Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichoterápia során oki...

A pszichoterápia során oki vagy tüneti kezelés folyik?

Figyelt kérdés

Megpróbálják élhető mederbe terelni a delikvens életét vagy megkeresik az okát annak,hogy mitől alakult ki a probléma és azt próbálják megoldani?


2,Az nem lehet,hogy az a rengeteg tudás amit elsajátítanak az egyetemen az csak passzív tudás? Olyan értelemben,hogy tudnak embereket elemezni, de segíteni igazából már nem.



2017. máj. 11. 09:07
 1/7 szenes43 ***** válasza:
100%

Gondolom itt a pszichológusokról alkotsz véleményt. Általában azok szoktak maguk köré gyűjteni egy vagy több rászoruló személyt akikkel foglalkoznak kb. 50 percet esetleg egy órát. A pszichiáter az orvos és TB.-re nem igen szokta hosszúra engedni a közös eszmecserét a rendelésén.

A pszichológus passzív tudása sok rétű és nem az elemzésre korlátozódik mert kész diagnózist kap a pszichiátertől.

Úgy vélem én hogy valahol elkezdik a beszélgetést és mivel ez rendszeresen ismétlődő találkozásokkal jön létre közösen megtalálhatják a kialakult probléma okát.A közösen az itt a kulcsszó és ekkor van esély hogy feltárják és megoldják azt amitől a delikvens szenved a mindennapjaiban. A psziché(lélek) sérülései,sebei nehezen gyógyulnak,de élhető mederbe lehet terelni.

2017. máj. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Tüneti kezelés, mert nincs idő analízisre. Amerikai milliárdosoknak van lehetőségük, hogy egy hosszan tartó analízisbe menjenek (az eredmény kétséges ott is).

Jaspers ír róla, ezért váltott, lett inkább filozófus, mert nem bírta elviselni, hogy erre nincs idő (leírja, hogy gyakornoki éveiben leült a beteg mellé beszélgetni, főorvos rárivallt: beteggel nem beszélgetünk, gyógyszert beállítunk!) És nem, nem a magyar egészségügyről beszélünk.

[link]


Persze vannak itt is magánorvosi lehetősége. De akinek nincs pénze, az rá van szorítva, hogy maga próbálja megoldani a problémáit - ez erőt is ad hozzá és erőssé is teszi. Ide tartozik Petőfi két verse.

[link]

2017. máj. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát azért ez erősen függ attól, milyen problémáról van szó. Vannak olyan zavarok, amik gyógyíthatatlanok, csak tüneti kezelés lehetséges, javítani az állapoton, de nem megszüntetni a problémát. Más zavaroknál viszont gyökerestül ki lehet irtani a problémákat, nem csak a tüneteket.


Amúgy azért azt nem árt megemlíteni a témában, hogy ahhoz, hogy valaki pszichoterápiát tartani jogosult legyen, pszichoterapeuta elnevezést használhassa, nem csak egy "passzív egyetemi" tudást kell elsajátítania. 5 év az egyetemen, utána egy 4 éves klinikai szakképzés, amely során kötelező folyamatosan teljes állásban dolgozni, tehát az ember rengeteg gyakorlati tapasztalatot szerez, mellette módszerspecifikus képzéseket is elvégez esetleg, amik pont hogy használható eszközök a gyakorlatban, nem pedig passzív elméleti tudásanyag. Ezután jöhet a két éves pszichoterapeuta képzés, szóval összességében az egyetem elkezdésétől legalább 11 éves folyamatos tanulás és gyakorlati ismeretszerzés, de általában jóval több, hiszen az ember nem tudja rögtön frissdiplomásként kiperkálni az elég komoly képzési összegeket.

2017. máj. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 szenes43 ***** válasza:
Itt is van idő analízisre ami részben fedi a tünetek által vélt betegséget,mert bármily furcsa a depresszió is betegség és még számtalan hasonló van. Az tény és való hogy idő és jó szakember kell pld. egy gyermekkori traumának a feltárásához és meggyógyításához. A psziché(lélek) nem törött láb s így nem gipszelhető.
2017. máj. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A pszichoterápia - amit nem az egyetemen tanulnak - oki és tüneti kezelésre egyaránt jó. A műtét (fogorvosi beavatkozás) előtti pszichoterápia, pl. hipnózis alkalmazásával feltétlenül tüneti kezelés. De a borderline és nárcisztikus személyiségzavarok esetében személyiség-építést kell csinálni, ami analízissel nem is oldható meg, helyette jók a hipnotikus teráoiák, pl. a KIP és az NLP. Tehát ez oki kezelés.(És azt sem kell feltétlenül tudni, hogy miből ered a probléma, egyszerűen kezelni kell.)
2017. máj. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Akkor hol tanulják a pszichoterápiát?

Mi a helyzet akkor amikor nem akarnak személyiség-építést csinálni a szakemberek, sőt észre sem veszik,hogy valamit csinálni kellene?


Nem kell tudni az okot ahhoz,hogy kezelni tudják? Nekem ez fura. Ha nem tudják,hogy mi váltotta ki,hogy akarják/lehet azt helyrehozni?

2017. máj. 12. 15:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Nem feltétlenül kell tudni az okot, ha a diagnózis nyilvánvaló. A borderline és a nárcisztikus zavar pl. kora gyermekkorban alakul ki, még az ödipális fejlődési szakasz előtt. (Elhanyagolják, nem reagálnak a jelzéseire stb.) Miért is kéne tudni a pontos okot? A cél ilyenkor, hogy a terapeuta "elég jó anya legyen", pótolja, a páciens érzelmi szükségleteit, építse fel a személyiség sérült, hiányzó részeit.A pszichoanalízis is képes az okok feltárására, "évek alatt", de nem oldja meg a problémát. A hipnotikus módszerek viszont megoldják, anélkül, hogy a pontos ok után kutatnának. A pszichoterápiát tanfolyamokon lehet elsajátítani, amelyet módszerspecifikus egyesületek indítanak, ahol imitálva van a klinikai eset. Vagy a klinikai gyakorlatban, ahol élesben megy a képzés.(Ők az ún. klinikai szakpszichológusok, akik viszont csak ahhoz a módszerhez értenek, amit ott tanultak.)
2017. máj. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!