Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hétfőn érettségizem. Mit...

Hétfőn érettségizem. Mit csináljak ebben az esetben? Bővebben a leírásban.

Figyelt kérdés
Olyan mentális betegséggel küzdök, aminek egyik tünete a stresszes helyzetekben való disszociáció, azaz a valóságtól való elszakadás. Ilyenkor nem túlzok ha azt állítom, azt se tudom merre vagyok. Sok esetben egyszerűen több tíz percre akár elvesztem a beszédkészségem, nem tudom hogy kell megszólalni. Egy ilyen szituáció pedig feletébb kellemes lenne a bizottság előtt, akik ebből azt hiszik nem tudok semmit. Valaki, aki esetleg tapasztal hasonlót, valami ötlet, hogy mit kezdhetnék magammal?

2017. jún. 17. 21:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Középszint? A tanáraid nem tudnak még róla? Van valami használati utasítás ehhez a betegséghez?
2017. jún. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
hogy jutott el az érettségiig anélkül, hogy ez kezelték volna, vagy legalább papírod lenne róla? Szóbeli felelet a táblánál nem zavar?
2017. jún. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igen, középszinten érettségizem, de a tanáraimat inkább nem avattam bele. Alapból nem a legnyitottabbak a mentális betegségekre így nem gondoltam, hogy bármit segítene ha tudnák.


Van papírom róla, de elég nehéz, hosszadalmas a kezelése. Szóbeli felelés pedig ritkán van, de mindahányszor idén sorra került egy, az idegrendszerem megadta magát.

2017. jún. 17. 22:24
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Erre nagyon nehéz mit mondani másfél nappal érettségi előtt. EL kellett volna menned a szakszolgálathoz időben, felmentést kérni a szóbeli értékelések alól, és most lenne egy papírod, hogy a szóbeli vizsgát is írásban teheted le. Van ilyen lehetőség. Kár volt bújkálni.
2017. jún. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Most már nem igazán tudsz mit tenni. A papírod azért mindenképp vidd be a vizsgára, hátha segít valamit.
2017. jún. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igen, tisztában vagyok vele, bár elég későn értesültem róla. Mondjuk őszintén nem hiszem, hogy a szüleim egyáltalán hagyták volna, hogy bármilyen felmentésben részesüljek e miatt. Mielőtt bárki szólna, tisztában vagyok vele, hogy ennek rajtam múlnia, azonban a 18. életévem betöltése ellenére is borzalmasan szigorúak. Úgy vélik ez olyan dolog, amin pozitív gondolkodással, és akarerővel túl tudok lenni. Hozzátenném nem, ezt azonban képtelenek felfogni.


Mindeesetre köszönöm a válaszokat. :) Esetleg ha valakinek még lenne tippje mit tudnék csinálni, hogy vizsgahelyzetben való "idegösszeomláskor" a legtöbbet hozhassam ki magamból, hálás lennék.

2017. jún. 18. 01:01
 7/13 anonim ***** válasza:
Azt nem értem, hogy nem jött elő ez a 4 év alatt szóbeli felelésekkor. Ha előjött, pontosan mi történt? Hogy reagált a tanár?
2017. jún. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Mint azt említettem elég ritkák nálunk a szóbeli felelések. Talán egy évben ha 2-3 alkalom volt ilyen összesen. Az állapotom tavaly rosszabbodott,amióta ha összesen volt 4 felelésem, ebből kettőnél jött elő, mikor nagyobb stresszhatás ért. Egy hasonló szituációban ez inkább úgy jön le, mintha az illető nem tudná az anyagot. Hétköznapi helyzetekben, mikor emberek közt előjött sokkal észrevehetőbb volt, mikor csak úgy a beszélgetés közepén elhalgatok és nem bírok mgszólalni vagy jó pár órára megnémulok.

Ahogy olvastam, úgy írják leginkább le, mint egy bedrogozott állapotot, mikor azt sem tudod hol, merre vagy. A gondolataid zavartak, elfelejtesz alapvető dolgokat, mint a felhozott esetben a beszéd készsége.

2017. jún. 18. 14:40
 9/13 anonim ***** válasza:

Ilyen mentális betegségről még nem hallottam.

Ha kevés szóbeli feleleted volt eddig, akkor honnan tudod, hogy reagálnál? Mondjuk a szóbeli érettségi azért más, mint egy felelés, itt lesz időd kidolgozni.

Dolgozd ki a tételt miután kihúztad, majd ülj le velük szemben és ha nem tudnád elmondani, betudják annak hogy izgulsz nagyon, hisz látják, hogy ki tudtad dolgozni és tanultál. Ha már a kidolgozás sem megy, akkor az azt jelenti hogy nem tanultál, azt ne kend erre szerintem.

2017. jún. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem hazudok. Azért nem hallhattál róla, mert egy, nem ismert olyan szinten, kettő ez ilyen formában tünetként jelenik meg többekközt a poszttraumás stressz szindrómával küzdő betegeknél.

"disszociáció, ami leválasztást jelent. Disszociatív állapotban letompul az érzékelés, a személyt egyfajta zsibbadtság jellemzi, mintha nem lenne jelen a saját testében, kívülről látja önmagát. "


"A dekompenzált borderline folyamatosan és áthatóan mutatja kóros vonásait. Gondolkodása és viselkedése mélységesen zavart. Általában kórházi kezelésre szorul mert nem tudja szerepeit ellátni. ilyenkor jellemző:


Gondolkodásbeli és érzelmi valóságvesztés, kontroll zavara:


A külvilág eseményei álomszerűvé válnak.

Nem tud megfelelő mértékben különbséget tenni a szubjektív érzések, gondolatok és az objektív valóság között. Ezért az erős érzések eltorzíthatják a valóságészlelést.

Paranoid színezetű, különös elképzelései lehetnek."


[link]


Ha elolvastad volna, amit írtam, említettem, hogy bár ritkán, voltam már szóbeli szituációban, amelyben meg is történt ez, innen gondolom. Októberben ez a szituáció pedig vizsga szituáció volt, tehát igen, sajnos elég bizos vagyok abban, hogy meg fog történni.

Ha nem tanultam volna, inkább be se mennék nem "kenném erre".

2017. jún. 18. 15:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!