Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem kell már emiatt bűntudatot...

Nem kell már emiatt bűntudatot érezni?

Figyelt kérdés
A következő eset történt. Tavaly nyáron olyan telefonom volt, amivel a hívásokat rögzíteni lehetett. Vannak nagyon kedves hölgy ismerőseim, olyan anyuka pótlék félék. Tavaly nyáron beszélgettem a hölgyekkel telefonon, amit rögzítettem. (Egyébként ezekkel a hölgyekkel a mai napig rendszeres a kapcsolat) Azért rögzítettem, mert szerettem volna ha nekem ezek a beszélgetésk megmaradnak emlékbe. Nem szóltam nekik a felvételről, mert lehet hogy nem szerették volna, és nem akartam hogy ebből vita legyen. Meg nem akartam én ezt nyilvánosságra hozni, csak a magam részére emlékkép. Meg volt egy olyan eset is, hogy egy néni nem szerette volna hogy telefonon felhívjam, ezért anyukámat kértem meg hogy hívja fel valami szöveggel, és azt veszem fel. De ismétlem, semmi rossz szándékom nem volt ezzel, csak szerettem volna ha megmaradnak emlékbe. Olvastam olyat hogy a másik beleegyezése nélkül nem lehet, de ezt nem akartam felhasználni semmire. Egy néninek a négyből viszont tegnap bevallottam, fő az őszinteség. Viszont ezt a telefont még tavaly el is lopták, rajta mindennel, és nem tudom azok a felvételek ki voltak -e törölve. A szobámból tűnt el a telefon ahol akkor laktam, egy családi házban. Gondolom a tettes nem rakta fel ezeket sehova, hiszen akkor lebuktatta volna magát. Tényleg semmi rossz szándékom nem volt azzal hogy felvettem a beszélgetést, és akkor nem tudtam azt, 1 évvel ezelőtt, hogy meg kell kérdezni a másikat. Viszont most már tudom, és nem veszek fel semmit. Én szeretnék jó úton haladni, éppen ezért nyomaszt a dolog. Ugye most már nem kell emiatt bűntudatnak lenni?
2010. jún. 25. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Figyelj hiába mondjuk most azt hogy nem kell magaddal kell ezt lerendezned . És ha télleg semmi rossz szándékod nem volt akkor min töröd magad ? Ha meg a néni nem ordítja le a fejed akkor minden oké és aki megtalálta szerintem azt egy csöppet sem érdekelte , kivétel ha egy érzéketlen barom . :) nahm ennyit erről ne parázz ! szerintem mond el anyukádnak .
2010. jún. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindenesetre nem ártana felkeresned valakit, akivel tudsz pótlék ügyből kifolyólag beszélgetni.
2010. jún. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Basszus nagyon bírom az ilyeneket akik véleémnyt mondanak holott nem is ismerik az embert. Persze ha valaki a saját anyjára nem számíthat, mert nem is ő nevelte, vele egykorú embereket keres, akitől tud tanácsot kérni stb.. de nagyon okos emberek vannak, hogy nem is ismerik a másikat, és beszólnak, ez unaloműzésnek jó úgy látszik
2010. jún. 26. 10:29
 4/6 A kérdező kommentje:
Ráadásul 19 éves vagyok aki állami gondozásban is volt és akit nem a szülei neveltek, és ha az anyjától nem kapja meg amit kell, a támogatást, persze hogy az interneten keresgél olyan emberek után, akikkel barátkozhat, akik tapasztaltak, és adnak tanácsot ha valami problémája van. Nagyon sok kedves internetes ismerősöm van, és nem csak anyuka korabeliek.) Ennyit erről. Nem kéne sértegetni valakit, csak azért mert úgysem derül ki az h ki vagy, ráadásul én sem sértegetek senkit, meg az ilyen érzéketlenek ne jöjjenek ebbe a témakörbe irogatni......
2010. jún. 26. 10:50
 5/6 A kérdező kommentje:
Csak kifejtettem bővebben a dolgokat, hogy ne az legyen hogy valaki anélkül hogy tudná a dolgokat, beszóljon:))
2010. jún. 26. 10:52
 6/6 anonim ***** válasza:

Ennyi bugyutát egy helyen!!!!!

Azért van ez az oldal,hogy ha valakinek kérdése gondja van akkor adhassunk tanácsot.

Aki viccelődik más gondján az szégyelje magát.


A kérdésre a válaszom,nem lehet belőle bajod és nem kell bűnösnek érezned magad,de ha ugy könnyebb mond el nekik.

2010. jún. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!