Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan viseljem el a munkahelyet?

Hogyan viseljem el a munkahelyet?

Figyelt kérdés

Életem első munkahelye, ahol bő 2 éve dolgozom.

Nagyon elegem van a monoton, adatmásolgatós munkából. Hihetetlen nagy koncentrációt igényel, hihetetlen nagy a hibalehetőség, csoportban dolgozunk, ahol nyilván a szintnek meg kell felelni. A munka pedig tényleg nagyon monotn, sűrű ide/oda kattingatás, adatok megjegyzése vagy másolása.


Néha hétfőnként reggel majdnem sírok, amikor megszólal az ébresztő.


Van, hogy szinte nem bírom csinálni a munkát, annyira kivagyok.


A munkahelyváltás nem opció, ez legalább irodai munka, nem fizikai, aránylag jól fizet (nettó 150 + caf), hétfőtől péntekig van és nappal, nem mindig van hajtás.


Szóval ennél csak rosszabb van, még meg kellene becsülnöm ezt! - de már egyre kevésbe bírom.


Van valami mantra, amit mondogassak magamba, tornagyakorlat, gyógytea :D szóval van valami javaslat, hogyan lássam a munkám szebb oldalát és hogyan viseljem el?



(most ebédszünet van)



26/L


2018. okt. 17. 11:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Fejbe dől el. Én pont fordítva voltam- inkább gyári munka- változatosabb a munkaköröm,állandó problémamegoldással. Ha nem tetszik ihatsz bármit-nem segít. Próbáld a jó dolgokat látni benne
2018. okt. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Egyik lapfül - ctrl c, másik lapfül ctrl v, egyik lapfül ctrl c, másik lapfül ctrl v egyik lapfül....

Jót állított be a program? Jót, hurrá.

Most állítsuk be a manuális részt - nem kreatív, hanem betanult mechanizmus ezerszer eljátszva és rengeteg hibalehetőséget rejt.

Persze nagy pénzek forognak kockán a vállalat és az ügyfelek szempontjából, ha elrontunk valamit és más se veszi észre.


Vagy idekatt, adatot megjegyez v ctrl c odakatt adatot összehasonlít avagy ctrl f, ctrl v, enter.

Akár 30 ügyfélhez kapcsolódó 10-20 dolgot.



Beilleszkednem csak részben sikerült a mentális gondjaim miatt, aki mellettem ül, azt senki nem bírja elviselni (neki részben se sikerült beilleszkednie) az ő mentális gondjai miatt, persze én meg vagyok áldva vele... Arrogáns, agresszóv, mindenben neki van igaza -persze ő sértődik meg a legjobban.

2018. okt. 17. 12:00
 3/22 anonim ***** válasza:

"A munkahelyváltás nem opció"

Akkor pedig egy módszer marad: nyögve-nyelve.

2018. okt. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

De a nyögve-nyelést hogyan könnyíthetném meg?

Gyárba nem akarok menni, kasszázni sem és amúgy is rühellem az embereket. Tehát tényleg, a jelenlegi még álommeló is ilyen szempontból.


Ti hogyan bírjátok ki? :D



Vagy megszokom majd?

2018. okt. 17. 12:24
 5/22 anonim ***** válasza:
Nincs masik pozicio ezen a munkahelyen belul? Esetleg hasonlo terulet de masik munkahely? Bankban dolgozol?
2018. okt. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Nézelődj a neten, hátha beleszaladsz egy szimpatikus hirdetésbe.
2018. okt. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Nem bank.



Nincs másik pozíció, de ha lenne, és mégse sikerülne nekem, akkor érdekes lenne mégis a jelenlegiben folytatni, de immár csalódott/sértődött kollégákkal.

2018. okt. 17. 12:34
 8/22 anonim ***** válasza:
Nincs semmi ötleted, hogy mi lenne az álommunka, ami örökké boldoggá tenne téged? Esetleg valami újat tanulni a jelenlegi mellett...? Én is tanulok még munka mellett 25 évesen.
2018. okt. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Elvonulni a világtól és hol ezzel, hol azzal a hobbimmal foglalkozni részleges önfenntartás mellett.



Szóval nincs.



3. OKJ-mat fogom kezdeni, de úgy érzem, ezekkel nehéz kitörni, kevesek vagy nem tudom, nehéz velük elhelyezkedni. Még ha kifejezetten piacképes területtel kapcsolatos, akkor is.

2018. okt. 17. 12:53
 10/22 anonim ***** válasza:

Tudatosítsd, hogy nem te vagy az ország legrosszabb helyzetű lakosa, pláne a világon. Örüljél, hogy van munkád, becsüld meg. Afrikában munkásnyúzó üzemekben dolgoztatják az embereket, éhbérért.

Szellemi megoldás: keresd Istent, mert akinek élő hite van 100x annyit el tud viselni.

2018. okt. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!