Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet hosszú távon...

Hogy lehet hosszú távon felkészülni a teljes egyedüllétre?

Figyelt kérdés

Tömören az a sztori hogy pár éve hajléktalan voltam, és egy erdőben éltem tök egyedül.

Ezt úgy két hétig bírtam, és ennyi idő is elég volt hozzá hogy egy bokorral beszélgessek. Nem olyan vicces, de teljesen kezdtem becsavarodni, és egyedül éreztem magam.

Ezután vissza kellett jönnöm emberek közé, mert nem bírtam egyedül ott tovább!

Most megint arra akarok felkészülni hogy ha megint hajléktalanként kell élnem, akkor jobban bírjam ezt az egészet.

Nem célom az sem hogy sokáig éljek, mert tudom ha egyedül leszek egy sima törés, vagy bármilyen betegség könnyedén végezhet velem. Az a célom hogy ha már a társadalomban nem tudok élni, és nem is akarok, akkor minél tovább húzzam egyedül, mert azért csak úgy meghalni nem akarok!

Jelenleg azon gondolkodtam hogy meditációt gyakorlok, és mivel egyre jobb idő lesz, egyre hosszabb időszakokban készítem fel magam erre úgy hogy kint fogok élni egy viszonylag lakatlan területen...


Valaki tudna esetleg "más" hatékonyabb módszereket is arra hogy hogyan lehet elviselni a teljes magányt?



2019. máj. 1. 13:18
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Off: egy kb 150 cm magas, edzetlen nő vagyok és egy ikeàs hàtizsákban 16 kilós holmit vittem egy kissebb (kb 1-2kilós) csomaggal egy 8km-es szakaszon, szerintem fizikailag, egy jó kondícióban lévő férfi ennek kétszeresét simàn megcsinàlja. (Tény, hogy az akció utàn a talpam vagy 3 napig fájt, de más gond nem volt.)

On:

Tekintve, hogy az ember társas lény nem tudja elviselni hosszútávon a teljes izolációt.

Nem vèletlenül büntetés a kiközösítès vagy a magànzárka évezredek óta, a minőségi emberi kapcsolatok hiánya tönkre fog tenni előbb vagy utóbb.

Azt meg nagyon remélem, hogyha legközelebb szemetelsz a természetben (vagy máshol) valaki a se**edbe dugja amit eldobtál.

És még az ilyen véglények írják, hogy "nem bírják az embereket"...

Ezt írod: "már a társadalomban nem tudok élni, és nem is akarok" ,"voltak konzervek amiket vittem ki magammal", "üveges söröket is vittem". Szóval te köszönöd, kihúzod a beled a társadalomból, de azèrt igénybe veszel és kihasználsz mindent amit màsok termelnek ki? Nem ellentmondásos ez kissé? Nem érzed úgy, hogy "te mész szembe az autópályàn"?

"üvegeset tudtam lenyúlni a szüleimtől"

Micsoda tartás, micsoda erkölcs! Mostmár értem miért is àllsz a társadalom felett, bocsáss meg azért amit írtam. Szerintem mutasd meg a szüleidnek ezt a kérdést, remélem utána gyorsan meg fogod tanulni az egyedüllét fortélyait...

Azt is javaslom, hogy a következő csöves-túrád után ne menj vissza másokhoz. Még a boltba se menj ètelért, tanuld meg milyen gyökereken tudsz megélni a vadonban. Kellemes telet.

2019. máj. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Off: Tehát vittél egy csomagot nagyon komoly néhány km-en keresztül ami után ugyan napokig fájt a talpad, de szerinted ez rendben van? Na ez a különbség az igazi túrázó meg aközött ha valaki sok a Bear Grylls film után azt képzeli, hogy ő már tapasztalt.
2019. máj. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Off: Igen, szerintem ez rendben van mert én direkt kiemeltem, hogy nem vagyok igazi túrázó: kb 150 cm magas, gyenge, edzetlen nő vagyok, ez a "hosszú séta" egyszer fordult velem elő. Emiatt feltételezem hogy egy magas, erős edzett férfinek, (akàr van túrázásban tapasztalata, akár nincs) fizikailag képesnek kéne lennie A-ból B-be juttatnia egy csomagot a saját tempójában (akkor is ha utána izomlàza vagy izületi fàjdalmai lesznek). Példàul egy katonai felszerelès súlya akár 30 kg is lehet (pl. brit gyalogságnál és 20 km-en át viszik a cuccot). Akkor a közlegény mondja azt, hogy "őrmester, Bear Gryllsnek kell lenni, hogy elvigyem ezt a csomagot, szóval ennek csak a negyedét szeretném hozni"?

A problémám az volt, hogy te erről végig úgy írsz mintha annyira lehetetlen volna mint túlélni egy zuhanást a 30. emeletről mindenféle eszköz vagy segítség nélkül. Nem az. Hosszútávon izületi problémákat okoz, és fizikai erőnlét kell hozzá (tudjuk, hogy egy katona esetén ez megvan, kérdezőről nem tudjuk bebizonyítani milyen fizikuma van), de lehetséges ekkora súlyt vinni.

Ettől függetlenül a kérdező egy idióta, és nyílván más terepen cipelni egy hátizsákot mint egy úton.


Egyetlen kérdésem màr csak az, hogy az egy szatyor sör,hogy nem szakadt ki?

Ha magamból idulok ki akkor minimum 2 l sört iszom egy kirándulás alkalmával ami (mondjuk 0,5l-esüveg esetén esetén) 1168g a 4 üveg a sörök súlya pedig 4kg. Nem értem, hogyha egyetlen sörösüveg kupakja is simán kilyukasztja a zacskót (velem többször megtörtént 1 óra séta alatt) akkor hogy tudta elvinni őket? De ez már tényleg szőrszálhasogatás, mert ha táskába teszi őket és inkább a ruhái egy részét tette szatyorba akkor meg van oldva.

2019. máj. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Kedves # 23


"Egyetlen kérdésem màr csak az, hogy az egy szatyor sör,hogy nem szakadt ki?"


Azért mert egy ilyen szatyor volt:


[link]

2019. máj. 2. 11:29
 25/28 anonim ***** válasza:
De miért nem mész dolgozni? Nincs bankszámlád és csak arra tudnák utalni a fizut? Vagy egész eddig nem volt TB-d és nem tudod már visszafizetni? Tehát ezt nem értem. Egyébként vannak bejelentetlen munkahelyek, ahol ez senkit nem érdekel, azzal kereshetnél pénzt és egyúttal emberek közt lennél. Szerintem az lenne a leghatékonyabb módszer erre, ha nem a fos élet elviselésén fáradoznál meditációtanulással, hanem ugyanazt az energiát valami előrevivő dologra használnád fel, ami kiutat jelent a sz** helyzetből.
2019. máj. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

# 25


Az a probléma hogy drog, és alkoholfüggő vagyok! Nem tudok dolgozni mert ha pénzem lesz a lehető leggyorsabb módon kiütöm magam valamivel.. Ezután meg problémákat okozok.. Csak így tudok most is tiszta maradni, hogy nincs pénzem. A rehab sem segít, mert már ott is voltam. Egyszerűen nehéznek tartom ez az életet az összes küzdelmével együtt, és ha lehetőségem nyílik használni bármilyen tudatmódosító szert, akkor megteszem. Egyszerűen nem tudok másképp működni.


Ja amúgy nincs már TB-m se, és van egy kis tartozás is a hátam mögött. Ha elkezdenék dolgozni rövid időn belül tiltanák a fizum egy részét, és ezért egyedül már képtelen vagyok megélni valahol mert túl drágák az albérletek.


Ezért mivel mindig az szokott a vége lenni hogy csöves leszek, most már eleve arra akarok felkészülni. Mert magam befejezni ezt a játékot félek, ezért viszont csak ez az egyetlen út maradt már csak számomra...

2019. máj. 2. 12:15
 27/28 anonim ***** válasza:

Munkanélküli központokban, hajléktalansegítő szervezeteknél érdeklődj a lehetőségeidről.

Ha nem lábalsz ki a függőségből akkor további szenvedéssel teli évek várnak ràd, mindenképp ezt a problémádat kezeld először, a többit utána.

2019. máj. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Menj dolgozni akkor, ha úgyis levonják a TB-re, nem tudod elkölteni drogra :)) És máris bem leszel magányos. Ha pedig rendezve lesz a TB-d, mehetsz egy másik rehab intézménybe, mert úgy tűnik, az előző nem ért semmit.
2019. máj. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!