Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem szabad naponta...

Miért nem szabad naponta alkoholt inni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, az miért baj? Én semmi rosszat nem tapasztalok tőle. Vagy majd fogok később? Vagy hogy kell ezt értelmezni? Nem érzem azt sem, hogy egyre többet akarnék inni, vagy ilyesmi.

2019. febr. 9. 17:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
20%
Lehet naponta inni, a mértékkel vannak a gondok. 1 pohár (1.5dl) sör kifejezetten előnyös. A sör a 3. legegészségesebb ital.
2019. febr. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
46%

"A sör a 3. legegészségesebb ital."

Ez tetszik, én is így tartom. Első a pálinka, második a bor, aztán jön a sör.

2019. febr. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
69%
Miért gondolod, hogy nem szabad? Egy kis bor talán még jót is tesz. A baj a nem megfelelő mennyiséggel van.
2019. febr. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Nem tudom, én azt hittem, hogy akkor alkoholista vagyok, és hát az elvileg nagy baj.
2019. febr. 9. 17:53
 5/22 anonim ***** válasza:
86%
Nem, nem. Első a víz, második a bloody mary, utánuk a sör
2019. febr. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
39%
Olvasgassatok, tanuljatok, mielőtt pontoztok [link]
2019. febr. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
80%

Az alkoholt a máj bontja le, és a mértéktelen fogyasztása máj problémákhoz vezethet. Az alkohol tulajdonképpen méreg, és egyéni, hogy ki mennyire tolerálja.

Viszont a tanulmányok kimutatták, hogy az él legtovább, aki naponta iszik egy picit, a vörösbor kifejezetten jó hatású lehet, tele van antioxidánsokkal. A következő az, aki sosem iszik, a legrövidebb életkorra pedig az alkoholista számíthat. Ja, apropó! Alkoholizmushoz vezethet, ami függőség. A szomszédom 40 éves kora előtt ebbe halt bele. Alig 5-6 évig ivott. Diplomás volt, felső vezető, majd szépen lecsúszott... Magánéleti problémái voltak. Tudta mi vár rá, de már nem tudott leállni... 😥

2019. febr. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

"Alkoholizmuson a rendszeres (napi) és/vagy nagymenniységben történő alkoholfogyasztást értjük. "


Ebből a tesztből jól kiderül nem csak az, hogy jelenleg hogy állsz, hanem hogy mi az, amit szabad, és mi az, amit nem, ha meg akarod előzni, hogy bajba kerülj:

[link]

2019. febr. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Már kitöltöttem ilyen teszteket, az jött ki, hogy alkoholista vagyok. De nem értem, miért baj, amit csinálok, ha egyszer nem is rossz?
2019. febr. 9. 18:44
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Sok olyan dolog van, ami jó, de árthat.

(Mértéktelen evés, ivás, dohányzás, drogozás, válogatás nélküli szex.) Ezek mind jók, abban a pillanatban...

De akár halálos is lehet.

2019. febr. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!