Szerintetek mi az oka annak, hogy van aki látszólag teljesen elköteleződik az önfejlesztés mellett ennek ellenére nem sikerül neki? Más viszont teljesen ki tud teljesedni és életét egyensúly közeli állapotban tudja tartani.
Önfejlesztő könyveket olvasok és hanganyagokat hallgatok. Vannak hasznos, gyakorlati tanácsok is,de inkább nyújtanak motivációt - ideig-óráig - mint tényleges fejlődést.
Nem MLM-ezek, az nem az én világom. Vállalkozást szeretnék,de először magamban szeretnék "rendet rakni"
Persze nem adom fel. Ha van valakinek tippje melyik tananyagok lehetnek hasznosak, kérem ossza meg velem. Köszönöm! ;)
Szerintem ez idáig rendben van, szeretnél személyiségedben fejlődni, ami kitüntet az embertársaid közül (mondják úgy is hogy Jó pap holtig tanul, ami alatt azt is érteni lehet, hogy a bibliát fogja egyre jobban tudni, pedig nem, az élet hoz mindig új tanulni valókat, csak ezt fel kell ismerni, mert csak úgy lehet ilyesmibe kezdésként belerázódni, hogy legyen minden nap egy fél-egy órád amikor megteszel és kimondasz válaszként mindent ami elsőként eszedbe jut)
Ne vidd túlzásba, mert az őszinteségroham nagy gabalyodásokat okoz, neked lehet hogy rögtön letisztullnak majd a dolgok, de a recipiens (a fogadó fele a kinyilvánított őszinteségednek) meg fogja szenvedni az udvariatlanságot és ha tényleg őszinte egyenes oltál akkor eszköztelen marad a keletkezett nehézségei megbosszulásában, ami az Ő személyiségfejlődését kellene implikálnia (okoznia szükségszerűségből), ami még több nehézséget róna a recipiensre, és ha ezért megutál akkor elveszítettél egy jóbarátot, de nyertél egy igaz tényt, hogy az embernek kevés jóbaráttal is be lehet érnie, de az utolsó barátságát már tényleg érdemes ápolnia is :)
Hát pl ne Brian Tracy-vel kezdd.
Hanem pszichológiai témájú könyvekkel, önismereti dolgokkal, személyiségfejlődéssel kapcsolatos könyvek, cikkek és rengeteg gondolkozás... magadról, a világról, a körülötted lévő emberekről...a szitukról amik történnek, a szitukról és a te reakcióidról amit ezekre adsz...
Szerintem valahogy konkretizálni kellene, hogy mi az amiben elakadtál. Milyen akadályok vannak, amiket el kellene gördíteni és mi az amiben meg jól állsz milyen dolgok mentén indulhatsz tovább.
Amúgy, ha csak a személyiségedet szeretnéd gazdagítani, szépirodalom is jó lehet. Vagy filmek amiket nem azért nézel, hogy szórakoztassanak és ahol nem az a fontos hogy tetszik e hanem, hogy elgondolkodtasson, kiváltson belőled valamit.
Már tiniként is számos "önfejlesztő" könyvet elolvastam. Imádtam pl. Andrew Matthews: Legyél boldog tinédzser! című könyvét. Könnyed, egyszerű nyelven, baromi jó és érthető példákon keresztül magyarázta meg mit hogy is kéne, hogy az ember máshogy kezelje az életet. Rengeteg dolgot megtanultam belőle és ezt csak utólag, akkor vettem észre, amikor 20 év körüli formán újra a kezembe került és elolvastam. Folyamatosan jött a felismerés, hogy ezt is így csináltam és ezt is... Egyszerűen beleivódott a tudatalattimba és alkalmazni kezdtem a mindennapjaimban.
22 évesen került a kezembe Brian Tracy egyik könyve. Végig olvastam és most újra kezdtem. Nagyon komoly értéket képvisel számomra az adott könyv. Nekem is ajánlották és a minap én is ajánlottam valakinek, akinek önfejlesztésre, magabiztosságra, eszközre van szüksége ahhoz, hogy helyes mederbe tudja terelni az életét. Mivel éppen vele beszélgettünk arról, hogy miért megy valakinek könnyebben, valakinek nehezebben, ezért megosztom veled is mire jutottunk.
Brian Tracy pl. azt mondja, hogy a boldogság terén önzőnek kell lenni. Keresztény családban nőtt fel és azokat az értékeket kapta a neveltetése során, hogy másokat kell boldoggá tenni, ezáltal lesz ő is boldog. Ugyanakkor egy idő után az ember felfogja, hogy nem tud mindenkit boldoggá tenni, így sosem lesz boldog... Az ismerősöm, akinek ajánlottam a könyvét, éppen itt rekedt meg. Elégedetlen és magában keresi a hibát, mert nem tud mindenkit boldoggá tenni. Ez irreális cél és éppen ezért kell eljutni oda, hogy tudatosan kezdjük más irányba terelni az életünket.
Az észrevételem egyébként az, hogy könnyű elveszni egy ilyen könyv részleteiben. Nem szabad. Le kell vonni a tanulságot, elolvasni kétszer azt a bekezdést, ami az aktuális életszakaszodra vonatkozik, akár kijegyzetelni, majd tovább kell haladni. Néhány ember egyszerre akar túl sok mindent. Egyszerre nem fogsz tudni minden tanácsnak eleget tenni és egyik napról a másikra megváltozni. Fel kell állítani a célt. Meg kell határozni, hogy mi kell ahhoz, hogy elérd, mi gátol ebben esetleg és ez alapján kell kidolgozni a tervet hogyan fogsz eljutni a célodig.
1 cél, sok bökkenő, de csak 1 út meghatározása. --> Siker!
Több cél, mégtöbb bökkenő, több út. --> Egy időben kivitelezhetetlen.
Természetesen itt a lelkiekre gondolok. Egy ilyen önfejlesztő könyv ezer ötletet ad és kulcsot a kezedbe, de nem szabad mind az ezer kulcshoz egyszerre keresni az ajtót.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!