Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzek bűntudatot vásárlá...

Miért érzek bűntudatot vásárlás után?

Figyelt kérdés
Akárhányszor vásárolok valamit, mindig bűntudatot érzek, hogy megint elvertem egy adag pénzt. Nem szoktam gyakran költekezni, de ha igen, akkor általában 10ezer forint feletti a végösszeg. Ma éppen 16 ezer forintot vertem el 3 felsőre és mérhetetlen nagy bűntudatot érzek.
2011. nov. 3. 16:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez roppant buta kérdés, már ne is haragudj. Nyilván azért van ilyenkor bűntudatod, mert nem vet fel titeket a pénz, ha milliomosok lennétek, akkor gondtalanul vásárolnád a Gucci felsőket százezrekért. Na.
2011. nov. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%
Mert tudod, hogy nincs rá feltétlenül szükség amit veszel és máshol is megvan a helye annak a pénznek. Ennek semmi köze a mentális egészséghez.
2011. nov. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Én is ezt éreztem a múltkor, amikor vettem magamnak egy átmeneti kabátot, mert az addigi már leszakadt rólam, úgy néztem ki benne, mint egy hajléktalan, és vettem még egy cipőt is, mert már annak is lyukas volt a talpa, meg el volt kopva... felhívtam anyukámat elújságolni neki, hogy miket vettem, és utána ahogy mentem hazafelé, majdnem elbőgtem magam, annyira lelkiismeret-furdalásom volt. Pedig szükségem volt rá. Még néha most is rámjön az érzés, hogy akkor mertem magamnak venni 2 db ruhát. :s
2011. nov. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért, mert valamilyen hamis szülői minta szerint mozogsz. Valamiért le van tiltva nálad az, hogy jól érezd magad és gondtalanul vásárolj - és ennek semmi köze ahhoz, hogy az ember mennyit vásárol és megengedheti magának. Azt ugyanis még a vásárlás előtt eldönti. A vásárlás utáni bűntudat sok esteben éppenhogy pszichés probléma.


Gondolkodj el azon, hogy ki és miféle szövegekkel jött neked folyton, amikor kicsi voltál, ami arra vonakozott, hogy te nem vehetsz magadnak semmit ("mert önző vagy" - ez a klasszikus bűntudatkeltő szöveg), vagy ha bármit is vettél, azonnal igyekezett beleverni a csúfot. Ott lesz a megoldás, csak keresd!


Egyébként egyszerű: vásárlás előtt mindig gondold át, hogy mi a maximum, amit elkölthetsz, és hagyj rá egy kis százalékot.

2011. nov. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Talán nem tetszik mégsem, vagy hiányozni fog a pénz hó végén, vagy nem volt rászükséged? Ha egyik sem, akkor ne érezz bűntudatot, van aki egy felsőre ad ki ennyi pénzt, érezd magad jól benne.
2011. nov. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem az a gond, hogy nem engedhetem meg magamnak. Azért költöttem ma el ennyi pénzt, mert kaptam egy jelentős összeget egy lejárt takarékbetét után. Lényegében csak töredéke az elköltött összeg a maradéknak, de akkor is zavar a dolog. Szerintem azért, mert az elmúlt bő egy év szűkösebb időszaka után most engedhettem meg magamnak először, hogy jelentősebb összeget költsek. Talán az a válasz a kérdésemre, hogy egyszerűen csak félek attól, hogy ez a pénz is el fog fogyni. Ha valóban ez a válasz, akkor sem normális ez a felfogás, és ezen lenne jó valahogy változtatni, de nem tudom, hogy hogy kellene.
2011. nov. 3. 16:54
 7/9 anonim ***** válasza:

Nincs benne semmi kóros! Tudni kell lazítani is, és csapni görbébb napokat is, amikor nem görcsölsz mindig a holnapon. Nagyon lelkiismeretes embernek tűnsz, azok pedig hamarabb éreznek bűntudatot minden apróság után, akkor is, amikor tán nem kéne.


Ma örülj csak a megvásárolt holmijaidnak felhőtlenül! Spórolni ráérsz holnaptól is. :)

2011. nov. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

a viszonylag elfogadható alig szubjektív válasz előtt tudni kellene hány éves vagy, és keresel e annyit, hogy nem gond a hóvége...


megasztán..mi az az adag pénz?...


rossz válasz, de nincs jobb: örülj minden percben az életnek, mert egy van...

2011. nov. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

másfelől közelítve...a vásárlás az egyik(fő) kielégítési módja a birtoklási vágyunknak...és...nagyon szeretünk birtokolni...ki ezt, ki azt...csak nem látod másnak mije van...


tehát...? ne legyen bűntudatod...teljesen normális vagy!

2011. nov. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!