Disszociatív személyiségzavarban szenvedő embernél előfordulhat ilyesmi? (lent)
Nem, ez baromság. A személyiségek fedik egymást, sok dologban nagyon hasonlóak. Ebből kiindulva nagyon nehéz hogy ellenszenvesek legyenek egymásnak. Vannak esetek amikor két személyiség "harcol" de az nem abból áll, hogy saját magukat verik. Ha minél több problémát akarnának a másiknak, akkor ezernyi más mód lenne rá. A személyiségeket egyébként sem érdekli különösebben a testük, úgy tekintenek rá, mint egy használati tárgyra kb. Meg azt is hozzátenném, hogy nem minden személyiség érez fájdalmat, így nyugodt szívvel eltörheti a kezét anélkül hogy megérezné. Ha előfordulna ilyen, akkor 100% hogy nem így oldanák meg. Az erősebb személyiség fogja, és egyszerüen erőszakkal kilöki a gyengébbet,és kész. Ha hosszútávon akarja sanyargatni a másikat, akkor meg tönkreteszi a magánéletét, és az összes kapcsolatát. Mivel a személyiségek nagyon hasonlóak, ezért az embereknek nem fog feltűnni a személyiségváltás.
Teszem azt, van nekünk egy Ágink, és egy Andrásunk. Ha András nagyon gyűlölné Ágit, akkor erőszakkal rákényszeríteni a váltásra. Innentől kezdve mivel András irányítja a testet csinálhat akármit, Ágit fogják vele megvádolni. Egyszerü példa, ennél azért komplexebb szokott lenne a dolog. De általában a személyiségek nem utálják egymást. A személyiségek "gyártása" félig tudatos szokott lenni, így nem lenne értelme egy olyan személyiségnek akit utálsz.
a fight-club azért nem hiteles ábrázolása a betegségnek, mert a főszereplőnek fel van borulva a cirkadián-ciklusa. A kialvatlanság minden mentális betegségre hajlamos személynél súlyosbítja a tüneteket. ilyenkor azonban nem disszociatív személyiségzavarról, hanem kimerültségről beszélünk. ha a tünetek normális alvás-ébrenlét ritmusnál is jeletkeznek, akkor határozható meg a betegség tudtommal, ráadásul sosem csak a tüneteket kell figyelembe venni, a betegségeknek "történetük" van, figyelembe kell venni a kialakulásukat is. A disszociatív zavarokhoz súlyos traumák köthetők. ezeket kell feltárni a terápia első szakaszában. ha nem történtek traumák, akkor más szervi baj, sérülés vagy más betegség okozza a tüneteket, így a betegség kezelése és gyógyszerelése is eltérő lesz!
az más kérdés, ha a betegség miatt lép fel az alváshiány, például a beteg időben lefekszik aludni, de a másik vagy többi személyiség az alvásidő alatt is használja a testet, a fight-clubban viszont egyértelműen a fordítottja volt az ok-okozati összefüggés. a nemalvás miatt került a beteg disszociatív állapotba.
a személyiségek azért alakulnak ki, hogy védelmezzék a magot. többszörösen hasadt személyiségeknél megfigyelhető, hogy van egy pásztor, aki felügyeli mikor ki léphet ki. ennek ismeretében RITKÁN, de igenis előfordulhat, hogy az egyik személyiség élvezetét leli abban, hogy kegyetlenkedjen. Létezhetnek büntetésre alkalmazott személyiségek is, amikor a mag azért hozza létre (persze nem tudatosan) a büntető személyiséget(/keket), mert úgy hiszi ez védi meg mindannyiukat vagy önmagát a meggondolatlan cselekvéstől. A pásztor is elrendelheti, hogy az egyik személyiség büntesse a többit, hogy így tudja jobban kordában tartani a többieket.
Kívülről látszódhat úgy, hogy valaki önmagát veri, de ilyet a disszociatív beteg nem él át, hogy egyik keze egy irányítás alatt áll a másik másik irányítás alatt. Ő valóban két külön személyt lát, akik akár ugyanazt a kezüket is használhatják.
Előfordulhat ilyen, de az okosabbja bent verekszik össze, ott komolyabban szét tudják verni egymást vérzésig.
Testben a másiknak is fáj, na de bent...
Vagy a leggyakoribb, hogy ha van az egyiknek fizikai dolga, amit szeret (könyv, bármi) akkor tönkreteszi, amire jön a másik személyiség.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!