Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik a paranoia tünetei?...

Mik a paranoia tünetei? Megtudhatom orvos nélkül, hogy hajlamos vagyok-e a paranoiára?

Figyelt kérdés
2010. jún. 3. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Képzelgésre gondolsz?
2010. jún. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom pontosan. Ha paranoiás vagyok állítólag nem veszem észre és nem vagyok tudatában. Azért kérdezem mert anyámnak paranoiás skizofréniája volt.
2010. jún. 3. 21:28
 3/6 A kérdező kommentje:
A képzelgés elég tág fogalom.
2010. jún. 3. 21:29
 4/6 anonim ***** válasza:
NEM
2010. jún. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát írd le milyen furcsaságokat tapasztalsz, vagy írj magadról valamit. Miből gondolod, hogy paranoiás lennél?
2010. jún. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező!

1.a skizofrénia magasabb számban fordul elő olyanoknál, akiknek van a családjukban beteg, de csak 30 éves kor FELETT jelentkeznek a tünetek.

pszichiáter/pszichológus nélkül, egymagad nehezen állapíthatod meg, h beteg vagy-e.

2.a paranoia:általában serdülőkorban kezdődik


egy személyiségzavar,túlzott gyanakvás jellemzi a beteget, úgy érzi, mindenki ellene van, a háta mögött a többiek összefognak ellene.


ennyi amit én tudok, pszichológiát tanulok egyébként.

nézz utána a tüneteknek részletesebben, ha gondolod.

az interneten megnéztem neked, de abban ne nagyon bízz, inkább a könyvtárban szakkönyvekben nézd meg, az biztosabb.

a szeretett világhálónk szerint:


Az alábbiak közül legalább 4 megléte szükséges a diagnózis felállításához:


* alaptalanul úgy véli, hogy mások kihasználják, átverik

* indokolatlanul bizalmatlan családtagokkal, barátokkal, közeli ismerősökkel szemben

* mivel attól tart, hogy az információt ellene fogják fordítani, titkolózik

* megjegyzéseknek illetve eseményeknek rejtett rosszindulatot, fenyegetést tulajdonít

* tartós neheztelés valamilyen vélt, vagy valós sérelem miatt

* vélt sérelmekre hirtelen és dühvel reagál


remélem tudtam segíteni

21/L

2010. jún. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!