Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tehetném végre túl magam...

Hogy tehetném végre túl magam ezen az eseten? Bővebben alul!

Figyelt kérdés

Egy 14 éves lány vagyok, és két éve történt az eset. Jöttem haza a zongora órámról egy kissé elhagyatott útszakaszon sétáltam hazafelé, mikor hallom, hogy lassít egy autó mellettem. Én az út szélén mentem az autós pedig a másik sávban volt. Gondoltam csak útbaigazítást szeretne kérni, így egy métert közeledtem a másik sávhoz vagyis az autóshoz. Mikor lehúzta a férfi az autó ablakát, kiszólt: Szia! Tipikus ilyen hívogatós hangon mondta. Kissé ledöbbentem, hogy mit akar most. Úgy 5 másodperc múlva előrántotta a micsodáját, vagy csak egy műt, ezt máig sem tudom. Iszonyatosan megijedtem! Tudtam már, hogy mit akar. Nagyon gyorsan elkezdtem futni, és még vissza-vissza néztem, hogy jön-e utánam, a rendszámát nem tudtam megjegyezni, mert addigra már túl későn jutott eszembe. A pulzusom iszonyatosan felment. Az a félelem, hogy be is ránthatott volna a kocsijába, vagy, hogy bármit tehetett volna velem az nagyon sokkolt. Mióta ez az eset történt azóta már minden picit lassuló kocsinál is már 200-on ver a szívem és elkezdek futni, vagy legalábbis nagyon sietni. Azóta sem tudtam feldolgozni...Minden utcán tartott percnél csak azon agyalok, hogy mi van ha megáll egy kocsi mellettem, és valamit akar tőlem. Az osztálytársaim mindig mondták, hogy Jaj hagyd már, meg amúgy is mit csinálhatott volna veled? Pedig nem is tudják, hogy ez mekkora trauma volt nekem, főleg, hogy egyedül voltam. Amúgy egyáltalán nem az a kipakolós fajta vagyok, így biztos, hogy nem k.rvának nézhetett hátulról.


Megköszönnék néhány tanácsot, hogy hogyan tehetném már végre túl magam ezen az eseten. =/


Ui: Sajnálom, hogy ilyen hosszúra sikeredett a történet!


2010. máj. 28. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, hogy fordulj szakemberhez (pszichológushoz). Ő kibeszélteti belőled, veled ezt. Az kell, hogy feldolgozd, és a pszichológus szakemberként tudja ennek a folyamatát.


Nem szabad, hogy Te érezd magad rosszul, ne hagyd, hogy a Te életedre ennyire kihasson egy ********************* embernek se nevezhető lény!

Süllyedjen el az, aki ilyet és hasonlókat tesz. Vmi zárt helyen lenne a helye az ilyennek....


27/L

2010. máj. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendben meggondolom! Köszönöm a választ!
2010. máj. 28. 21:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát, ilyesmi velem is már történt, a pasik elég degeneráltak bírnak lenni, csak velem már nagyobb koromban, úgyhogy ennyire azért nem ijedtem meg.


Nyilván tényleg egy pszichológus kéne, de igyekezz olyat találni, aki normális (ez nem mindig olyan könnyű). Első körben megkereshetnéd az iskolapszichológusodat is, ha nagyon nem jön be, akkor írj egy privát mailt.

2010. máj. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia!Ilyen eset és másféle velem is megtörtént.Nem szégyen szakembertől (pszichológus,pszichiáter) segítségez kérni.Nem mindenki tudja egyformán feldolgozni az eseményeket.Volt egy időszakom hogy mindenhova valamilyen "önvédelmi cuccal" mászkáltam a táskámban.Gondolj arra hogy nem vagy egyedül ezzel a teherrel!!!!Szerencsére nem esett bajod és nem árt nyitott szemmel járni-kelni de túlzásba vinni sem szabad a "rettegést".
2010. máj. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, és lehet tényleg, hogyha a jövőben sem tudom még mindig túl tenni magam ezen, akkor már tényleg pszichológushoz fogok fordulni.
2010. máj. 29. 18:15
 6/6 anonim válasza:
Velem szerencsére nem történt ilyen eset még, de én is nagyon félek este egyedül mászkálni. Nappal ne aggódj nem történhet veled ujra ilyen,annyi ember van ott, hogy rögtön észrevennék.De ha mégsem szeretnél egyedül mászkálni kérd meg a szüleidet h jöjjenek el érted. Vagy hordj magadnál valamilyen önvédelmi cuccot. Ez tényleg megnyugtató kicsit,én is este hordok magamnál mindig gáz spray-t. :)
2010. szept. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!