Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A "dolgokkal, , való azonosulá...

A "dolgokkal, , való azonosulás (ragaszkodás) miatt szenvedünk. Hogy lehetne növelni a "nem ragaszkodás, , ~ tudatos elengedés mértékét?

Figyelt kérdés

Tehát bármi amihez kötődünk - az minden esetben szenvedéssel jár!

Legyen az egy esti sör; vagy egy füves cigi; de akár egy párkapcsolat is lehet...

Ha nem tudunk pont sört inni; nem hozza a dealer a füvet; vagy nem jön a párunk ~ akkor szenvedünk, és rosszul érezzük magunkat.

[Persze csak akkor ha függők vagyunk ezen dolgokra - és képtelenek vagyunk elengedni az adott dolgot.]

Na most tegyük fel hogy bizonyos helyzetekben nem ragaszkodunk ezekhez, és akkor "csak úgy,, jól érezzük magunkat (márcsak azért is mert nincs ez a "teher,,).

Ha nincs pénzük sörre; vagy eleve nem akarunk beszívni; elkerüljük a párkapcsolatot ~ akkor nem jöhet létre a szenvedés sem (persze abban az esetben ha tudatilag "belül,, sem vágyunk ezekre).


De az a baj ezzel hogy ezt csak akkor tudom megvalósítani - ha ezek a látszólagos "külső,, tényezők nincsenek a tudatom látóterében.

Tehát nem lehet pénzem; nem beszélhetek bizonyos emberekkel; és kerülnöm kell mindenféle helyzetet ahol esetleg kapcsolatba kerülhetnék a másik nemmel.

Ez így elég abszurd - és hosszú távon nem megvalósítható!


Szóval akkor most ez végül is maga a függőség?


Mert az "adott körülmények,, kialakulásában - nem vagyok képes megfékezni magam ~ és a tudatom "odaragad,, az adott élményhez (vagy annak "akarásához,,) és ezáltal szenvedés keletkezik.


Ha tovább fejlesztem a "jelen tudatosságát,, akkor növelni tudom majd az elengedés mértékét is ~ vagy ehhez más is szügséges?


Mert ha folyton a pillanatban tartom magam akkor nincs ilyen baj, és jelenleg van rá lehetőségem hogy ezt még hosszabb távon gyakoroljam...


Hogy valósítható meg, hogy a dolgokat ~ kívül-belül, tudatosan képesek legyünk bármikor (bármilyen helyzetben) megfogni, és ha kell - el is engedni?



2019. jan. 30. 15:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Buddhista módszerekkel lehet, mint pl. minden nap tudatosan új szokást felvenni, ezáltal gondolkodás is megváltozik egy idő után.
2019. jan. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

#1

Tehát akkor valamilyen más (bármikor elérhető) dologhoz kell kötődni?

Mert mindenképp lesznek kötődések - mi pedig csak ennek az irányát változtathatjuk meg?

(Jelenleg is meditációt gyakorlok)

2019. jan. 30. 15:51
 3/3 Gyula__ ***** válasza:
Javaslom a Sedona módszert.
2024. jún. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!