Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Folyamat vagdosni akarom...

Folyamat vagdosni akarom magam ez rossz?

Figyelt kérdés
15evesen kezdtem el igazabol fogalmam sincs miert csak elegem volt es igy tudtam levezetni de azota is minden nap erre gondolok es, hogy mennyire meg akarom vagni magam. Komolyabb problemaim nagyon nincsenek, bar jartam pszichologushoz egyeb okok miatt (vagdosasrol ott nem volt szo). Egyszeruen csak szeretem ha faj es ha felnyilik a borom es utana sebes, majd heges lesz. Szeretem nezni ahogy kifolyik a ver es utana gyogyul seb a kezemen es a hegeket is utana. Ugy igazan sosem hagytam abba, de voltak kihagyasok 9-10honap is hogy nem csinaltam. Most azonbam megint elkezdtem, de nem nagyon es nem melyek a sebek meg meretre se nagy, de azert ott van. Es az egyetlen dolog ami miatt nem vagok olyan melyen es nagyon, hogy meg iskolaba jarok es ott eszrevennek azt meg nem akarom MEGINT.. szuleim nem tudjak csak par osztalytarsam akik ugy tudjak lealltam, de hat nyilvan valoan nem. Most 18 vagyok egyebkent es nem erzem egyaltalan rossznak az egeszet.

2017. szept. 12. 16:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Most komolyan azt kérdezed, hogy rossz-e ha vagdosod magad?

Szerinted?

Vagdosás az ostobák unalmas szórakozása, mert annyi eszük sincs, hogy az erre pazarolt idejüket, energiájukat másra fordítsák.

Élvezed, hogy fáj, hogy vérzik?

Akkor miért nem bokszolsz inkább? Ott is fáj, ott is vérzik, és ott még sikereket is érhetsz el.

De a te dolgot, hogy teszed tönkre magad. De ne csodálkozz ha sok állástól elesel ahová szívesen mennél, mert nem vesznek fel. Én sem alkalmaznék olyan embert akinek a karja tele van hegesedésekkel. Szánalmas aki ezt teszi.

Csak megjegyzem, hogy vannak akik annyira ostobák, hogy a combjukat is vagdossák, bele sem gondolva, hogy akár az életébe is kerülhet. Ahogy egy sebfertőzés is.

2017. szept. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 piriiiii ***** válasza:
Szerintem tök jó.
2017. szept. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen ez rossz! Sőt, egyenesen nem normális!!! Egészséges ember nem élvezi, ha bármi féle testi (sem lelki) bántódás éri. Komolyan el kéne ezen gondolkodni és be látni, hogy ebből még nagyobb baj is lehet. Gondolj bele, mennyivel szebb és jobb életet élhetnél, ha nem lenne sebes a kezed vagy tested bármely része, nem kéne takargatni. Ezzel a problémával én a helyedben pszichológushoz fordulnék, mert ennek oka van, hogy te ezt élvezed. Ha a vér, seb látványa úgymond felizgat, akkor te nagyon nem vagy észnél. Jó szándékból mondom, hogy állj le ezzel végleg, mielőtt nagyobb bajt teszel, gondolj bele a szüleid mit éreznek majd, ha esetleg meglátják, de nem kell ehhez szülő, sem senki, elég vagy te magad, hogy felismerd mit művelsz, önmagad boncolod fel szinte ezzel, ne félj segítséget kérni szakemberektől!
2017. szept. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Babesz9316 ***** válasza:
Én is sokáig vagdostam magam, aztán rájöttem, hogy állásinterjúkon nem túl nyerő, így jobb eltakarni (abbahagyni). Néha még most is rámtör, hogy de szívesen megvágnám magam, de a munkahely nem olyan mint a suli. Nem jó ha kiszúrják, hogy valakivel nincs minden rendben. A munkahely nem feltétlenül az empátia helye. Ott nyelni kell és alkalmazkodni. Félre kell tenni az egonkat.
2019. ápr. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!