Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az antidepresszáns segít a...

Az antidepresszáns segít a pánikbetegségen?

Figyelt kérdés
Szedek egy Coaxil nevű antidepresszánst.Ez csak depresszió ellen van,vagy segítség is pánik betegségre is ? Pánik roham ellen tesz-e valamit ez a gyógyszer ?

2018. okt. 23. 12:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, elviekben igen.

Az orvost aki írta nem is kérdezted????

2018. okt. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Biztosra kellene tudnom.Nem mondták,sőt szinte semmit nem mondtak.Csak annyit,hogy szigorú alkohol tilalom.Alkohol gondjaim voltak.
2018. okt. 23. 12:31
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

Nem, nem segít. A tüneteket enyhítik bizonyos gyógyszerek, de magán a pánikbetegségen egy jó pszichológus tud segíteni.

Soha nem szedtem semmilyen gyógyszert, csak pszichológushoz jártam, illetve jógára. Pár hónap alatt kigyógyultam a pánikbetegségből és már hosszú évek óta abszolút még egy enyhe rohamom sem volt.

A pánikbetegségből úgy lehet kigyógyulni, ha felfeded az okokat, azt pedig megszünteted, vagy segítesz rajtuk. Ennyi a titok. A gyógyszerek csak átmeneti segítséget nyújtanak, de magát a betegséget nem kezelik, vagyis inkább nem gyógyítják meg.

2018. okt. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én az első vagyok...

Nagyon szeretnek egyesek a pszichológussal előjönni akár igazuk is lehet, de többek között egy lényeges kérdés az, hogy mindenkinek van-e legalább havi huszonötezer forintja pszichológusra, vagy éppen, hogy ki tudja váltani a legfeljebb havi kétezer forintos gyógyszert vagy gyógyszereit. Ez egy lényeges kérdés, mert a TB által finanszírozott jó esetben havi egy alkalmas pszichológus látogatásával nem sokat ér a beteg.

2018. okt. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

Kedves utolsó! Magam is pszichológus segítségével gyógyultam ki a pánikbetegségből, sőt, jógáztam is. Mindezt TB alapon teljesen ingyen. És nem egyszer jártam egy hónapban, volt hogy hetente több alkalommal is.

Első körben a háziorvosnál voltam, ő küldött el a pszichiátriára, ott tettek fel pár kérdést, illetve csináltattak velem egy tesztet, ott elmondták, hogy nekem nem pszichiáterre van szükségem és nem is gyógyszeres kezelésre, hanem pszichológusra. Ezután irányítottak az egyik kórházban dolgozó pszichológushoz, aki az állapotomnak megfelelően ajánlott fel időpontokat, kezdetben heti 2 alkalommal, majd az állapotom javulását követően már ritkábban. Egy idő után akkor mentem már, amikor szükségét éreztem. Plusz emellett a kórházban lehetőség volt jógára is, azt is teljesen ingyen.

Szóval előbb talán tájékozódj, hogy mi hogy megy!

2018. okt. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
37%

3-as

A pánikrohamok 90%-ának nincs semmilyen lelki oka, amit ki kéne deríteni. Az antidepresszáns pedig hat rá, ez nem is kérdéses.

2018. okt. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%

"A pánikrohamok 90%-ának nincs semmilyen lelki oka, amit ki kéne deríteni."

A pánikbetegségnek vannak lelki okai, a pánikroham pedig a pánikbetegség miatt van! Szóval ne akarj már felülírni egy orvosi diplomával rendelkező pszichológust, vagy pszichiátert. Akinek nincsenek lelki problémái, aki nyugodt, kiegyensúlyozott, az pánikbeteg sem lesz, így pánikrohama sem lesz!

2018. okt. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
18%
Ez szimplán nem igaz.
2018. okt. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!