Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudtok olyan módszert, tekniká...

Tudtok olyan módszert, teknikát amivel tisztába tudom magam hozni az érzelmeimmel? (Honnan jönnek, miért vannak) mint például:MDMA

Figyelt kérdés
2017. febr. 28. 20:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Hülyén hangzik, de szerintem egyedülléttel :) Nekem eléggé be tud válni. Tarts egy napot amikor egyedül csinálsz csak programot, elmész reggelizni valahová, kirándulsz, és lehet gondolkodni, hogy mi miért lehet.
2017. márc. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
53%

Én nem ismerek ilyen házilagos módszert, kifejtem, hogy miért...

Az érzelmek tudatosításának képessége kora gyerekkorban alakul ki, amikor a szülő megnevezi és visszajelzi a gyermeke érzelmeit. (Pl.: látom, most szomorú vagy; dühös vagy; csalódott vagy, stb. és reagál ezekre valahogyan.)

Sajnos erre a legtöbb szülő nem képes, mivel ők maguk is küzdenek a saját érzelmeik tudatosításával, és letudják egy "ne hisztizz!" megjegyzéssel a dolgot. Mivel a kisgyermek meg akar felelni a szülőjének, akitől a léte függ, ezért fokozatosan megtanulja elfojtani az érzelmeit, lehasítja, nem válik az énje részévé az érzelmek megélésének és megnevezésének a képessége. Az alakul ki bennünk, hogy "nincs jogunk" az érzéseinkhez, hiszen azzal csak zavarunk másokat, illetve önmagunkat hozzuk kellemetlen, kínos helyzetbe, ha érzelmeket élünk meg.

Az érzelmek lekerülnek a tudattalan egy sötét zugába, jól elzárva. Nem férünk hozzá!


Amikor valamilyen kognitív technikát próbálunk alkalmazni, akkor az történik, hogy a tudatos szinten lévő érzésekkel vagyunk csak képesek dolgozni, ami csupán a jéghegy csúcsa. A valódi, mélyebb érzéseink rejtve maradnak. SENKI nem fér hozzá a saját tudatalattijához házilagos eszközökkel. Ez kb. olyan, mintha szókirakóst próbálnál játszani úgy, hogy csak 10 betű van előtted az asztalon, a többi pedig elzárva egy fiókban, aminek a kulcsát nem találod.


Ahhoz, hogy hozzá tudjunk férni az elfojtott, lehasított érzelmekhez, mélylélektani eszközökkel kell dolgozni, ehhez pedig szükséges egy "fontos másik", egy referenciaszemély, aki MEGENGEDI nekünk, hogy érzelmeket éljünk meg. Újra kell játszani a személyiségfejlődés folyamatát egészen a kezdetektől, kialakítva az ősbizalom 0-1 éves kori állapotát. Erről szól a pszichoterápia: a terapeuta "játssza" a szülő szerepét, aki a bizalmi kapcsolatban más dolgokat enged meg a kliensnek, mint egykor a szülő. Például érzelmeket. Ettől és csak ettől tudnak felszínre kerülni az elfojtott érzések. Amíg hiányzik az engedély az érzések megélésére, addig csak a rendelkezésre álló készlettel lehet gazdálkodni, az pedig önámítás. Próbálj meg tortát sütni úgy, hogy csak liszt és víz van otthon... Először meg kellene találni a hozzávalókat!

2017. márc. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!