Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már paranoia? Lehet rajta...

Ez már paranoia? Lehet rajta segíteni?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy egészen kicsi korom óta rettegek ha egyedül vagyok. A fura az, hogy nem embertől h pl megtámadnak/megerőszakolnak, hanem ternészetfeletti, paranormális dolgoktól, pedig nem igazán hiszek az ilyenekben. Már ott tartok, hogy hiába vannak itthon a szüleim, rettegek egyedül a szobámban. Azt hittem ezt majd kinövöm, de úgy érzem romlik..

19 éves lány vagyok, ősztől egyetemre megyek ahol albérletem lesz(koleszban már nincs hely) és nem tudom hogy fogom ezt bírni.. itthon már a 2 kutyámmal alszom lámpa és tv mellett

Lehet ezt valahogy enyhíteni, esetleg orvosolni?



2017. jún. 21. 20:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez nem paranoia, hanem szorongás az egyedülléttől. Lehet orvosolni. Keress egy jó (!) pszichológust, és ő fog tudni segíteni! Ha talál egy megfelelő terápiát, akkor őszre meg is gyógyulsz.
2017. jún. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem ez inkább kényszerbetegségnek tűnik, mivel olyasmiktől félsz, amikben nem is hiszel! Pszichiáter tud ezen segíteni.
2017. jún. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ugyanez volt a helyzet velem is mikor kicsi voltam. Ilyenkor mikor rettegsz csak gondolj bele, hogy csak a képzeleted játszik veled, és nem valószínű, hogy amitől rettegsz befog következni. A gondolkodásodon kell változtass. Ha amúgy annyira rettegsz ahogy írtad, akkor próbáld ki azt, hogy mikor mész aludni ülj le előtte az ágyra, és ne legyen kutya a szobába, ne menjen a tv, ne égjen a villany se. Csak ülj ott, és nézz ki a fejedből a sötétbe körülbelül 10 percig. Ez lehet hülyeségnek hangzik elsőre, de ha megcsinálod párszor rá fogsz jönni hogy semmi nem fog történni, és alaptalan a félelmed.
2017. aug. 18. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!