Nincsenek kicsit túllihegve a mentális betegségek?
Tudom hogy az is komoly dolog, de pl sokan panaszkodnak hogy szociális fóbiájuk van, és hogy az egy betegség, nekem is volt, de fokozatosan egyre többet jártam emberek közé, csináltam a dolgom, tanultam, stb... hogy előre haladjak az életben, és elmúlt. Persze amíg ültem bent a gép előtt, és mindig a negatívat feltételeztem mindenkiről, addig nem múlt el a "betegség". Nagyon sok ilyen eset van még amúgy...
Állítólag régen sokkal ritkábbak voltak a mentális betegségek. Nem lehet hogy azért, mert nem tekintettek minden sz*rt betegségnek, hanem elfogadóbbak voltak?
Pl voltam falun rokonoknál, és ott egy ilyen igazi régivágású társaságban volt egy ember, aki nagyon csendes volt, de semmi kritika nem érte emiatt, ilyen és kész... az a tapasztalatom, hogy a "modern" társadalomban ez nem így van, egy társaságban ha valaki csendes akkor unalmas, és b*sztatják hogy beszéljél többet, szólalj már meg stb...mintha fogyatékos lenne azért mert nincs kedve mindig beszélni, vagy nagy társaságban....
Mondjuk amit én írtam, a szociális fóbia, sokan betegségként tekintenek rá, pedig simán le lehet küzdeni. Inkább arról szól, hogy az ember nem szocializálódik, így fóbiája van ha szocializálódni kell úgymond. Nincs hozzászokva ahhoz, hogy emberekkel kommunikál, stb, így nem is megy neki, rosszul érzi magát emberek közt. Ennyi erővel az is lehetne betegség, hogy valaki nem tud lefutni egyhuzamban 1 km-t, pedig csak azért nem tudja, mert soha nem szokott futni, elhízott stb, de ha elkezd edzeni rá, előbb-utóbb el fogja érni.
Az Asperger-szindróma a másik, szerintem teljesen normális életet lehet vele élni, annyi hogy az ember nem lesz teljesen átlagos, de én nem nevezném betegségnek.
Nem a mentális betegségek vannak túllihegve, hanem egyes emberek lihegik túl a saját problémákat. Illetve ha valaki orvoshoz megy a problémájával, akkor - hacsak nem teljesen irreális a dolog - mindenképp kapni fog valamilyen diagnózist az illető, mert valahogy muszáj rajta segíteni.
És még nagyon sok minden jön ehhez... Például az, hogy a modern korban élő emberek tudomást szereztek a mentális betegségekről. Az is, hogy behálózta az életünket az internet, az emberek folyton a messengeren kommunikálnak, meg egyéb netes platformokon, írásbeli kommunikáció formájában, és gyakorlatilag elszoknak (elég sokan, főleg azok, akik már alapvetően is gátlásosabbak és sérülékenyebbek!) a való életbeli beszélgetésektől, ezért egy idő után szoronganak is tőle. Illetve szerintem is igaz, hogy régen jobban "elfogadták" a különcöket, vagy legalábbis azt a tényt, hogy vannak különcök is, de ez is adódhat abból, hogy nem voltak tudatában annak, hogy ezek akár anomáliák is lehetnek. (Persze a mai embereknek meg tudniuk kellene, hogy az introvertáltság nem anomália... Szóval ez tényleg nagyon bonyolult.)
Egyébként ez már magánvéleményem, de én úgy gondolom, hogy manapság Valóban több a mentális beteg ember (tehát nem az van, hogy szimplán többen kapnak diagnózist), és ez egyértelműen abból fakad, hogy a jelenlegi életformánk (legalábbis ennek sok-sok aspektusa, csak ezt már végképp nincs kedvem részletezni) megbetegíti az embereket. Sokkal több őszinteségre, kapcsolatra, szabad levegőre, szabad időre lenne szüksége az embereknek. Manapság túl sokan esnek abba a hibába, hogy hajszolják a tökéletességet, a legjobbat, a sikerességet, a valódi, őszinte dolgok, hajnalig tartó beszélgetések, akármik pedig elmaradnak az emberek életéből, mert "nem érnek rá" meg "túl fáradtak hozzá".
Utolsoval ertek egyet!
Kerdezo, nagyon orvendetes, hogy a te szocoalis fobiad elmult, de azert vannak fokozatok, az enyhetol a benitoig es nem tudhatod masnak milyen. Ne feltetlenul a sajatodbol indulj ki es plane ne bagatellizald el maset.
Jaj,de szeretem mikor ilyen "okos" valaki,mint a kérdező.
Tudod a szociális fóbia elég széle skálán mozog.
Vannak,akik csak elpirulnak más emberek jelenlétében,én meg wc-re sem tudok elmenni,csak az otthonomban,ilyen méretek ölthet a szociális fóbia.
És nem,nincs túllihegve,ugyanis az egész életemet befolyásolja,nem tudok teljes életet élni,mint mások.
Ugyanis állandó félelemben élek miatta.
Sőt pontosan az a baj,hogy nem foglalkoznak vele,és nem is értik meg,hogy miből erednek a mentális betegségek.
Másrészt te kevered az introvertáltáságot a szociális fóbiával.
Egy introvertált ember nem szeret emberek társaságában lenni,egy szociális fóbiánál viszont végzetes is lehet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!