Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha félek a holnapi témazárótól...

Ha félek a holnapi témazárótól, akkor bevehetek aznap reggel 3-4 0.5 mg-s Xanaxot? Generált szorongásom van.16 éves fiú

Figyelt kérdés
ezenkívül nem befolyásolja a zoloftot?
2010. jún. 6. 11:53
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Leírás alapján (fél éve szeded) , a xanaxtól már függő vagy.

arra a gyógyszerre elég hamar kialakul a függés. csak alkalmanként lenne szabad használni.

2010. jún. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben együttérzek veled!

Tudom, milyen szorongani,nekem pánikbetegség-szerű tüneteim vannak.

Frontint szedek, és tudom, "mit tud". Nehogy bevegyél belőle egyszerre ennyit!!!

2010. jún. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Ahogy olvasom a kommentjeidet, már döntöttél, hogy beszeded. Ez mamut adag egyébként. A xanax emellett befolyással bír a memóriára, csökkenti azt. Tehát jó eséllyel azt sem fogod tudni felidézni, amit amúgy tudnál.

Egyébként látatlanban megmondom, hogy nem csak generalizált szorongásod van.

Ennyi stresszt, ami egy dogával jár, el kell tudni viselni. Ha nem megy, akkor miért nem próbálod a pszichoterápiát is?

Semmilyen benzo-t nem szabad lökésszerűen az előírtnál jóval nagyobb adagban beszedni!

2010. jún. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Szerintem rengeteg a 4db, főleg, ha 0.5mg-os.

Én Frontint szoktam bevenni, ha ennyire ideges vagyok. Általában 2db elég a 0.25-ösből. Pár napja "kicsivel" többet vettem be a kelleténél, és kisebb megszakításokkal kb. 40 órát aludtam. Még most is kómás vagyok :S

Szóval lehet, hogy téged is ki fog ütni, aztán elalszol dolgozat közben, ezért nem ajánlom.

Holnap amúgy én is írok, ezen áll, vagy szó szerint bukik a dolog, úgyhogy megértelek.

Sok szerencsét, és csak óvatosan azzal a bogyóval ;)

2010. jún. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Nem pszichoterápiára járok. Hanem már kb 2,5 éve pszichológushoz. Pszichoterapeutával kb. egy fél évig kognitiv viselkedésterápiám volt, akkor nagyon mély depresszióm volt. De semmit s ehasznált. Tönkre fogok menni ha nem zedem a xanaxot. Sajnos egyre gyakrabban kell emelni az adagot, mert hozzászokott a szervezetem. A spzcihiáter mondta-. Ezért akarok bevenni holnap 2,5-3 mg-ot
2010. jún. 6. 21:19
 16/27 anonim ***** válasza:

Ha pszichológushoz jársz, akkor pszichoterápiára is:) Járhatsz persze pszichiáterhez, aki a gyógyszert írja. Az első lépés, hogy egy picit átlásd jobban a saját kezelésedet. Fél éves terápia a te problémádnál nem elég valószínűleg.

Az előző kommentnél azt írtad, hogy nem vagy gyógyszerfüggő. Most pedig az ellenkezőjét állítod.

Igazából én személy szerint nem értem, hogy miért tetted fel a kérdésedet. Szakemberként azt mondom, hogy nem szabad hirtelen így megemelni a gyógyszeradagot. Te viszont próbálod győzködni az embereket, hogy miért van erre szükséged. 16 évesen korainak tartom, hogy önállóan kezeld ezt a gyógyszert.

Egyébként sok sikert kívánok a témazáródhoz!

2010. jún. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

köszi a sikert. Milyen szakember vagy? Gyógyszerész?

Szerinted nem fogja csökkenteni a teljesítőképességemet az 5 szem xanax?

2010. jún. 6. 21:44
 18/27 anonim ***** válasza:
Na jó, totál kamu a kérdés:)
2010. jún. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

"3-4"-től eljutottál az 5-ig.


Írogathatunk itt Neked bármit, úgyis be fogod venni?!


Amúgy ez rengeteg, nagyon tompa és bamba leszel tőle.

2010. jún. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

5 db feles Xanax reggel kicsit kemény....beveheted, de a vizsga közben valószínűleg el fogsz aludni, vagy annyira letompulsz, h le fogod sz*rni az egészet.Tudom ezt, mert én is szedem, amúgy meg ha már fél éve szeded, akkor függő vagy, ha hirtelen elhagynád elvonási tüneteid lennének....akár egy hét szedés után is.Egyébként meg ez nem egy csodabogyó, amit ha beveszel, akkor minden megoldódik magától, hanem csak segít abban, hogy te könnyebben tudd megoldani a mindennapokat.Vedd be este azt a dózist, ahogy fölírták, legföljebb egy felet, vagy eggyel többet talán lefekvés előtt, de reggel semmiképp főleg nem 5-öt...az összesen 2,5 mg alprazolám lenne !!!

Tudom mindezt, mert én is szedem....

2010. jún. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!