Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fejlett országokban létezik...

Fejlett országokban létezik nem diagnosztizált autizmus felnőttek esetében?

Figyelt kérdés
Magyarországon például előfordulhat, hogy egy gyermeknél soha nem merül fel az Asperger-szindróma lehetősége, miközben valójában enyhén autista és úgy éli a felnőtt életét, hogy erről nem tud?

2018. máj. 30. 04:30
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Valami nem stimmel.

Ha nem diagnosztizálták, akkor nem tudni van-e, vagy nincs.

Ha diagnosztizálták, akkor nem a kérdéshez tartozik.

2018. máj. 30. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Naná, hogy létezik!
2018. máj. 30. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze h letezik! Vannak erre szakemberek, akikhez erdemes fordulni felnottkent, hogy kideruljon ha ugy erzed!
2018. máj. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csak akkor -ha mégoly kevéssé is!- autista valaki, ha megállapítják róla, hogy az.

Ha megállapították, akkor diagnosztizálták.

Ha diagnosztizálták, akkor nem kerülhet a nem diagnosztizált autisták csoportjába.

2018. máj. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Metionin ***** válasza:
100%
Persze, van egy csomó aspi akiket 30 éves kor körül diagnosztizálnak, saját kérésre. Idősebbek között lazán van akit soha nem látott orvos. Nem mindegy hogy milyen helyen és milyen szülőkkel él az illető, pl. engem azért diagnosztizáltak 9 évesen mert akkor jött a suliba olyan védőnő akinek volt fogalma arról hogy egyáltalán mi az az asperger. Ha ez nem történik meg, akkor lehet hogy még ma sem tudnék róla csak csodálkoznék hogy miért vagyok fura.
2018. máj. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A világ minden országában nő az autizmussal diagnosztizált személyek száma. Szakemberek szerint NEM az autisták száma nő, hanem a diagnosztikai eszközök finomodtak, illetve nagyobb a társadalmi tájékozottság (pl. a pedagógus szakemberhez irányítja a "gyanús" eseteket). Ennek alapján szerintem egyértelmű, hogy mindenhol bőven vannak diagnosztizálatlan autisták.

Egyébként a magasan funkcionáló autisták elég hamar megtanulnak kompenzálni, ők észrevétlenek maradnak.

Saját példánk: a gyermekem csak azért kapott oviban diagnózist, mert nem hagytam magam lerázni... van egy csomó papírom arról (nem szakemberektől), hogy nem autista, de a Vadaskertben "tankönyvi" esetnek bizonyult. Ma már alig vehető észre, a jelenlegi állapotában valószínűleg el sem jutna a diagnózisig (12 éves).

2018. aug. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!