Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió társfüggőség vagy...

Depresszió társfüggőség vagy csak szimplán . Vagyok Hogy költözzek igy el?

Figyelt kérdés
30éves ffi, ráadásul mezögazdasági gépekkel munka a hobbim és teherautó soför a munkám. Problémám: még szüleimmel élek épp elköltözés elött vagyok. 20-24 évesen másik városban voltam föiskolás akkor minden este barátnömmel voltam ha nem volt ott akkor nagyon hiányzott, akkor azt hittem szerelem. Dolgoztam külföldön egyszer volt szoba társam második alkalommal egyedül voltam egy szobában ott is hasonló volt a gondom mint most. PROPLÉMA: ha szüleim elmennek nyaralni akkor megváltozom mintha nem is én lennék. Nem cigizek csak buliban nem iszok csak nagyon ritkán és rendszeretö vagyok. Kertes házban lakunk van teendö a kertben. Ilyenkor nem eszek egész nap nem is nagyon kelek fel csak későn sok mindenhez lenne kedvem de semminek nem érek a végére. Muszáj rágyújtanom a cigi a barátom,nem félek a házban de üresnek érzem. Barátok nagyrész nösek vagy kapcsolatban vannak. Ilyenkor elmegyek néha egyedül bulizni. Különben anyáék néha kiboritanak ahogy zörögnek ilyesmik. Ja és ugy néz ki minden ......nem tudom csak elmegy az idö de azt se tudom mivel. Vagyis tudom net tv nem tudok elszakadni. Régen ilyenkor jöttek a barátnöim és élveztük, hogy kettesben vagyunk söt én élveztem, hogy itthon vagyok.Jövöre aktuállis a házvásárlás, szintén kertest szeretnék. Háziállatom itt nincs.

#depresszió #társfüggőség #céltalanéletérzés
2016. jún. 24. 22:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a problémád de megpróbálok válaszolni.


Én tudom mi az a társfüggőség, pokoli tud lenni. Ha nem lesz társad, külön válnak az útjaitok akkor egyedül maradsz, jelentéktelennek érzed magad és ezernyi érzés kavarog a fejedben. Ha pedig a környezeted nem támogató, nem tudsz tőlük kibontakozni, nincs senki akivel beszélgethetnél akkor nagyon nehéz. S ha egyedül nem vagy képes rendbejönni akkor beszélhetünk társfüggőségről.


Én két hete szakítottam barátnőmmel, elszeretnék költözni de egyszerűen nincs lelkierőm semmihez, a családom előtt erősnek kell lennem, a haverjaim eltűntek amíg a nőmmel voltam és így egyedül maradtam.

Valahogy össze kellene egyedül szedned magad de nem tudom hogyan, nekem sem megy.

19/F

2016. jún. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyébként vicces dolog ez a tárfüggő vagyok dolog. Mert szerintem mindenki az, hisz társas lények vagyunk, lehet magyarázni minden xart. A ultra liberalizmus akarja ezt a maszlagot ránk erőltetni, hogy az ember, tud egyedül is lenni, nem kell társ, se család hozzá. Én azt mondom, de kell! És ha nincs senki akkor bele is lehet betegedni! Nagy bajban leszel, ha a szüleid nem fognak élni és addigra nem találsz egy feleségnek valő hölgyet magadnak, nem riogatni akarlak de ez tény. Valaki könnyebben, valaki nehezebben viseli a magány érzését, és te lehet a nehezebben viselibe tartozol. Szerintem nem létezik olyan hogy tásfüggőség, minden embernek élőlénynek szüksége van társra, ennyi. A depid meg gondolom pont ebből adódik! Tudom, hogy nehéz, de neked kell magadnak társat találni ebben a nyomorult világban!

35/N

2016. jún. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez a neked kell találni társat magadnak a világban tök vicces. Ha a nők nem lennének idióták és nem szűrnének ki mindenkit, mert nem esik bele az egzisztenciális látókörükbe, akkor mindenki boldog lehetne. De ha már valakinek van egy kicsi kis defektje, akkor már senkinek sem kell. Csak a tény még mindig adott, a nők vannak többen és nem a férfiak. Szóval valakire még így is rá marad a "nyomoréknak" tartott ember :) Vagy meghal egyedül.
2016. jún. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!