Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az empátia kizárja az autizmust?

Az empátia kizárja az autizmust?

Figyelt kérdés
Olvasgattam cikkeket az autizmusról, azon belül is az Asperger szindrómáról és van sok dolog ami engem jellemez. De vannak olyan dolgok amik viszont nem. Olvastam, hogy ők nem szoktak mosolyogni, nem ismerik fel a másik gesztusait, érzéseit. Nem vágynak testi érintésre. Én viszont mosolygós vagyok, és vágyom a testi érintésre szóval nemtudom ezek kizárják-e az autizmust? Egyébként meg sok dolog illik Rám. Nehezen teremtek kapcsolatot, régen nehezemre esett az emberek szemébe nézni stb...Hozzátartozik a dologhoz hogy nagyon rossz gyerekkorom volt, anyám még pluszban rideg is volt és állandóan csak becsmérelni tudott...

2018. máj. 27. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell ettől tartanod. ha autista lennél, ezt felismerték volna nálad. Rám is igazak egyes dolgok, de nem vagyok az. A szociális készségeim nekem is elég "furcsák", ilyen előfordul.:)
2018. máj. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Vagyis nem az hogy bennük nincs empátia, hanem nem tudják jól értelmezni a másik ember gesztusait, mimikáját szándékát így úgy tűnik mintha nem lennének empatikusak. De nálam ez nincsen, én nagyon jól látom a másik ember szándékait, gesztusait.
2018. máj. 27. 19:41
 3/9 A kérdező kommentje:
Nekem generalizált szorongást állapítottak meg egyébként.
2018. máj. 27. 19:42
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha ilyesmit megállapítottak nálad, akkor az autizmust is tuti észlelték volna. Nem kell emiatt aggódnod, csekély az esély rá.:)
2018. máj. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Csak arra gondoltam, hogy ez a betegség nem olyan régóta van köztudatban, és ezért nem merült fel a gyanú. Bár igazából ez nem betegség, mivel nem gyógyítható, igaz? Köszönöm az eddigi válaszokat.
2018. máj. 27. 22:42
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azok, akik itt tanultak pszichiáternek, klinikai szakpszichológusnak a '90-es években (szóval nem is régen, és nem is idősek...), nem hallottak/hallhattak az Asperger-szindrómáról tanulmányaik során. Elméletileg van továbbképzési rendszer, meg önszorgalomból is tanulniuk kellene, de azért na. :)


Tök jó, amikor rádtolnak 3-4 dg-t, ami mondjuk simán kiadja az AS-t. :)

Hasznos linkek:

Kritériumok:

[link]


Leírás, járulékos jelenségek, diff. fiagnózis [link]

Teszt 1: [link]

Teszt 2: [link]

2018. máj. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Huhhh köszi szépen, meg fogom nézni ezeket.
2018. jún. 1. 12:32
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem zárja ki, egyáltalán. Pláne nőknél inkább az átlagnál magasabb affektív empátia jellemző.

Magyarországon sajnos sok pszichológus/pszichiáter még mindig abban él, hogy az autista személyt az utca másik feléről is ki ehet szúrni. Ez nem így van, intelligenciától függően sokan megtanulnak valamilyen szinten beolvadni, és csak egyedül a négy fal között jönnek elő a nyilvánvalóan autista viselkedésformák. Gyakran kapnak a jól funkcionáló autisták/Aspergeresek egyéb diagnózisokat életük folyamán (pl. szorongás, depresszió, borderline személyiségzavar), anélkül, hogy bármelyik szakemberben is felmerülne, hogy összefüggéseiben nézze a tüneteket és a kórtörténetet. Szomorú, de még mindig ez a helyzet.

2018. júl. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem több olyan autista vonásom is volt, amit felnőttkoromra szinte teljesen kinőttem.xd Viszont mindig is mosolygós és erősen empatikus voltam. Még a tárgyakat is tudom sajnálni, ha tönkremennek, vagy valaki kárt tesz bennük.
2021. ápr. 1. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!