Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az öngyilkosság a Japánoknál...

Az öngyilkosság a Japánoknál hős cselekedet?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam,hogy így tekintenek ott az öngyilkosságra,igaz ez?
2019. márc. 6. 13:21
 1/6 Phoney ***** válasza:

Nem akármilyen öngyilkosság, nem a mai japánoknál, és nem hőstett.


A saját kezűleg végzett szertartásos kínhalál (szeppuku, önkibelezés) az egyetlen lehetőség volt helyrehozni a helyrehozhatatlan becsületet. Többnyire olyanok tették meg, akikre amúgy is kivégzés és/vagy kínzás várt volna.


Ha csak így lehetne öngyilkosnak lenni (amihez hozzátartozik az is, hogy józanon követik el), akkor Magyarországon évente nem 2000+, hanem 0 ember ölné meg magát.


A japánoknál sem csinálja ezt senki, az elmúlt évtizedekben 1-2 eset ismert, az is tüntetőleg.

2019. márc. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha ezzel elpusztítasz egy anyahajót. Lehetőleg ne a sajátot.
2019. márc. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Maximum ha tettél valami rosszat. Ha "bedepizel" és kinyírod magad, az manapság nem jár semmiféle elismeréssel, Japánban sem...
2019. márc. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Más megítélés alá esik, mint egy keresztény kultúrában, de nem hőstett.
2019. márc. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A 2. vh alatt volt hőstett a kamikaze pilóták esetében, mikor ha lelőtték őket úgy irányították a repülőgépet zuhanás közben, hogy kárt tegyen még az ellenséges bázisban, anyahajóban, stb.

Ma már egyáltalán nem hőstett, hanem óriási probléma kint az öngyilkosság. Nem csak a felnőttek, hanem tinédzserek közül is egyre többen követnek el öngyilkosságot a nagy nyomás miatt, amit az iskolában kell elviselniük (kint írtó sokat kell tanulni, sokkal nagyobb az elvárt szint, mint nálunk, ami nálunk az emelt szint, kint az-az alap).

2019. márc. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az első megírta az esetek felét, és az valóban régebben volt jellemző. Manapság is viszonylag magas az öngyilkosságok száma Japánban, főleg 2-3 féle tipikus eset jellemző.


Az egyik tipikus eset az elidegenedés, depresszió okán, amire többnyire rátesz a kiközösítés, amit Japánban nagyon könnyű "elérni".


A másik gyakori eset a szégyen, és a Japán kultúrában részben sajátos okokból is kialakulhat súlyos szégyenérzet. Nem ritka, hogy a szülő a saját gyermekeit is megöli ilyenkor Japánban, mire önmagával végezne. Szégyen általában a Japán társadalom tabuival való akaratlagos szembemenés általi stigmatizáció, vagy inkább ügyetlenségből eredő tabusértés miatti stigmatizáció lehet. Pl ha rajtakapnak bármilyen korút az utcán csókolózni, valamint további, más illemszabály ellen is vétett az illető(k), elég lehet a kiközösítéshez, ellehetetlenítéséhez, ami miatt kilátástalan helyzetéből adódóan esélyesen öngyilkosságot követ el. De történhet pl kiskorú rajtakapása love hotelben (otthon kevésbé élnek még a szülők is nemi életet, erre vannak a love hotelek, de inkább nagykorúaktól elfogadott oda járni).


Nem ritka a megfelelési kényszer ellenére bekövetkező sikertelenség miatti öngyilkosság se, jellegzetes a magas iskolai követelményeknek megfelelni nem tudó diákok öngyilkossága, mert nem bírja elviselni a szégyent, hogy a szülei rengeteg pénzt áldoztak a taníttatására, de ő, a diák nem volt képes jó eredményeket produkálni ezért.

2019. márc. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!