Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintem narcisztikus szemely...

Szerintem narcisztikus szemelyisegzavarom van. Lehet ezt kezeltetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem vagyok benne biztos melyik, mert eleg hasonlonak tunnek es mindegyikkel tudok azonosulni, de ahogy utana olvastam szerintem vagy narcisztikus szemelyisegzavarom van, vagy borderline esetleg narcopata vagyok.

Az lenne a kerdesem, hogy ahoz hogy diagnosztizaljanak, kideruljon mi a gond, es hogyan lehet azt kezelni kihez forduljak? Haziorvoshoz vagy mi ennek a menete?


Hihetetlenul megkeseritem a sajat eletemet ezzel a viselkedessel es eletfilozofiaval ami nekem van, rengeteg baratsagom ment tonkre, es szinte mindig en szuntettem meg oket. Megfelelesi es bizonyitasi kenyszerem mar beteges, ha valahol nem teljesitek ugy ahogy en gondolom hogy kene kikeszulok, legyen ez az elet barmely teruleten. Mindenben nekem kell lennem a legjobbnak,legerosebbnek meg azt sem viselem el ha valaki szebb vagy csinosabb nalam. Nincs egy normalis kapcsolatom egy emberrel sem, allandoan ugy erzem a masik nem ertekel elegge, nem foglalkozik velem eleget, es ott hagyom hidegverrel. Tul erzekeny vagyok, nem birom a kritikat, sertesnek erzem ha barki jobb nalam barmiben.

De ami igazan raebresztett arra hogy baj van az a ferfiakkal valo kapcsolataim. Ha megtetszik egy ferfi akkor addig nem nyugszom amig nem lesz kolcsonos. Konnyuveru nem vagyok, csak addig teszem veszem magam amig elerem hogy belemszeret es akkor megnyugszik a lelkem es tovabb allok. Viszont volt amikor szerelmes is voltam, legalabbis azt hittem, mert nem csak masokat de sajat magamat is allandoan becsapom, nem direkt/tudatosan muvelem ezeket. 2 ferfi is volt sz eletemben egyik tokeletesebb mint a masik, oszinten nem hazudnak megbecsulnek nem lepnek felre es a sokszor nagyon idegesito viselkedesemet is megturik es nem szolnak semmit. Eleinte azt erzem hihetetlen szerelmes vagyok es o az igazi es hozza mennek ott helyben alar felesegul, szepen elerem hogy o is belem szeressen, addig nagyon odaado gondoskodo romantikus vagyok. Majd amikor mar kialakult a kapcsolat meg egy darabig 1-2 honapig olyan vagyok mint a vilag legtokeletesebb parja,aztan ez a nagy rozsaszin kod egyik naprol a masikra nalam elmulik. Es nincs semmi kivalto oka, csak ugy kihul a dolog, idegesit a parom, pedig semmi rosszat nem tesz, es nincs kedvem az egeszhez, es azon tunodom hogy veget kene vetni a kapcsolatnak mert sajnalom ot es nem akarok vele szorakozni.


A neten azt olvastam hogy ez gyogyithatatlan de en remelem hogy ez nem igaz, elvegre az hogy ezt valamelyest mar kezdem belatni is gondolom haladas. Szeretnek mar vegre bekeben elni onmagammal, ugy hogy nem akarok allandoan mindenkin felul teljesiteni, hogy ne akarjak mindenkinel szebb lenni, hogy ne erdekeljen mindig mit mondanak masok, hogy tudjam nyugodtan boldogan elni az eletemet harmoniaban, es hogy vegre megtudjak tartani egy kapcsolatot egy ferfival anelkul hogy hullamvasutaznanak az erzelmeim.



2018. jan. 7. 10:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem meg ha nincs orvosi, meg szakirányú diplomád, ne diagnosztizáld magad. Én ebbél csak annyit látok hogy rossz természeted van, de könnyebb valami személyiségzavarra fogni mint összeszedni magdat és változtatni.


Az emberek nagyobbik része szeret jobb lenni mint mások, szereti ha elismerik, és igen, mindenkinél elmúlik a rózsaszín köd egy idő után - csak a többség nem valami álomvilágban él, és nem akarja valami gyógyíthatatlan betegségre fogni a dolgok normális folyását. Szóval: Ez az élet. Az meg hogy te játszod az eszed, meg hülyére veszed a palikat... szánalmas, de vannak ilyen emberek és kész. Ettől nem vagy beteg.

2018. jan. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%

Szia, kerületi rendelőben azt hiszem nincs beutalás a pszichológushoz, de pszichiáterhez igen.

Szóval ezekhez kell menjél.

De ha nincs államiban kapacitás terápiára, akkor magánban kell járj pénzért, ami nagyon húzós, ezért én mellé alternatív gyógymódszereket is tennék, úgy gazdaságosabban jössz ki.

Teneked ebben mi az, ami zavaró?

Nem szoktak maguktól segítségért fordulni a nárcizmussal az emberek, inkább a környezet szenved tőle, nem maga a delikvens.

2018. jan. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

.. mert amit írsz, az, hogy érzékeny vagy, de otthagysz másokat hidegvérrel az pont ellentmond egymásnak.

"allandoan ugy erzem a masik nem ertekel elegge, nem foglalkozik velem eleget"

Ez inkább szeretetéhség, figyeleméhség, és kisebbrendűségi rzés.

"nem birom a kritikat, sertesnek erzem ha barki jobb nalam barmiben. "

Ez is önértékelési probléma.

2018. jan. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ami nekem ebben zavaro, hogy allandoan szorongok, mert epp nem kapok eleg figyelmet, ugy erzem elhanyagolnak, valami epp nem Ugy sikerult ahogy elterveztem es meg ezermillio ok.

Szorongok, tonkre teszem a kapcsolataimat, magam se tudom mar sokszor mit is akarok, melyen legbelul tudom hogy en vagyok a hibas, de sose latnam be vagy kernek bocsanatot, keptelen vagyok megbizni barkiben is, mindenkivel feluletes a kapcsolatom. Es ez igy volt egesz eletemben. Nem talalom onmagam, es nem talalom hogy mi a jo nekem, mindenbe belekezdek es felbe hagyom, kapkodok ossze vissza. Igy ez nem elet es ez az ami zavar hogy keptelenseg velem az elet mert sajat magam se tudok magammal egyutt elni mar.

2018. jan. 7. 10:48
 5/12 A kérdező kommentje:
Mindenkepp van valami bajom, vannak napok mikor jol vagyok es a vegtelensegig elegedett magammal, mas napokon viszont magamba zuhanok es ugy erzem mintha csak en lennek ezen a foldon egyes egyedul maganyosan, celtalanul.
2018. jan. 7. 10:52
 6/12 anonim ***** válasza:
Az meg szorongási probléma.
2018. jan. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
36%

5: Ez meg bipolaritásnak tűnik.


A tudományos módszerek tévelygőek, a fenti diagnózisok közt fognak bolyongani és nem fogják tudni megállapítani, melyik a domináns.

És sokszor a gyógyszerezéssel csak rontanak a helyzeten, valamint egész életre ráállítanak.

Nemigen fognak okot találni vagy ok után kutatni egyáltalán.


Szerintem ezért előbb tanulj valami olyan módszert, amivel energiát tudsz adni magadnak, és amivel stresszt lehet csökkenteni, én 20 éve kísérletezem magamon ezekkel, és az Arolo és a Metamorf masszázs az, amit jó szívvel tudok ajánlani. Ezek rövid, 30-60 perces kezelések és blokkokat oldanak, azonnal érezhető a jó hatás, ami hosszú távú is. Utána majd keresgélhetsz okokat mindenféle terápiás úton, ha még szükségét érzed egyáltalán, de lehetséges, hogy minden megoldódik.

2018. jan. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem pedig igen is menj orvoshoz, mert a személyiségzavar nem játék.

Az olyan emberek, mint az 1. válaszoló, sosem fogják megérteni, hogy mi ez, és miért zavaró az elszenvedőnek (tehát a betegnek is), de hidd el, hogy ha nem kezelteted a problémádat, akkor csak még jobban el fog fajulni.

Velem például ez történt.

13 éves voltam, amikor először megjelentek a borderline tüneteim, de a tinikorra fogtam, meg persze arra, hogy biztosan rossz ember vagyok. Később már a külvilág előtt visszafogtam a tüneteimet, szóval nem rendeztem nyilvánosan jeleneteket, de belül szenvedtem, talán még jobban, mint előtte. Végül akkor fordultam orvoshoz, amikor szerintem már késő. Pár éve még meg tudtam volna nevezni, mi az, amitől boldog lennék, most meg úgy érzem, hogy akkor se lennék az, ha most helyre jönne az életem.


A háziorvos amúgy TB-s helyre be tud utalni, de Budapesten és Miskolcon pl. vannak pszichoterápiás központok, ahová simán be tudsz jelentkezni akár beutaló nélkül is. Ott csak felveszik az adataidat, aztán kivizsgálnak, és megmondják, mi legyen.


22/N

2018. jan. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%

előszöris, hány éves vagy? az említett személyiségzavarokat 18 éves kor alatt nem, vagy csak jó okkal diagnosztizálják. tini korban még jelentős javulásokat lehet elérni a személyiségfejlődés terén, ráadásul teljesen természetes az identitáskeresés és a barátok, párok váltogatása, a hangulatingadozás, dühkitörések stb. az erkölcsi és morális értékelés is sokat fejlődik még ilyenkor, nem véletlen, hogy 18 éves kor alatt az ember nem büntethető (a kivételekbe ne menjünk most bele).


másrészt, a személyiségzavarok tünetei az egy dolog, de egy betegség meghatározásában ugyanolyan fontos azoknak a kialakulása és kezelése módja is. a diagnózisok ahhoz adnak útmutatót, hogyan kezelje a terapeuta a betegséget és milyen gyógyszereket írjanak fel rá. az öndiagnosztizálás gyakran helytelen. a legtöbb betegnek egyáltalán nincs betegségtudata (a narcisztikus személyiségzavarosoknak meg főleg nem, hiszen tökéletesnek látják magukat, és a világban keresik a problémát, a világot látják betegnek, amíg magukat tökéletesnek), mások pedig képesek túlértékelni a bajaikat. hogy pontosan mi a baj és hogyan lehet rajta segíteni, azt csakis pszichiáter tudja meghatározni.


TB-s pszichiáterhez általában kell háziorvos javaslása, de néhány helyen ez sem szükséges. magándokinál nem kell háziorvos javaslása és a várólista is rövidebb, viszont ez pénzbe kerül 10-20 ezer forint között mozog egy óra beszélgetés.

2018. jan. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Altalaban en is ugy gondolom hogy mindig nekem van igazam, es masok a hulyek, meg nem ertenek meg stb. Csak vannak pontok amikor elgondolkozok vagy valami raebreszt hogy esetleg ez nem igy van, volt aki mar a fejemhez vagta hogy narcisztikus vagyok, olyan is aki mondta hogy kezeltessem magam. Altalaban normalis vagyok, es kedves mindenkivel, de elotornek ezek a rossz dolgok elobb utobb belolem, nem gondolom hogy rossz ember vagyok, nem erzem hogy olyan lennek ahogyan sokszor viselkedek, csak egyszeruen nem tudom kezelni/kontrollalni. Duhkitoreseim ritkabban vannak mint fiatal koromban, akkoriban barkinek neki ugrottam barmilyen kis dologert, mindig 2-3 as volt a magatartasom is ezek miatt, nem birtam viselkedni, de meg most is vannak es eleg durvak tudnak lenni azert a kitoreseim csak ritkabban fordulnak elo. Olyan dramat tudok alakitani ha valakire megsertodok es nem is izgatja hogy had ne menjek bele, mert mind megutaltok meg igy latatlanba is. Egyebkent 20 eves vagyok es mostanaban kezdtem csak elgondolkozni rajta hogy segitsegre lenne szuksegem, de sajnos ez ugy szokott lenni hogy ma meg igy gondolom, holnap meg kinevetem az egeszet, ugyanmar minek nekem pszihologus hisz semmi bajom, es csinalom tovabb amit szoktam...
2018. jan. 7. 22:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!