Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez paranoia vagy kényszerbeteg...

Ez paranoia vagy kényszerbetegség tünete? Esetleg valami más?

Figyelt kérdés

Mostanában attól félek, hogy egyébként hozzám kedves emberek valójában utálnak, undorítónak tartanak és nem akarnak hozzám érni, vagy a hátam mögött kibeszélnek. Éppen szerelmes vagyok... nem vagyunk együtt, egyelőre csak kinéztem őt magamnak, de vele kapcsolatban is ugyanezek a gondolataim vannak, hogy unszimpatikusnak, undorítónak tart, és ha tudná, valójában azt gondolná, hogy "ugyan mit akar tőlem ez a szerencsétlen", és még a gondolattól is elhányná magát, hogy velem legyen. Arra is gondolok, hogy biztos most is másik lánnyal levelez, sms-ezik, találkozik... Tudom, hogy ezek a gondolatok nem valósak, és semmi alapjuk nincs, de ha nagyon rám jönnek, akkor képes vagyok elhinni őket.

Mik ezek? Kényszergondolatok? Vagy erősödő paranoia?

Kényszerbeteg és enyhén paranoiás vagyok, erről papírom is van.



2017. júl. 12. 22:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Jársz pszichológushoz? Gondolom igen, ha ilyen betegséged van. Tőle kérdezd meg, hasznosabb választ kapsz mint itt.
2017. júl. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hozzá csak augusztusban jutok el ismét... addig is szeretnék válaszokat kapni.
2017. júl. 13. 08:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez szerintem inkább eros önbizalom hiány, illetve van benned jocskan bizalmatlanság az emberek fele de nem gondolom, hogy ez paranoia lenne. Az egy súlyos betegség ey nem igy tevodik össze.
2017. júl. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!