Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ennek van valami orvosi...

Ennek van valami orvosi megnevezése?

Figyelt kérdés
hogyha egy ember úgy érzi ,hogy ő nem alkalmas más ember szeretetére.
2010. jún. 7. 23:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A kérdezőnek: ezt szimplán önbizalomhiánynak hívják, de inkább pszichológiai, mint orvosi kategória.
2010. jún. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nincs önbecsülésed illetve önbizalmad, mivel te nem szereted magad, úgy érzed, mások sem szerethetnek téged
2010. jún. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
van önbizalmam meg önbecsülésem is . csak úgy érzek ahogy fent leírtam .
2010. jún. 9. 00:36
 4/8 anonim ***** válasza:

akkor gondolkozz el azon h

1.miért érzel így

2.miért írták ketten is, h önbizalomhiány az ok, és te ezt miért nem tudod elfogadni

2010. jún. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Miért nem alkalmas?


Egyébként nem biztos, hogy önbizalomhiány mert nem azt írta, hogy nem érdemli meg hanem, hogy nem alkalmas.



Előfordulhat, hogy nem tudod kezelni a szeretetet, a közelséget.

Nem érzed úgy, hogy más vagy, hogy van benned valami amit jobb ha mások nem látnak meg? Lehet ezért nem akarod őket közel engedni magadhoz és úgy érzed nem vagy alkalmas arra, hogy szeressenek, nem kellene téged szeretniük.


Ez lehet attól ha pl. gyerekkorodban nem kaptál elég szeretetet így ez számodra furcsa, érthetetlen érzés és nem tudod kezelni a helyzetet.


Ha nem erről van szó akkor fejtsd ki bővebben mert így nem fogsz kielégítő választ kapni.

2010. jún. 12. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az jutott még eszembe, hogy ha mondjuk nehéz gyerekkorod volt akkor lehet, tehernek érzed az ilyesféle kapcsolatokat, ha valaki szeret téged. Lehet, hogy túl nagy felelősségnek érzed és egyelőre ez neked sok.
2010. jún. 12. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
kis koromba az tény ,hogy elvoltam hanyagolva de mostmár próbálnak rajta változtatni a szülők. igen nehezen kezelem a közelséget pl feszült vagyok ha túl személyes dologról kell beszélni vagy épp megölel a barátnőm.
2010. jún. 12. 19:11
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem majd még kinövöd, én még 18 évesen is ilyen voltam, de aztán hirtelen 1-1,5 év alatt megfordult velem a világ- kis túlzással.

Nem tudom mi történt, de még változni fogsz te is, hidd el.

2010. jún. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!