Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A rexetintől rosszul alszom,...

A rexetintől rosszul alszom, ez el fog múlni?

Figyelt kérdés
A rexetin nevű gyógyszert szedem egy hete, és rosszul alszom tőle, sokszor felébredek éjszaka, nem tudom kialudni magam. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

2018. febr. 17. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Akkor ne szedd.
2018. febr. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az antidepresszánsok az első 2-3 hétben még fokozzák is a tüneteket. Lehet szorongás, álmatlanság, stb. Ha ennyi idő múlva sem múlik el, akkor gyógyszert kell váltani, mert ez neked nem jó.
2018. febr. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ott a függőség és persze végső soron a családi kapcsolatok is rámehetnek,

ráadásul ha utána olvasol láthatod hogy ez még messze nem a legrosszabb mellékhatás, mindamellett hogy a dokim szerint ez az egyik leggyengébb szer amit adhatott, én inkább abbahagytam és alternatív népgyógyászati vonalat választottam ami nem csinál belőlem zsibbadt érzelemmentes zombit


az a baj a rexetin -nel és társaival, hogy tüneti kezelés, és ideig óráig elfedi a szorongásod okát, de ha abbahagyod, kezdődik minden előről, ráadásul mellékhatásokat vált ki függőséget okoz letompít stb. nekem nem érte meg, többet ártott mint használt

2018. nov. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"A többi SSRI típusú szerhez hasonlóan a leggyakoribb mellékhatások a szájszárazság, fokozott izzadás, szédülés, remegés, hasmenés vagy lágy széklet, emésztési zavarok, hányinger, émelygés, étvágytalanság, álmatlanság vagy aluszékonyság, szexuális zavarok, depressziósoknál az öngyilkossági hajlam fokozódása, továbbá érzelmi elsivárosodás. Egyes esetekben a szexuális mellékhatások fennmaradhatnak az SSRI kezelést követően is."


KIEMELNÉM:


A többi SSRI típusú szerhez hasonlóan


- szexuális zavarok -

- öngyilkossági hajlam fokozódása -

- érzelmi élsívarosodás -

- a szexuális mellékhatások fennmaradhatnak az SSRI kezelést követően is -



-----

persze van akinek vonzó lehet az impotencia és a társas kapcsolatok megszűnésének veszélye

DE

ha nincs saját vagy más életére veszélyes bajod akkor nem ajánlanám, mert nem biztos hogy megéri a kockázatot.

2018. nov. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!