Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió forrása lehet a...

Depresszió forrása lehet a következő?

Figyelt kérdés

Akik úgy érzik, vagy tudják, hogy depressziósok!

Lehet az az oka, hogy olyan típus vagyok, aki:

-nem állt ki az igazáért, mert nem mert

-félt elmondani a véleményét, mert szerinte senkit sem érdekelt

-később már nem is izgatta magát ezeken, inkább alkalmazkodott a másokhoz. Ezáltal háttérbe szorult, és beletörődött, hogy más diktál, kár erőlködni, úgysem az van amit én akarok.

Ha ez az oka annak, hogy semmi nem érdekel, akkor tudni szeretném, mert úgy érzem, tudnék változtatni magamon, ha ennyit jelent az akaratosság, céltudatosság.

Szóval, csak az szomorú, aki gyengének érzi magát?

Köszi!


2010. júl. 3. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Hát, elég jól látod! Érezned kell, hogy te sem vagy kevesebb másoknál. Talán bizonyos dolgokban még több is vagy. Tanuld meg: ha te nem szereted magadat, mástól sem várhatod el, hogy szeressen, méltányoljon. Az egészséges önbizalom meglátszik az emberen, akivel már nem tehetnek meg akármit.
2010. júl. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!:)
2010. júl. 3. 21:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Előzőnek tökéletesen igaza van. Én is ilyen vagyok és depressziós lettem. Akkor kezdtem kilábalni amikor elhatároztam, hogy kedvelni fogom magam és kiállok a magam igazáért. Persze ez nem megy az egyik napról a másikra. De ez az első lépés.
2010. júl. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
és sikerült? mi a többi lépés?:)
2010. júl. 3. 22:48
 5/5 anonim ***** válasza:

"Lehet az az oka, hogy olyan típus vagyok, aki"


OKA nem. Esetleg az egyik tényezője egy olyan helyzetnek, ami hajlamossá tett arra, hogy kialakuljon a depresszió. De ez nem úgy megy, hogy van egy ok ("olyan típus vagyok"), aminek a következménye a depresszió. Egy ember nem lesz depressziós attól, mert valamilyen "típus".


"nem állt ki az igazáért, mert nem mert... félt elmondani a véleményét, mert szerinte senkit sem érdekelt ..."


Inkább azt mondanám, hogy volt(ak) bizonyos pszichológiai problémá(k), amelyek ehhez a viselkedéshez vezettek, és lehet, hogy közük volt a depresszió kialakulásához is.


"Szóval, csak az szomorú, aki gyengének érzi magát?"


A depresszió nem szomorúság. Szomorú egyébként a világ legerősebb embere is lehet, ha oka van rá.


Ha arra gyanakszol, hogy depressziós vagy, akkor fordulj hozzáértő szakemberhez, mert a szóbeli "tanácsadás", amit itt nyújtani tudnak az emberek egymásnak, egy ilyen súlyos kérdésben legfeljebb időpocsékolásnak jó.

2010. júl. 4. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!