Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nyugtatót kiadják 18 éves kor...

Niky emo girl kérdése:

Nyugtatót kiadják 18 éves kor alatt gyógyszertárba? 16/L

Figyelt kérdés
ujjabban túl sokszor vagyok ideges családi okok miatt. általában olyan szinten hogy nagyon remegek szinte semmit nemtudok csinálni. időnként össze is esek ezért kellene a nyugtató, de ugy h anyám ne tudja h eszem mert csak mégjobban rámszállna:S
2010. jún. 5. 23:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Recept nélkülit nyugodtan vehetsz, a komolyabbakhoz meg úgyis recept kell.
2010. jún. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

csak vényre vehetsz olyat ami használ.

vény nélküliek pl(valeriana, hova, stb...) szinte hatástalan.

Én is 16 éves vok és a Xanax használ. De emelni kell az adagot, mert egyre jobban szorongok :S

2010. jún. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Rögtön nyugtató? Inkább kezd citromfűteával, vagy speciális, nyugtató teakeverékkel (patikában illik lennie). Ezután jöhet a macskagyökér (pl valeriana). A lényeg az ok megkeresése és megoldása lenne, nem a zombifikálás.
2010. jún. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

előzőnek...

hülyeség a citromfű meg a többi placebo. Lehet hogy összetett szorongásos betegsége van a kérdezőnek. Az meg biológiai alapon van. Ezért ezt nem lehet pszichoterápiával kezelni. Ezért kellenek a kémiai szerek. Menj el házidoktorhoz, ő meg lehet h. ír fel rivotrilt, frontint, xanaxot, esetleg béta blokkolót...

2010. jún. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Azért a nagyon valószníű kamaszkori szorongást meg otthoni problémákat nem kellene rögtön durva gyógyszerekkel kezelni. Mi a gond, mi az amire rögtön nyugtatót akarsz szedni?
2010. jún. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

kedves előző!

Ő nem nyugtatót, hanem szorongáscsökkentőt akar szedni. A nyugtató egész más...

Nézz utánna

2010. jún. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A házidoki a megfelelő ötlet, ha bízol benne, hogy nem szól anyudnak. Ha nem bízol benne próbáld az iskolaorvost. Mindenképpen beszélj valamilyen orvossal mielőtt bármit beszednél!!! Én egyébként eleniumot javasolnék, az olyan gyenge, hogy pszihodoki fel sem írja viszont széles skálán adagolható. Nekem segített! És amikor kellett akkor kettőt, vagy négyet szedtem, néha meg elég volt egy is és ahogy rendberaktam az életemet 2 hét alatt le is álltam nullára.
2010. jún. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

23.36-osnak.

A kérdező ezt írta: "időnként össze is esek ezért kellene a nyugtató," Hol ír ő szorongásoldóról? Mielőtt kioktatsz, olvass figyelmesebben!

2010. jún. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha rosszul vagy, összeesel, akkor már régen el kellett volna menned dokihoz, hogy kiderüljön, hogy mi a baj, hogy esetleg csak hiszti-e. Bízd az orvosra, hogy milyen gyógyszert ad, de menj el minél előbb. Azért az nem normális dolog, hogy egy 16 éves nyugtatókon éljen, akkor még nem kellene hogy ekkora problémáid legyenek. De ha tényleg rosszul vagy, akkor irány az orvos és majd ő ad gyógyszert.
2010. jún. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

már voltam orvosnál mindenféle vizsgálatra elküldött de semmit nemtaláltak és azt monták h csak idegi alapon lehet. azóta uj dokim van az meg pár szó után rögtön pszihiátriára küldött.

egyébként az a súlyos probléma amire nyugtató kéne h tavaly szeptemberbe meghalt a számomra egfontosabb személy és olyanszinten depressziós lettem hogy még öngyilkóssági kisérletem is volt +idegösszeroppanás...

ebbol nagynehezen kimásztam a barátaimnak köszönhetően. de anyám miatt most 1re inkább esek visszafelé mert napiszinten belémköt minden apróság miatt és hozzámvágja h most reméli örülök h miattam rákban fog meghalni az idegességtöl....mert volt vmi kiütése de a doki is meg vizsgálatokis megmondták neki h csak tulsok mogyorót evett de mégis naponta hozzámvágja h miatam biztos rákban fog meghalni:/ ésmár nembirom idegileg:/ tegnap még megis vert és utálok itthonlakni de nemtudok semmit csinálni mert ő a gyámom:S elköltöznék apához de uj feleségének van 3gyereke és nehéz lenne. de engednének, a legfőbb baj h anyámé a gyámság és nemenged :/

2010. jún. 6. 10:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!