Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintem narcisztikus szemely...

Szerintem narcisztikus szemelyisegzavarom van. Lehet ezt kezeltetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem vagyok benne biztos melyik, mert eleg hasonlonak tunnek es mindegyikkel tudok azonosulni, de ahogy utana olvastam szerintem vagy narcisztikus szemelyisegzavarom van, vagy borderline esetleg narcopata vagyok.

Az lenne a kerdesem, hogy ahoz hogy diagnosztizaljanak, kideruljon mi a gond, es hogyan lehet azt kezelni kihez forduljak? Haziorvoshoz vagy mi ennek a menete?


Hihetetlenul megkeseritem a sajat eletemet ezzel a viselkedessel es eletfilozofiaval ami nekem van, rengeteg baratsagom ment tonkre, es szinte mindig en szuntettem meg oket. Megfelelesi es bizonyitasi kenyszerem mar beteges, ha valahol nem teljesitek ugy ahogy en gondolom hogy kene kikeszulok, legyen ez az elet barmely teruleten. Mindenben nekem kell lennem a legjobbnak,legerosebbnek meg azt sem viselem el ha valaki szebb vagy csinosabb nalam. Nincs egy normalis kapcsolatom egy emberrel sem, allandoan ugy erzem a masik nem ertekel elegge, nem foglalkozik velem eleget, es ott hagyom hidegverrel. Tul erzekeny vagyok, nem birom a kritikat, sertesnek erzem ha barki jobb nalam barmiben.

De ami igazan raebresztett arra hogy baj van az a ferfiakkal valo kapcsolataim. Ha megtetszik egy ferfi akkor addig nem nyugszom amig nem lesz kolcsonos. Konnyuveru nem vagyok, csak addig teszem veszem magam amig elerem hogy belemszeret es akkor megnyugszik a lelkem es tovabb allok. Viszont volt amikor szerelmes is voltam, legalabbis azt hittem, mert nem csak masokat de sajat magamat is allandoan becsapom, nem direkt/tudatosan muvelem ezeket. 2 ferfi is volt sz eletemben egyik tokeletesebb mint a masik, oszinten nem hazudnak megbecsulnek nem lepnek felre es a sokszor nagyon idegesito viselkedesemet is megturik es nem szolnak semmit. Eleinte azt erzem hihetetlen szerelmes vagyok es o az igazi es hozza mennek ott helyben alar felesegul, szepen elerem hogy o is belem szeressen, addig nagyon odaado gondoskodo romantikus vagyok. Majd amikor mar kialakult a kapcsolat meg egy darabig 1-2 honapig olyan vagyok mint a vilag legtokeletesebb parja,aztan ez a nagy rozsaszin kod egyik naprol a masikra nalam elmulik. Es nincs semmi kivalto oka, csak ugy kihul a dolog, idegesit a parom, pedig semmi rosszat nem tesz, es nincs kedvem az egeszhez, es azon tunodom hogy veget kene vetni a kapcsolatnak mert sajnalom ot es nem akarok vele szorakozni.


A neten azt olvastam hogy ez gyogyithatatlan de en remelem hogy ez nem igaz, elvegre az hogy ezt valamelyest mar kezdem belatni is gondolom haladas. Szeretnek mar vegre bekeben elni onmagammal, ugy hogy nem akarok allandoan mindenkin felul teljesiteni, hogy ne akarjak mindenkinel szebb lenni, hogy ne erdekeljen mindig mit mondanak masok, hogy tudjam nyugodtan boldogan elni az eletemet harmoniaban, es hogy vegre megtudjak tartani egy kapcsolatot egy ferfival anelkul hogy hullamvasutaznanak az erzelmeim.



2018. jan. 7. 10:30
1 2
 11/12 anonim válasza:
Szia ugyan ezek a tuneteim, mintha en irtam volna a kerdest. Fordultal szakemberhez? Ha igen, mit mondott? Nem tudom mire gyanakodjak de 16 evesen felelem is van bennem hogy nehogy keson szoljak az embereknek hogy baj van velem..
2018. dec. 3. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Jó kibúvó hogy beteg vagy mi? Nehogy már felelni kelljen a saját tetteidért...
2018. dec. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!