Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alvászavar miért sororják...

Alvászavar miért sororják pszichiátriai betegségnek?

Figyelt kérdés
Elmentem házidokihoz hogy nem tudok rendesen aludni.Mivel szervi bajom nem volt sose így alapos kivizsgálás mellett pszichiátert javasolt.
2018. máj. 11. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
A háziorvos az csak házi, nem vállalják sok mindenért a felelősséget és nagyon helyesen. Szakorvosnak kell javallnia és felírnia, elrendelnie az altatót, nyugtatót ha kapsz. Miért sorolják oda, miért, hova sorolják a sebészethez ?!
2018. máj. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mivel rengeteg esetben mentális betegségeknél egy tünet.
2018. máj. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De nekem sose volt pszichés problémám.
2018. máj. 11. 17:46
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nem szervi, akkor pszichés. Ezért. Bár nekem kb 2 éve ugyanezért írt fel altatót ( Stilnox ), de a mai napig megvan még több mint a fele...
2018. máj. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Azért sorolják, oda ,hogy tudjanak rá felírni gyógyszert ami a pszichiátria jó "haverjának" a gyógyszeriparnak sok sok pénz. Akármiért elmész pszichiátriára, pl. heti egyszer tudsz csak székelni, kicsit rossz kedvem van stb... ilyenekre is nagyon sok helyen szemrebbenés nélkül felírják az antidepresszánst, holott erre csak jól rászoksz és semmit nem segít a bajodon. Ha lelki eredetű a bajod, próbáld meg feltárni az okát és változtatni, ha ez nem megy egyedül, keress fel egy pszichológust.
2018. máj. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindent oda sorolnak, amit nem a többség csinál, hanem a kisebbség.
2018. máj. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül pszichiátriai kórkép. Nekem organikus (szervi) háttere volt, amelyen neurológus segített. Persze javasoltak pszichiáter, hiába mondtam, hogy tudom, hogy nincs ilyen jellegű problémám. Természetesen lehet pszichés jellegű is, én csak a saját esetemet írtam le. Plusz az orvos, aki segített rajtam alvási rendellenességekre specializálódott, de mint már írtam neurológus volt.

De amúgy sem szeretem a pszichiátereket túlságosan. Egyik rokonom ilyen jellegű problémával küzd(ött) és több orvost is megjárt. Egyszerűen képtelenek egyértelmű diagnózist felállítani. Nem képesek megmondani, hogy mi a pontos betegség. Más szakorvosoknál ez elképzelhetetlen. Volt skizofrén, bipoláris I-II, unipoláris depressziós stb. Azért ezek elég különbözőek. Az oké, hogy a gyógyszert nem sikerült elsőre beállítani, de hogy a diagnózis sem született meg normálisan... vicc az egész. Nem mondom, hogy ez lenne az általános, de elég sok embertől hallottam hasonló történeteket.

2018. máj. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!