, homeopatia, gyogynovenyek, cseppek stb, a fogamzasgatlo csak a veg veg veg megoldas . Ha csak egy mod van ra, kihagyom
2019. dec. 31. 09:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!