Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon félek a skizofréniától....

Nagyon félek a skizofréniától. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ez a legnagyobb félelmem, egyszer láttam egy ezzel kapcsolatos filmet, es akkor volt egy panikrohamom es mostanra ez elhatalmasodott rajtam.

Nagyon felek hogy enis az leszek, emiatt panikrohamaim vannak, allandoan szorongok es alvaszavarom van.

Allandoan utana nezek az interneten ezeknek a dolgoknak

Segitsetek



2018. febr. 27. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Mi a probléma? Szerintem a skizofrénia érdekes!
2018. febr. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%
Ne de melyik ened fel ettol?
2018. febr. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez alapján amit írtál, egyáltalán nem úgy tűnik, mintha a skizofrénia problémát jelenthetne. Ha jól értem semmi nem utal erre, tüneteid sincsenek, egyszerűen csak ráparáztál.

Nem hiszem hogy érdemes lenne ezen pörögnöd, bár tudom,hogy ezt akaratlagosan nehéz leállítani. Szóval a skizofrénia nem ok az aggodalomra, viszont a félelem miatti pánikrohamok, alvászavar és szorongás igen, és ezekkel viszont kéne kezdeni valamit (pl. pszichológus, kineziológus).

2018. febr. 28. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Olvasd el Benedek István Aranyketrec című könyvét. Ő pszichiáter volt és a könyvből sok mindent megtudhatsz erről a fajta lelkiállapotról.

Attól, hogy láttad a filmet sosem leszel sizofrén, viszont lehet benned (valószínűleg már régen elfelejtett) valami olyan negatív élmény ami nem lett feldolgozva. Ezt egyedül nem is biztos, hogy ki tudod bogozni. Ilyesmikkel érdemes pszichológushoz fordulni, ebben ők tudnak hatékonyan segíteni.

Annyit talán én is segíthetek, hogy amennyiben zaklatott az életed akkor ezen próbálj változtatni. Mindennap legyen 15 - 20 perced legkésőbb lefekvés előtt, hogy átgondold a napodat. Mit tettél jól, mi az amin esetleg változtatni kellene. Gondold át mi lesz a dolgod holnap, és tervezd meg a feladatokat.

Egyébként a sizofrénia ma már nem olyan ijesztő betegség mint régen volt. Vannak korszerű gyógyszerek amikkel karbantartható állapot érhető el. Igaz az sem mindegy, hogy kinek milyen az élete, mennyire sikerül a körülményeket kedvező irányba fordítani.

Popper Péter könyveit is ajánlom, ő is a lélek bugyrait boncolgatta.

Végül több híres művészről derült már ki, hogy sizofrén (helyesen: schizofrén), pont ettől tudtak nagy művésszé lenni

2018. febr. 28. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A gyógyszert felejtsd el,nem megoldás semmire!

A legjobb,ha senkinek nem akarsz megfelelni senkinek se.

2018. márc. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5.Igaz, hogy a gyógyszerek szedése nem megoldás (általában), de nem mondanám ezt mindenki számára érvényes elvként. Vannak esetek amikor a pszichoterápia kevés. Kell a gyógyszer is. Pl. akinek hallucinációi vannak sokat árthat magának és a környezetének is.
2018. márc. 2. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5%
#6 A gyógyszer nem megoldás! A természetes gyógymód a jó,a kemikáliák meg szarok.De tömjed csak magadba,te szánalmas gyógyszeriparbáb!
2018. márc. 2. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!