Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Keves vagy sok? Novemberben...

Timke32 kérdése:

Keves vagy sok? Novemberben voltam hormonvizsgalaton, elso vervetel a ciklus 14. ik napjan volt ( november 12. en volt a mensim elso napja es 25. en voltam vervetelen

Figyelt kérdés
Ket ertek rossz, nem megfelelo, az egyik az LH ( 17,18) a masodik az FSH ( 6,33). A prolaktin es tesztoszteron szint rendben volt. A kerdesem az volna hogy az LH magas e vagy alacsony, mennyinek kellene lennie. Es ugyanez a kerdesem az FSH ra vonatkozoan . Melyik keves, alacsony vagy melyik sok, magas ertek. Koszonom

2019. dec. 30. 17:47
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Ha ilyen okos vagy, diagnosztizáld is magadat 🙈 erre írtam a JÓ endokrinológust. Nem sztk-st, aki csak túl akar lenni rajtad. Én ezeket már végigjártam, nem a levegőbe beszélek. De mindenki azt és úgy csinál, ahogy akar 🤷 ha megnyugtat, hogy nézegeted mindig ezeket a hormonokat, amiknek csak a ciklus elején van jelentőségük (és abból lehet következtetni, ha az egyensúly nem áll fenn). A pajzsmirigynél meg kérdés, hogy miket néztek és néztek-e mellé trsti tüneteket is. De mondom, én ezt már megoldottam az életemben, így én max javasolhatok hogy nekem mi jött be. De azt hidd el, hogy ez endokrinológusi hatáskör, aki nem csak a pm-gyel foglalkozik, hanem úgy teljes egészében a hormonháztartással. A döntés nálad.
2019. dec. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Ertem en h a ket megadott idoszak a vervetelre a 21. ik nap es a mensi napjai, az stimmelt is, de en aznap november 25 en nem tudtam errol, nem volt semmi tapasztalatom , infom,idoontokrol es nem is volt betervezve h nah megyek noidokihoz hormonvizsgalatra en csak elmentem a bororvoshoz hogy adjon valamit ami belsoleg hat mert csak kremek es lottyok azok csak a meglevo pattikat kezelik, de ha belul gond van ujra kijon, kenhetek magamra barmit, ujra kijon es ujra. A hormonok szintjet kell helyre hozni es akkor nem lesz szuksegem semmire, mert nem fognak ujak kepzodni.ha valaki tud valamien mas megoldast a fogamzasgatlon kivul( dokim azt mondta h csak az es ha vki kiszedeti a petefeszkeit, de en bizok benne h van mas gyogymod is, homeos vagy barmi mas.
2019. dec. 31. 09:56
 13/25 A kérdező kommentje:
Miert mindenaron az endokrinologia teren kell lenni a problemanaj???😫, a pajzsmirigyben? Nem csak a pajzsmirigy felelos a hormonokert hanem a petefeszkek is , es en nem tudom hogy miert nyomjam , eroltessem meg a pajzsmigy gondot, ami jol mukodik hisz a vervetel( hormonok vizsgalata ) sem mutatott akkor semmit. Attolmeg h neked az volt a gondod, nekem nem kotelezo h azzal legyen, neked az, nekem patefeszek. Es nem ertem ez miert lenyeg , es ez miatt valaki mintha agyament lenne, ha veszzuk az ovilacios idoszak normal ertekeit, nem jok es pont, az is egy ertek, egy eredmeny megha nem is nagykonyvben leirt napon volt is az elso vervetel( nem en vettem le magamnak) , de az is egyfalyta info, most nem az a fontos hanem h mivel lehetne javitani , amig fennal a problema addig beĺul sem jo es az eredmeny sem volna jo
2019. dec. 31. 10:06
 14/25 A kérdező kommentje:
Hagyjuk a pajzsmirgy, endokrinologust, az en problemam nem az, mondta a doki hogy az jol mukodik, semmi baja . Akkor ezt mar nem fogom eroltetni, es nem fogok okoskodni az orvossal h marpedig nincs igaza es csakis az a gondom. Legalabbis folfogtam akkor h az rendben van es mentem tovabb, keresgelni( goc, fogorvos, ful orr gegesz, minden teruleten, verkepeken atmemtem az elejen, tobb torlet, laborvizsgálat , minden jo volt. Barmi ami osszefugghet pattanasokkal.
2019. dec. 31. 10:28
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Lassan jöttek az infók, mert a kérdésben nem hangzott el hogy volt 3.napi vérvétel, ezt később írtad. "Vissza megyek 13.an ( ciklus 21. ik napja lesz akkor) es megnezzuk akkor mit fog mutatni mert a ciklus harmadik napjan le vett ver az jó." Ennyi. Ez a kettő kell.

Hogy miért KELL anői hormonokat a ciklus 3. (FSH, LH, Prolaktin, ösztraidol, tesztoszteron, TSH) És 21. Napján (progeszteron) levenni? Erről inkább egy orvost kérdezz meg, nem mi döntjük el. Ezt mindíg így csinálják.

Az endokrionológus pedig nem csak a pajzsmiriggyel foglalkozik, hanem minden hormonzavarral.

Még egy szót a homeopátiáról. Tudod hogy mi az? Addig hígítanak egy anyagot amíg már semmi nem lesz belőle, csak az emléke. Tehát a víznek emlékezőtehetsége van. Olvass utána, mert nem biztos hogy ezzel kellene kezeled magad. Gyakorlatilag semmit nem csinál. Én is használok gyógynövényeket, de az más. A természetgyógyászatnak sok ága van.

2019. dec. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt, hat igazabol a doki dontott ugy h leveszi a 14.napomon a vert, tudvan h a 21. nap az ,, igazi”, de a hamadik napira azt mondtak h jo, de mondom akkor a borom is szep allapotban volt. Az endokrinologus kivizsgalta a hormonokat, es mikor informalodtam azt mondta hogy minden ertek jo, es en ezzel betudtam h nem a pajzsmirigy a ludas. A nöidokim is eloszor a pajzsmigyet kerdezte hogy azt vizsgaltattam e, mondtam neki hogy igen, rendben volt. A homeopatia idaig bejott, barmien teren hasznaltam, segitett, nekem igen, es olvastam hogy vannak szereik a hormon problemakra, vagy lattam gyogynoveny cseppeket is
2019. dec. 31. 11:32
 17/25 A kérdező kommentje:
Egy probat meger a homeopatia, es a gyogynovenyek is, hatha megoldhato a problema antikoncepcio nelkul is , mert az mar csak akkor ha semmi mas kimeletes, termeszetes modszer nem valik be, mert azert mar boven eleg volt a patrabasokbol, 33 eves vagyok es meg ezzel kell kuzdjek mint valami tini , eleg szomoru
2019. dec. 31. 11:36
 18/25 A kérdező kommentje:
*pattanásokból
2019. dec. 31. 11:38
 19/25 A kérdező kommentje:
Bizok benne hogy veget er majd mar VEGRE hamarosan ez problema, ferfinak is kellemetlen nemhogy egy nönek . Persze, h en sem ertek az orvosi dolgokhoz,ertekek, mikor miert es mennyi stb , ez a dokik dolga, de keves doktor olyan h erdekli es torodik a beteggel, csak olyan tessek lassek, felszines vagy csipp csupp, nem aldoz idot h valamit normalisan elmagyarazzon vagy megbeszeljen csak ez es ez es mehetsz . Sajnos
2019. dec. 31. 11:52
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Mozgást, diétát és vitamint szokták még ajánlani az orvosok is. D, E, B12 vitamin és Folsav, és vasat is ha nem jó az érték.

Gyógynövények közül a barátcserje kivonatot és a cickafark teával lehet még próbálkozni, de ez csak népi gyógymód, én is szedem, de nem sok reményt fűzök hozzá. A vérrögtől én is félek, ezért fogok vérvételt csináltatni, hogy van-e rá hajlamom. Magán vérvétel én részletesebben nézik. Ingyenesen csak egy gént nézték, mivel a többi nem volt indokolt. Ha van akkor én se fogok szedni mesterséges hormont csak ha muszály.

2019. dec. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!