Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Társfüggőség és kapcsolatfüggő...

Társfüggőség és kapcsolatfüggőségből hogy lehet kigyógyulni?

Figyelt kérdés
Az a nagy problémám van,hogy nem szeretek egyedül lenni muszáj,hogy legyen mellettem egy társ mert csak úgy tudom boldognak érezni magam. Ha egyedül vagyok akkor egy senkinek érzem magam nincs életkedvem és irigykedek azokra akiknek van párjuk. Ha nincs párkapcsolatom akkor folyton a társamat keresem szinte nem is vagyok mással elfoglalva. Eddig életembe 2 hosszabb kapcsolatom volt az első tartott 3 és fél évig az utolsó 1 év 2 hónap és mondanom se kell,hogy mindig én voltam az akit elhagytak én soha nem tudtam egyik páromat se elhagyni. Nem tudom mit rontok el miért hagynak el a pasik. Az a baj,hogy túlságosan is ragaszkodó és szeretethiányos nő vagyok. Nem érzem magam senkinek ha nincs párom de nem tudom ezt az érzést legyőzni mert sokkal erősebb nálam. Mit tegyek,hogy ezt a társfüggőséget letudjam küzdeni?
2018. febr. 1. 14:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Magadat kellene elfogadnod első sorban, és önbizalmat építeni. Hogy hogyan, azt nehéz lenne itt leírni, meg amúgy is minden ember más. De ha szereted magad, és tisztában vagy az értékeiddel, akkor megszűnne az, hogy egyedül nem érzed magad egész embernek.

Bevallom, pasiként én in menekülök az olyan nőktől, akik ilyenek. Egy ideig persze jó így is, de amikor az előző barátnőm először kimondta, hogy nélkülem nem érzi magát teljesnek, akkor eléggé megijedtem. Egyedül kell teljesnek lenned, akkor fognak önmagadért szeretni, és ha önmagadért szeretnek, akkor tud egy kapcsolat hosszú távon működni.

2018. febr. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Szia kedves kérdező 🙂

Már sikerül kigyógyulni ebből?

Én is ilyen vagyok, és most próbálkozok vele

Neked is sok kitartást!

2018. szept. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!