Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért félek ennyire a skizofré...

Miért félek ennyire a skizofréniától?

Figyelt kérdés

Eddig is féltem tőle, de egy jó ideje (~fél éve) kezdtem el szinte rettegni attól, hogy én skizofrén leszek/vagyok.

Tudom, hogy nem vagyok az, de néha nagyon nehezen tudom meggyőzni magamat.

Szinte minden második nap kitöltök valamilyen netes tesztet (mivel nincs sok, ezért sokszor ugyanazt az egyet töltöm ki) ilyen témában és mindig az az eredmény, hogy nem vagyok skizofrén.

Reggelente sétálás közben muszájnak érzem végiggondolni, hogy az elmúlt napon nem-e történt velem olyasmi, nem-e láttam olyan dolgokat/embereket, amiket más nem. Sokszor ilyenkor nagyon megijedek, mert nem érzem magam egészen biztosnak..


16/F


2016. okt. 23. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Belinkelnéd ezt a tesztet?
2016. okt. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Van a családban? Vagy honnan tudsz róla? Miért foglalkoztat ennyire?
2016. okt. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A paranoia/üldözési mánia sem jobb mentális betegség, és úgy tűnik azt hozod.
2016. okt. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%
Szia!Én skizo vagyok...Nálam úgy kezdődött,hogy Pesten laktam,és a metrón szoktam látni egy idős bolond nőt aki magában beszélt mindig,és Kádár Jánosról meg a lakótelepekről tartott előadást.Én nem tudtam hova tenni az egészet,nem értettem,és nagyon megviselt,mély nyomot hagyott bennem.Aztán egyszer vidéken a nagyszüleimnél az erdő mellett kerékpároztam egyedül,ez úgy kb. 14-15 éves koromban lehetett,és rájöttem,hogy belül valami a fejemben mindig ott van,nem hagy nyugodni.Mintha egy dallam játszódott volna bennem újra és újra azt hiszem.Aztán volt egy pont,amikor úgy éreztem,hogy semmi közöm a körülöttem lévő emberekhez.Ez olyan szinten elhatalmasodott rajtam,ho,gy szépen lassan leépült minden kapcsolatom az emberekkel a közvetlen szűk családomat kivéve.Rá kb. 10 évre jött az első tudathasadás.Az első tünetek megjelenése után kb. 15 évvel.Nagyon alattomos betegség a skizofrénia,jogos a félelmed,de szerintem nem így tudatosul ahogy azt leírtad.Igazából nem is számítasz rá,akkor csap le rád,teljes erővel,és megbénít.
2016. okt. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én akkor paraztam csak tole mikor megneztem a csodalatos elme cimu filmet :D
2016. okt. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Problémát gyártasz, mert nincs dolgod az életben, amibe 100% beleteszel, minden erőd,szorgalmad.


Tehát unatkozol, és mit kell csinálni, hogy ne unatkoz?

Félni,aggódni baromságok miatt.

2016. okt. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!