Szerintetek nem túlzás az, hogy egy skizofrénia gyógyszer kifejlesztésére elköltenek 111 milliárd forintot, aztán kiderül, hogy a gyógyszer hatástalan? Csoda, hogy haldoklik a magyar egészségügy? Ki a felelős ezért?
Itt van a cikk,pontosan 400 millió dollárról van szó,az átszámolva kb. 111 milliárd forint.És az egyéb terápiákra meg miért nincsen pénz?Ami pedig egyre égetőbb kérdés lenne!
Olvasd már el légyszi, amit linkeltél... Nekem ebből az derül ki, hogy már a törzskönyvezéshez (így a TB-általi támogatáshoz) is szükséges két, egymástól független vizsgálat pozitív eredményére, és ez jelenleg hiányzik.
Ráadásul itt az antidepresszánsként való alkalmazásáról van szó... Attól még skizofrénia esetében lehet hatásos!
(Mondjuk ahhoz az kéne, hogy a beteg be is szedje... gyanítom, azért is kísérleteznek más irányú felhasználással, mert a skizofrénok nem arról híresek, hogy lenne betegségtudatuk és szednék a gyógyszereiket, nem lehet valami nagy üzlet...)
"gyanítom, azért is kísérleteznek más irányú felhasználással, mert a skizofrénok nem arról híresek, hogy lenne betegségtudatuk és szednék a gyógyszereiket, nem lehet valami nagy üzlet...)"
Hűha,komoly gondok vannak úgy látom...A témában való jártasságod hiánya az most eléggé kiütközött...Szóval a farok csóválja a kutyát azt mondod?Ha nem szedik be a gyógyszert a skizofrének ,akkor hiába fejlesztették ki?
"t.Viszont az általa kifejlesztett gyógyszert a magyar állam egészségügyi rendszere fogja támogatni,amennyiben forgalomba kerül,ezt az adófizető állampolgárok fogják megfizetni."
Igy van. Meg az osszes olyan orszag allampolgarai ahol ez a gyogyszer bevezetesre kerul.
Mi ezzel a bajod pontosan? Az hogy a gyogyszergyartas uzlet?
Na végre valaki aki megérti amit akarok mondani.Nem az üzlet a baj,hanem az,hogy nem vezetnek eredményre a törekvések,és szemellenzősen erőlteti a pszichiátria az antipszichotikumok egyedüli célravezetőségét,holott nagyon sok esetben teljesen hatástalan mindenféle gyógyszeres kezelés.És ezzel párhuzamosan nem történnek meg az alternatív megoldások felé irányuló kutatások,vagy csak nagyon kis mértékben,és EGYÁLTALÁN NEM KAPNAK ILYEN MÉRTÉKŰ ANYAGI TÁMOGATÁST,mint a már említett akármilyen típusú antipszichotikumok.Ha nem a kérdésemben vázolt gazdaságosság oldaláról közelítem meg,akkor itt elsősorban orvos etikai kérdésként kéne megvizsgálni,hogy ezen szerek hosszú távú alkalmazása valójában kinek JÓ? Mert nagyon úgy néz ki,hogy hosszú távon SENKINEK.Ha utána olvasol a témának ,akkor már előkerülnek néha a statisztikák,kidől a csontváz a szekrényből....
ebből a cikkből egy részlet:
idézem:
"Aki ide bekerül, általában haláláig itt marad. Éves szinten 20-25 haláleset történik; sokszor a cukorbetegség szövődményei miatt. Az ombudsman ezzel kapcsolatban leszögezi, az antipszichotikumok szedése és a cukorbetegség kialakulása között dokumentált összefüggés áll fenn, ezért az intézményben növelni kell a pszicho- és egyéb terápiás lehetőségeket."
"Az ombudsman ezzel kapcsolatban leszögezi, az antipszichotikumok szedése és a cukorbetegség kialakulása között dokumentált összefüggés áll fenn, ezért az intézményben növelni kell a pszicho- és egyéb terápiás lehetőségeket."
Szinte szó szerint ezt olvastam a kötelező oltások, és a nem is tudom milyen de nagyon súlyos betegségek kialakulása között. Ugyanezeket a szavakat használták "dokumentált összefüggések"
Ezt bármire rá lehet húzni: dokumentált összefüggés mutatható ki a születések, és a halálok között. Most akkor ne is szülessünk?
Különben a kérdésed rendkívül erőltetett. Ha ez a problémád, akkor ez már mánia, és kezelni kellene...már bocsi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!