Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van annyi sok rossz...

Miért van annyi sok rossz pszichológus és pszichiáter?

Figyelt kérdés

1. van az a típus, aki a gyógynövényekben meg a homeopátiás szerekben hisz, amit miután bevettem, 3 hétig rosszabbul voltam, mint előtte

2. van, aki elmondja, hogy az MMPI tesztnek mi a megoldása, ami full nem szabályos

3. van, aki folyamatosan gyanakszik, minden lépésedet figyeli, folyamatosan azt hiszi, hallucinálsz

4. van, aki mikor épp kezdesz egyenesbe jönni az élettel, azt mondja, minden szar körülötted

5. van, aki beadat napi 6 ml risperdalt, és azt hiszi, ettől minden jobb lesz, és azt hiszi, a risperdal a legjobb gyógyszer a világon

6. van, aki ha azt mondod, nincs semmi bajod, és ez az MMPI tesztből is kijön, azt mondja, hazudsz, és disszimulálod a tesztet



2017. okt. 6. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:
De ha jól érzed magad, az életed is egyenesbe jött akkor mi a fenének kell pszichológus vagy pszichiáter?
2017. okt. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
6%

Legalább annyi ismereted lehetne, hogy ne keverd a fogalmakat.

A pszichiáter orvos, gyógyszerekkel kezel.

A pszichológus bölcsész és nem kezel(het)

Ha bármelyik terapeuta képzésben részesült (amiből sokféle van) akkor terapeuta módszerekkel kezel.

Ha ilyen a tapasztalatod, nem megfelelő helyre mentél, és ezért csak magadat hibáztathatod. Érdemes előre tájékozódni.

2017. okt. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tudom, mi a különbség a kettő közt. Az első kettő pszichiáter volt,a 3., 4., 5. pszichológus (mivel ugye a pszichológus javaslatára adott a pszichiáter risperdalt). A 6. meg ugy volt, hogy kitöltöttem az mmpi tesztet, amit kiértékelt egy pszichológus és az eredményeket odaadta a pszichiáternek.... ennyi. tudom mi a különbség a kettő közt. a kérdésbe is ezért írtam mindkettőt
2017. okt. 6. 17:16
 4/5 anonim ***** válasza:
26%

Lényegi kérdés, hogy a pszichológusok kiképzett terapeuták voltak-e?

Ha nem, akkor szokott alkalmatlan lenni.

Nem írtad a diagnózisodat, így nem is lehet tudni, hogy milyeneknek kellett volna lenniük.

2017. okt. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
pszichózisom volt, de elmúlt.
2017. okt. 7. 11:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!