Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alvásprobléma. Tippek?

Alvásprobléma. Tippek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy már vagy 2 hete nem tudok aludni. Probalok aludni, pihenek de közben úgy érzem ébren vagyok és gondolkodom. Nem alom, tudom. Emiatt nagyon feszult vagyok es kimerult. Mindent probaltam mar de nem tudok aludni. Az idojaras nem lehet ok, ezt kizarnam soha nem volt gond az ilyenekkel. A hetkoznapjaimban sem valtozott semmi. Eloszor azt hittem a vizsgaidoszak okozta stressz, de annak mar vege es igy sem megy az alvas. Miert lehet? Ill. Valakinek valami jo tippje,hogyan aludhatnek el? 20/N

2017. febr. 2. 07:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Lefekvés előtt igyál olyan teát, ami segíti a nyugodt alvást (Pl. Mandala tea - éjszakai repülés).
2017. febr. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálam 32 éve tart. Vannak éjszakák mikor hulla fáradtan se tudok elaludni. Nem használ se gyógynövény se altató se nyugtató. Aztán 1-2 órát alszom mert totál kimerül az agyam és a szívem. Megint pörgök aztán van egy két nyugis éjszakám. Utána újra kezdődik. Pokoli az egész. Nem tudjaķ mi a bajom.
2017. febr. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ittam már mindenféle nyugtató teát, mert sajnos ez egy visszatérő probléma, szedtem homeopatias vackokat. Az orvos tanacsara ha nagyon nagy gáz volt (a stressz es idegeskedes miatt gyomorgondjaim voltak/vannak neha) enyhebb nyugtatot, de az alvason az sem segitett. Most annyiban ter el az eddigiektol, hogy a faradtsag okozta feszultsegen kivul egyeb, sulyosabb stressz nincs. Ezert sem ertem, hogy most miert nem tudok aludni. De koszonom a valaszokat!
2017. febr. 2. 09:07
 4/10 anonim ***** válasza:

Rendezd át a szobád, alakíts ki egy kimondottan pihentető légkört. Lefekvés előtt mindig alaposan szellőztesd át a szobát, a friss levegő is segíthet.


Hallgass relaxációs - meditációs zenét: sosem hittem, hogy ez segíthet, de mivel gyakran repülök a tengerentúlra, és sosem tudtam elaludni a gépen, s a 10-11 órás utaknál olyan agyonvert szoktam lenni, hogy kipróbáltam ezt a zenehallgatást, és 2-3 órácskát sikerül aludnom a segítségével. Egy próbát megér!

2017. febr. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Koszonom, egy probat mindenkepp.
2017. febr. 2. 09:20
 6/10 anonim ***** válasza:

Tanulj meg relaxálni, nem csak alvásra, hanem a stressz ellenálló képesség javítására is jó:

https://www.youtube.com/watch?v=EfMA04nU2Fo&t=250s

2017. febr. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Próbálj meg olvasni. Én is mióta rosszul alszom mindig olvasok esténként és hát nem mindig segít az igaz, mert elálmosodom de ha utána nem alszom el tíz percen belül akkor újra felébredek, de szerintem egy próbát megér.
2017. febr. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet,hogy éhesen fekszel le? Nekem az volt a baj,azóta mindig lefekvés előtt eszem és eltudok aludni(ajánlom neked- tej,fahéj,natúrjoghurt,kefír,cottagge cheese, édes ízek,banán,zabkása-ezek segítenek)
2017. febr. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2017. febr. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a tippeket! Megoldodott egy kis idore de ez visszatero sajnos :/
2017. márc. 3. 20:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!