Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Honnan tudhatja valaki, hogy...

Honnan tudhatja valaki, hogy trombózisra hajlamos es nem szedhet tabit? Mely laboreredmények utalnak rá?

Figyelt kérdés
Voltam vérvételen, de meg se nézte a doki a papíromat. Elkezdtem a tablettát szedni, simán kiírta. Azt szeretném tudni, hogy milyen laboreredmények jelzik azt,hogy trombózisra hajlamos valaki. Egyik barátnőm 9 évig szedett tabit, aztán véletlenül derült ki,hogy nem lett volna szabad. Annak idején a doki nem küldte el vérvételre, csak kiírta neki a fogamzásgátlót....
2008. nov. 17. 08:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

a "tabitól" az is hajlamos lesz a trombózisra, aki nem volt.

a nők 60%a szülés után, akik szedtek tablettát, hajlamosak lesznek rá.


vannak, akiknek szülni se kell, barátnőm is trombózist kapott a tablettától 3 év után :S

pedig őt kivizsgálták, és eü okokból javasoltak neki tablettát

2008. nov. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
szia,sajnos én ugyan így vagyok.2hete derült ki hogy trombózis hajlamom van,ennek ellenére évekig szedtem a fogigátlót!és most sem nőgyógyász révén derült ki!!!jó mi?
2008. nov. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

szerintem menjél egy nőgyógyászhoz és mond el , h szeretnél tabletat szedni, de előtte kérjél hemosztázisra beutalót és az orvos tudni fogja, mit kell felírni! (pl. PI, APTI, TI, Di-dimer)

2008. nov. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha még aktuális a kérdés...

Én 10 évig szedtem tablettát, a dokim azt is tudta, hogy dohányzom, soha nem tagadtam le. Ennek ellenére nem küldött el vizsgálatra soha. Én kis buta nem is gondoltam, hogy ragaszkodnom kéne hozzá. Elvégre baj mindig másokkal történik, velem nem. :)

Idén januárban kaptam trombózist. 30 évesen. Augusztusban megcsinálták a vizsgálatot. Kiderült Homozigóta Leiden mutációm van. Mindkét szülömtől örököltem a hajlamot. Tehát a trombozis kialakulásának esélye kb 80%. Kész csoda, hogy 10 évig nem történt baj.

Ha a családban volt trombózis vagy ha nagyon félsz akkor mindenképpen kérj trombophilia vizsgálatot. Ha kell menj el egy másik orvoshoz.

2008. dec. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!