Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kispesten az SZTK-ban nőgyógyá...

Kispesten az SZTK-ban nőgyógyászt kit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
2008. nov. 15. 01:20
1 2 3
 11/29 anonim válasza:

A kérdésre válaszolva: egyértelműen és elsősorban dr Ita Jenőt ajánlom a kérdezőnek, és mindenki másnak is Kispesten. Ha némi indoklás is kell, hát íme: közel 10 éve rendszeresen járok vizsgálatokra hozzá, az összes gyerekemet nála szültem, és nagyra tartom az óriási szakmai tapasztalatát, emberségét, jófejségét, tisztességét. 3 gyermekem van, a lányom most 5 éves, az ikreim(!!!) másfél évesek. Mindnyájukat "simán" szültem (az ikreket is), a doktor úr segítségével, és állítom, ha másnál szülök, mindkét szülésem császár lett volna (a lányomnál 24 órát vajúdtam, az ikreknél meg ugye nem kell magyaráznom...)Nagy tudású dokinak tartom, akinek mindig hálás leszek a gyerekeim világra segítéséért. Éppen ezért kérek arra mindenkit, aki írdogál ide gyorsítókról, meg babaölő vizsgálatokról vele kapcsolatban, hogy kétszer is gondolja meg, mielőtt újabb hülyeséggel mocskolja őt. Nekem egyik szülésemhez se adott gyorsítót (pedig az elsőnél más dokik biztos adtak volna), epidurált vagy egyebet, merthogy a természetes folyamatok híve alapesetben.

Ha meg netán probléma merülne fel, akkor sem tudok elképzelni jobb problémamegoldót nála. Én az életemet és a gyerekeim életét is rábíztam, nem csalódtam benne, és ha ismét választhatnék, akkor is vele csinálnám végig.

2009. márc. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim válasza:

Nőgyógyászt választani nem egyszerű!

Én is voltam a te helyzetedben mikor Kispestre költöztem, az említett orvosok mindegyikénél jártam.

Mindegyikkel mélységesen meg voltam elégedve! De még a terhességeim előtt eldöntöttem, hogy dr. Ita Jenő lesz a választott orvosom. Nem bántam meg!

A legelső terhességem nem tartott sokáig, és már az első UH vizsgálatkor megmondta Ita doktorúr, hogy valami nincs rendjén.(5 hetes) És tényleg! Az idő őt igazolta! Nem a vizsgálatok miatt nem maradt meg a babóca, hanem mert nem volt életképes! Ekkor végkép tudtam, hogy jó kezekben vagyok! Azóta két gyönyörű egészséges babát szültem nála (2006 és 2008-ban) és azóta is hozzá járok. Nagyon jó fej! Mindent meg lehet vele beszélni. Alapos, felkészült és bármikor rendelkezésemre áll. A terhességeim alatt nem csak a fizikai dolgok érdekelték, hanem a lelki állapotom is. Ha kételyeim voltak (mert persze voltak) mindet elmagyarázott és megnyugtatott pl: az AFP mindkét esetben egy kicsit magasabb volt. Végül császáros lett mindkét babám, de végig tudtam, hogy biztos kezekben vagyok! Jókor hozott, jó döntéseket és a kéréseimet mindig tiszteletben tartotta, sőt ha kellett árral szemben is ment értünk! Ezért is lett mindkét babám egészséges!

A másik két orvosról ilyen részletesen nem tudok nyilatkozni, de olyan orvost válassz, akiben megbízol! Én csak ajánlani tudom Dr. Ita Jenőt.

2009. márc. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim válasza:

Én idén januárban szültem Ita doktor Úrnál, terhesgondozásra is hozzá jártam a kezdetektől fogva. Volt olyan, hogy nem volt jó kedve (éjszaka műtéteket végzett, utána szalad az SZTK-ba rendelni, ahol 40-en várnak rá) de az előbbiek fényében azt hiszem, ez érthető. Mi több, mint egy évet vártunk a babára, aki nem akart jönni. Más problémával kerestem fel Ita doktor Urat az SZTK-ban, közben megemlítettem, hogy már régebb óta szeretnénk babát. A kezelésének köszönhetően már a következő hónapban terhes lettem. A terhesgondozáson mindig alapos volt (a sok várakozó ellenére), semmi problémám nem volt. A szülés simán ment, reggel 8-től du. 3-ig ott volt velem a szülőszobán, vasárnap is bejött megnézni, hogy hogy vagyok. Neki (is) köszönhetően a szüléssel kapcsolatban nem maradt bennem semmilyen negatív élmény, és biztos, hogy a következő babát is nála szülöm majd, ha lesz. Én nyugodt szívvel jaánlom a doktor Urat.


Bár én nem vagyok orvos, olyan gyógyszer, aminek a beadása után ha 10 percen belül nem jön ki a baba, meghal Ő is meg az Anya is, nem hiszem hogy létezik, úgyhogy azért hülyeségeket nem kéne írni. Ja, és a hozzászólás kimeríti a hitelrontás fogalmát.

2009. ápr. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim válasza:
Én csak ajánlani tudom a dokit!! Mindig nagyon segítőkész, türelmes és a szakmai hozzáértése kiváló! Én voltam mindegyik dokinál a kispesti SZTK-ban de mindközül Őt emelném ki! példa: A Szeitz dokinál volt a hugom mert úgy nézett ki a dolog hogy terhes, 2 hét kimaradt menst. után. megvizsgálta majd elküldte mondván nem lát semmit. Visszament Ita dokihoz aki észrevette hogy méhen kívüli a terhesség. Na ennyit a szakmai tudás különbségekről!!!!!
2009. ápr. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim válasza:
90%

Ita doktornál szültem január végén. Nagyon szimpatikus az ,ahogy a terhességről gondolkodik, ahogy azt, mint természetes állapotot kezeli. Minden helyzetben annyira elővigyázatos amennyire szükséges. A vizsgálatok végeztével mindig jókedvűen távoztam, amiben nagy szerepe volt Ita doktor pozítiv kisugárzásának is.

Vigyázott ránk!

2009. ápr. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim válasza:

Sziasztok!

Sajnos teljesen negatív véleményem van a kispesti sztk-ban működő nőgyógyászati osztályról. Az eset édesanyámmal történt meg 8 évvel ezelőtt. A lényeg az, hogy több, mint fél évig járt a Szeitz Imre doktorúrhoz, heti rendszereségel, mert problémái voltak. Az eredményei többször elkeveredtek, vagy késve érkeztek meg, legalább háromszor levették a mintát neki, mire végre meg lett az eredmény. Az eredmény P4-es volt, amit akárhogy is nézzük, RÁK. Ezt a doktorúr több hónapon keresztül nem ismerte fel, mindenféle kúpokat és kenőcsőket írt fel neki. Majd amikor már nem tudta, mi lehet a baja, azt mondta neki, menjen haza, majdcsak megoldódik magától. Édesanyám a végén megmenekült, mert még időben talált egy lelkiismeretes orvost, aki további kivizsgálásokra küldte. Méhnyakrákja volt, teljesen kifejlett, ha pár hónapot tovább várt volna, már nem lehetett volna megmenteni az életét, mert már a medencéje felé húzódott. Azonnal meg műtőtték és hónapokig járt sugárterápiára is. Pert is fontolgattunk az orvos ellen, de az volt a probléma, hogy akihez anyukám járt nőgyógyász, ő meghalt, így nem tudtuk igazolni, hogy anyu rendszeresen járt előtte szűrésre. Így azt mondták, hogy nem bizonyítható a mulasztás. Ő a hibás, miért nem járt szűrésre évente. Szerencsére azóta jó egészségnek örvend, de ez csak a véletlenen múlt!!!!

2009. nov. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a válaszodat! Én végig a Szeitszhez jártam gondozásra, de nem kértem fel szülést levezetni, ügyeletesnél szültem.

Végülis végig normális volt. Bár azt furának tartottam, hogy nem vizsgált egyszer sem a terhesség alatt (nem mintha hiányzott volna, de néha szoktak nem??) csak a 36.heti kenetet vette le.

Sajnálom ,ami anyukáddal történt. De tudta volna bizonyítani, hogy megjelent szűrésen rendszeresen. Hiszen mindíg adnak egy ambulánslapot, hogy megjelentél és hogy mit néztek éppen. Én pont ilyen esetekre gyűjtöm össze mindet, mivel nekem is sok gondom volt már idáig is (felfázás, petefészek gyulladás). Ezek a leletek szerintem elég bizonyítékok lennének.

2009. nov. 4. 00:10
 18/29 anonim válasza:

Kedves "Sziasztok"!

Néhány gondolat az írásához: Biztosan megvannak az édesanyja zárójelentései, leletei, így pontosítani lehetne véleményét, a leírtakat. Édesanyja él, és biztosan gondosan eltette e fontos dokumentumokat, amelyeket a kontroll vizsgálatokon is be kell mutatni. Egy ilyen súlyos, rosszindulatú betegség ellenőrzése a beteg élete végéig szükséges. A 8 éve történtekre sokszor nehéz pontosan, minden részletre kiterjedően emlékezni. A pontosságnak pedig egy írásban nagy szerepe van. Pár kérdésem azért lenne:

- Azt írja, hogy az édesanyja a betegsége előtt rendszeresen járt rákszűrésre a nőgyógyászához, aki sajnálatos módon meghalt. Az orvos halálától függetlenül biztos megvannak a rákszűrés eredményei, amelyek csak azt bizonyítják - negatív eredményük esetén - hogy az édesanyja vigyázott magára, és rendszeresen járt orvosához, aki folyamatosan ellenőrizte. Lehet az, hogy az orvosa halála után kezdett járni XIX.ker.-i nőgyógyászati szakrendelésre? Ez nem derül ki egyértelműen az írásából.

- Ettől függetlenül Kispesten (8 évvel ezelőtt) többször ismételték meg a rákszűrést (írása szerint 3x), nyilván azért, mert az első sem negatív eredményű volt. Ilyenkor ismételni szokták a vizsgálatot - a rendellenesség gyanúja miatt -amig nincs biztos eredmény.Édesanyja esetében az eredmény P4 lett, de fontos lenne tudni az előző két eredményt is, ami biztos nem ilyen súlyos (P4) lelet volt. Mennyi idő telt el az első rákszűrés, és az utolsó P4 között?

-Az orvosokon kívül minden tájékozottabb beteg is tudja, hogy a P4 eredmény rosszindulatú folyamatot jelez, ezért kizártnak tartom, hogy a szakorvosa ennek ismeretében azt mondta volna, hogy "menjen haza, majd csak minden megoldódik magától." Az "olvasottabb", tájékozottabb betegek -különösen az internet elterjedése óta-tudják, hogy ilyen esetben műtét és további utókezelések szükségesek.

- Miért nem írja le az édesanyját tovább kezelő, és annak életét megmentő lelkiismeretes orvos nevét? Talán ennek az orvosnak az elismerése nem okozna gondot. Vagy csak az Ön szerint "hanyag, mulasztó orvost" lehet név szerint bírálni?Ön nyilván nem orvos, így nem várható el, hogy tényszerűen írjon.Nem tudom, hogy elvárható-e Öntől az írásával kapcsolatban a felelősség? Ráadásul az Ön által leírt, vélt 8 évvel ezelőtti esetből általánosít, és azt írja, "teljesen negatív véleménye van a kispesti sztk.-ban működő nőgyógyászati osztályról". Egyrészt a 8 évvel ezelőtt történteket /de egyáltalán hogy történtek????/ nem lehet általánosítani, az ott dolgozó összes orvos munkáját ezáltal "minősíteni", bírálni a névtelenség mögé bújva. Névtelenül könnyű negatív véleményt írni egy orvosról.

- Természetesen csak a rossz, elmarasztaló vélemény érdekes, függetlenül annak valós tartalmától. Az "olvasottság" a legfontosabb az internetes világban, mert az oldal csak akkor jó reklámhordozó, ha szenzációs híreket olvashatnak rajta. Ez a tény felveti a honlap címét kitalálók, és azt fenntartók felelősségét is.

-Mindig lesznek olyanok, akik "ráharapnak" az ilyen témákra, és azokat összegyűjtve bizonyítékot látnak./Lásd komment.

-Összegezve: A valós és tények teljes, pontos ismerete nélkül könnyű névtelenül véleményt alkotni egy orvosról, vagy bárkiről. A szülészet-nőgyógyászat területén dolgozó orvosokat manapság különösen divatos dolog minősítni, többnyire negatív színben feltüntetni, bírálni, sok esetben teljesen elferdíteni a valóságot, a tényeket.

-Kispesten az SZTK-ban tüdőgyógyászt kit ajánlanátok? Esetleg rtg. szakorvost, szemészt vagy belgyógyászt? Ez miért nem olyan érdekes?

--- Miért csak rosszat írnak valakiről??, Miért névtelenül??? Egy ilyen világban élünk?!? Az orvosok többsége általában több munkahelyen nagyon sokat dolgozik lelkiismeretesen. Anyagi megbecsültségük egyre rosszabb. Az egészségük is. De talán nekik is van jó oldaluk?

2009. nov. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim válasza:
Dr Ita Jenőt csak ajánlani tudom mindenkinek! Lelkiismeretes, emberséges, közvetlen és segítőkész, szakmai tudása és gyakorlata pedig vitán felül áll. Végtelen biztonságban éreztem magam a terhességem alatt. Tudtam, hogy éjjel-nappal hívhatom, megválaszolja a kérdéseimet. Császárral született a babám, de nála a lehető legjobb kezekben voltunk mindketten. Remélem, a kistesó is majd nála születik, eszembe nem jutna mást választani.
2010. ápr. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim válasza:

Bevezetőül annyit, hogy közel 14 éve ismerem Ita doktort. Természetesen rossz napja(i) mindenkinek lehet(nek), a sok munka fáradttá tesz, és hiba nélkül sem született még ember. Megjegyzem, nem tisztem Őt megvédeni, de nem tehetem meg, hogy ne írjam le az esetemet.

Tehát az elmúlt évek alatt szültem nála két gyereket, és elvégzett két méhszájplasztikát. (Persze, kettőn áll a vásár, de soha nem volt komplikáció!)

Amiért most mégis írok, az tavaly januárban történt.

Megesett velem az, amiről azt gondoltam, soha, semmilyen körülmények között nem lennék rá képes. Komolyan fontolóra vettem, megtartsam-e a babámat, de a döntést csak úgy voltam képes meghozni, ha előzőleg Őt felkeresem. (Időközben vidékre költöztünk, és egy itteni orvos már beleegyezett a beavatkozásba, de a lelkem mélyén mégsem akartam.)Abban a lelkiállapotban csak arra emlékszem, hogy letolt -valószínűleg Ő is ismert annyira, hogy ez hatni fog- és közölte, nem végez ilyen beavatkozást. Ennek a babának meg kell születnie, nem lesz semmi baja. Még az ezt követő kritikus időszakban is Ő tartotta bennem a lelket. Végül mégse hozzá jártam gondozásra, és nem nála szültem. Viszont az elsők között tudta meg a nagy hírt, és velem együtt örült.

Ugyanis igaza lett. Most van egy 7 hónapos, gyönyörű, egészséges kisfiam, aki félig-meddig a Doktor úrnak köszönheti az életét. Mert ha ez az orvos akkor a kérésemre "igent" mond, talán megteszem azt, amit örökre megbánok, de már nem hozhatok helyre, és esetleg most ezeket a sorokat sem írnám...

Egy életre HÁLÁS VAGYOK NEKI!!!

2010. ápr. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!