Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem szabad naponta...

Miért nem szabad naponta alkoholt inni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, az miért baj? Én semmi rosszat nem tapasztalok tőle. Vagy majd fogok később? Vagy hogy kell ezt értelmezni? Nem érzem azt sem, hogy egyre többet akarnék inni, vagy ilyesmi.

2019. febr. 9. 17:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem teszt, parasztvakítás. 2 igennel veszélyeztetettnek titulál. Az egyik, szoktam e egyedül inni. igen, este tv előtt sörözgetek(napi 1 doboz)
2019. febr. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Na igen. Kb ugyanannyit iszom (vagy kevesebbet!!), mint akiknek vannak barátaik, akkor én már rögtön alkoholista vagyok?
2019. febr. 9. 19:11
 13/22 anonim ***** válasza:
79%
Akkor vagy alkoholista, ha gondot okoz az, ha néhány napig nem iszol. Próbáld ki, hogy mostantól 3 napig nem iszol. Ha nagyon hiányzik, vagy nem tudod megállni, hogy ne igyál, akkor alkoholista vagy. Különben nem.
2019. febr. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha minden nap iszol, az már szintivás, az is az alkoholizmus egyik formája.


[link]

2019. febr. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

"Kb ugyanannyit iszom (vagy kevesebbet!!), mint akiknek vannak barátaik, akkor én már rögtön alkoholista vagyok?"

Egy vagy két igen válaszra még nem ezt írja a teszt utáni kiértékelés. De azért azt, hogy jó lesz vigyáznod, komolyan kéne venni.

Nem csak az alkohol (jelenleg megivott) mennyisége számít, hanem bizony az is, hogy milyen körülmények között, hogy milyen céllal iszod, mert ha most még nem is nagy az a mennyiség, ha most még nem is jelentkeznek elvonási tünetek néhány alkoholmentes nap után, hosszú távon bizony pontosan ez az út az, ami az alkoholizmusba visz. És pont akkor kéne visszafordulni, és nem továbbmenni ezen a bizonyos úton, amíg még nincsenek elvonási tünetek, mert amikor már lesznek (és x idő múlva bizony lesznek! és hogy x mennyi, az egyénenként változó, nagyon sokmindentől függ, és csak utólag derül ki, hogy kinél mennyi), akkor már vagy sokkal de sokkal nehezebb lesz, vagy egyáltalán nem is fog sikerülni. És lehet, hogy most még úgy érzed, hogy nem kívánsz egyre nagyobb mennyiséget inni, de miért nem hiszed el az orvosoknak, hogy mindenki így kezdi - és aztán egyszercsak bizony elkezdi emelni a mennyiséget (talán csak olyan mértékben, hogy fel se tűnik saját magának se, csak utólag tudatosul majd, hogy ez történt, ha egyáltalán tudatosul valaha)? Érdemes kipróbálni, hogy te leszel-e a kivétel a sokmillió tanulmányozott alkoholista között? Miért pont te lennél? Te is csak emberből vagy, ne bízd el magad.

2019. febr. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
"Az alkoholizmus nem hirtelen alakul ki, a kóros ivás előzi meg. Kétféleképpen lehet valaki kóros ivó: ha mindennap megiszik mondjuk 2-3 sört a tévé előtt, de nem rúg be, vagy ha időről időre iszik nagyobb mennyiséget. A kóros ivás már károsítja a testet, és jelentkezhetnek belgyógyászati szövődmények. Ha egy orvos ebben a stádiumban figyelmezteti a beteget, hogy teljesen és véglegesen le kell állni a piával, akkor még önerőből is meg tudja csinálni. A szintivás az alkoholizmus egyik legkárosabb formája, borvidékeken gyakori, ahol gyerekkorától fogva mindenki azt látja, hogy ott egy kancsó bor az asztalon, és minden étkezésnél felhajtanak egy-egy pohárral. Senki sem rúg be tőle, mindenki teszi a dolgát, az apuka is egy békés, kedves ember, aztán mondjuk egy lábtöréssel kórházba kerül, majd jön egy durva delírium. Ilyenkor mindenki csodálkozik, hogy hát nem iszik ez annyit. Nagy a tudatlanság abban, hogy mennyit szabad inni, alig tartja be valaki a szociális ivás három kritériumát."
2019. febr. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
51%

azért mert pár év múlva besárgulsz és tönkremegy a májad.. aztán amikor már te is rájössz, hogy abba kéne hagyni, túl késő lesz.

Napi 1 pohár bor ok, több nem

2019. febr. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
50%
napi egy pohár bor is már szintivás
2019. febr. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
77%
18-as. 1dl től nem lesz semmi baja étkezés mellé. Sőt, javítja a HDL-LDL arányt
2019. febr. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
50%
olvasd el a toxikológus tapasztalatait, ő más tapasztal a napi egy pohár bort fogyasztókról
2019. febr. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!