Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki egy számítógépes...

Ha valaki egy számítógépes játékban, virtuális világban csúnya dolgokat csinál, attól még nem rossz ember?

Figyelt kérdés
Mondjuk a GTA San Andreasban, GTA V-ben
2017. júl. 28. 09:53
 1/3 anonim ***** válasza:
23%
De.
2017. júl. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

megvan a hajlama "rossznak lenni", de nem feltétlenül az. Csak tudja elválasztanai a virtuális világot a valóságtól.

Alapból mindenkiben benne van az "állat", bárhogy próbálják ezt egyesek tagadni. Én 33 évesen nagy GTA rajongó vagyok, négy rész fent van a talefonomon, otthon pedig órákat nyúzzuk párommal együtt a GTA V-öt, ha van rá időnk. A való életben taxis vagyok, így néha meggyűlik a bajom a zsarukkal, és ilyenkor például nagyon jó érzés este meló után a GTA-ban halomra gyilkolni a szervet (illetve más játékosokat is) :)

Amíg el tudod választani a játékot a valóságtól, addig kifejezetten hasznos is tud lenni, mert ott tombolod ki magad, a való életben pedig sokkal nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb leszel. Legyen szó bármiről. Ha pl "autób*zi" vagy, akkor tombolsz otthon egy sort a Need For Speed-el, vagy a Test Drive Unlimited-el, utcákon száguldozol stb, és a valóságban, a közúton közel se leszel akkora marha. Persze ehhez kell egyfajta érettség, hogy ténylegesen el tudd választani egymástól a két világot. A bajok ott kezdődnek, amikor a kettőt nem tudod szétválasztani.

2017. júl. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Phoney ***** válasza:
100%

Hogy csúnya dolgokat csinál egy játékban, hát lehet elemezgetni, hogy miért csinálja, de amíg nem sérti az írott vagy a kódolt szabályokat (csalással), addig ezt nem lehet automatikusan elítélni. Én is játszottam „gonosz” karaktert régen egy MMO játékban, kérdés nélkül lezúzva minden második szembejövő játékost, az ilyesmi kiélésének bizony a játékokban van a legjobb helye. (Ahogy a második is írta.) Persze ezt is lehet elítélendő, alja módon csinálni, ha valakinek csak az a célja, hogy a többi játékost idegesítse, de mivel a játékát mindenki önként választja meg, még így is jobb, mintha a valóságban csinálná ugyanezt.


Minden ember nagyjából ugyanabból a legóból van felépítve, eredendően jó ész rossz emberek csak a mesében vannak (illetve jó esetben még ott sem). Nincs olyan ember, akiben nincs agresszió vagy szadizmus, legfeljebb olyan, akiből még senki nem látta előjönni.

2017. júl. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!