Bajban vagyok, nem tudok emberek közé menni, félek iskolába járni mitöl lehet?
Segítsetek, kérlek... Nem tudok iskolába menni... Eddig magántanuló voltam, de már nem lehetek. Utálom az embereket, és nagyon félek tölük. Képtelen vagyok iskolába maradni, nem akarok... Anys nagyon mérges, és nem érti ezt meg...mihez kezdjek? Pszichés beteg vagyok, enhye személyiség zavarral (kezdödö bordelline)
És nem tudom, mihez kezdjek... Nem merek elmenni, nem tudok. Szeretek tanulni, de képtelen vagyok megmaradni emberek között...föleg, hogy az iskolában csak cigányok vannak (nem vagyok rasszista) de engem cigányok megaláztak, megvertek, és megeröszakoltak. Voltam egy évet gyermekotthonba. Rendes normális dolgozó családom van, (Iskolázottak) De nem is ez a lényeg, hanem hogy nem tudok elmenni. Amig csak az utcán vagyok, és nem kell megmaradnom az emberek mellett, az úgy jó... De ilyen helyekre képtelen vagyok menni. Mi a teendö? Segítsetek, kérlek! 15|L
Mit vársz tőlünk? Hogyan segítsünk neked? Sajnos nem lehet mást tanácsolni, mint hogy fogadd el, hogy iskolába kell járnod, mert ennek jó vége nem lesz. Sajnos az emberek, ha látják, hogy egy szerencsétlenül viselkedő embertársuk van mellettük, képesek bántani a másikat csak azért mert másképp viselkedik. Bár ezt a borderline dolgot nem tudom hogy honnan veszed, hiszen amit most olvastam, csak 18 éves kor felett lehet megállapítani ezt a fajta személyiségzavart.
Másik, miért vagy olyan iskolában, ha a szüleid pl jól iskolázottak, akkor miért vagy olyan iskolában, ahol csak cigányok vannak? Ezt nem igazán értem.
Mindenképpen pszichológus illetve iskola váltás lenne a célszerű.
De hogy ha tényleg olyan dologban szenvedsz, akkor az az egész életedre rá fog menni és a párkapcsolataidra is.
Nem igazán láttam rá megoldást, vagy hogy ezt rendbe lehetne hozni.
Én is utálom az embereket, én is utálok emberek között lenni és már semmi jövőképen sincs. Üresnek és hülyének érzem magamat az embertársaimhoz képest.
A borderline személyiségzavarban szenvedők viselkedése szélsőséges, kiszámíthatatlan. Környezetük gyakran elviselhetetlennek érzi őket, ám a betegek is gyakran szenvednek éppen önmaguktól.
_____________________________________________________________________________________
Bár a személyiségzavart, mint diagnózist csak 18 éves életkor felett állapíthatjuk meg, előzetes figyelmeztető jelek már gyermekkorban észlelhetők. A személyiségzavar ugyanakkor (és ez a probléma lényege!) nem betegség, hanem állapot, mely hosszú, éveken át tartó pszichoterápiás kezeléssel is csak igen nehezen befolyásolható. A borderline személyiségzavar esetén olyan szélsőséges személyiségjegyek kerülnek előtérbe, melyek nagymértékben megnehezítik az egyén beilleszkedését a társadalomba, alkalmazkodását a környezethez. A személyiségzavar tüneteitől többnyire inkább a beteg családja szenved, állandó gondot jelenthet szűkebb, de akár tágabb környezetének is. Emellett gyakran a beteg is szenvedésként éli meg mindennapjait.
_____________________________________________________________________________________
A DSM-5 referencia kézikönyv szerint Fiatal felnőttkortól kezdve számos különféle helyzetben megnyilvánuló instabil, interperszonális kapcsolatok, önkép és affektusok, valamint kifejezett impulzivitás minden átható mintázata, amit az alábbiak közül öt (vagy több) jelez: kétségbeesett erőfeszítés a valós vagy képzelt elhagyatás elkerülésére instabil és intenzív interperszonális kapcsolatok mintázata, melyekre az idealizálás és lebecsülés szélsőséges váltakozása jellemző identitászavar: kifejezetten és tartósan instabil önkép vagy önérték impulzivitás, legalább két potenciálisan önkárosító vagy önveszélyeztető területen (költekezés, szex, szerabúzus, gondtalan autóvezetés, falás) ismétlődő szuicid viselkedés, gesztusok, fenyegetés, önsértő viselkedés affektív instabilitás a jelentős hangulati reaktivitás következtében (pl. intenzív epizodikus diszfória, irritabilitás vagy szorongás, mely rendszerint néhány órán át tart és csak ritkán áll fenn néhány napnál tovább) krónikus üresség érzés inadekvát intenzív harag vagy a harag kontrollálásának nehézsége (pl. gyakori dühkitörések, állandó harag, ismétlődő verekedés) átmeneti, stresszhez kapcsolódó paranoid gondolatok, vagy súlyos disszociatív tünetek.
____________________________________________________________________________________
"Stabilak az instabilitásban"
A borderline személyiségzavarban szenvedők nehezen kezelik érzelmi, indulati életüket. Rendkívül gyakoriak a szélsőséges érzelmi megnyilvánulások. A végletekig képesek szeretni és gyűlölni, sokszor ugyanazt az embert. Mind depressziós, mind mániás tünetek előfordulhatnak. Szinte állandó jelleggel szoronganak, viszont a szorongásoldókhoz nagyon gyorsan hozzászoknak. Kapcsolataikban is rendkívül változékonyak; hol erősen kötődnek, hol önállóságukat bizonygatják bármi áron. Irányításra, támogatásra szorulnak, de alig tűrik azt. Indulataikat nehezen, szinte egyáltalán nem tudják kontrollálni; gyakoriak az agresszív megnyilvánulások. Viselkedésük szélsőséges, kiszámíthatatlan. Indulatosak, gyakran manipulatívak, jeleneteket rendeznek, máskor visszahúzódóak, akár teljesen regresszív állapotba is kerülhetnek. Időnként pszichotikus tünetek is megjelenhetnek. Gyakran szenvednek éppen önmaguktól is, nincs stabil, kialakult énképük.
__________________________________________________________________________________
Gyakran feszegetik az erkölcsi normák határait
Borderline személyiségzavarnál hiányoznak a hosszú távú célok, elképzelések, önálló életvitelük nehézkes, gyakran feszegetik az erkölcsi normák határait, nem ritka a törvénnyel való ütközés sem. Jellemzőek a párkapcsolati nehézségek, gyakori, felelőtlen partnercsere, kisebb-nagyobb törvénysértés, drog-, alkoholfogyasztás. Önpusztító életmódot élnek, gyakoriak az öngyilkossági fenyegetések, kísérletek is. Rendkívül félnek az egyedül maradástól, szeparációtól, unalomtól. Állandó élménykeresés, kifejezett törődésigény jellemzi őket. Kezelésük nehézkes, átütő, pláne gyors siker nem várható, és ennek gyakran éppen a betegek ambivalens, változékony hozzáállása az oka. A szélsőséges hangulati ingadozások, szorongás, agresszív, öngyilkossági megnyilvánulások, esetleges pszichotikus tünetek gyógyszeresen is kezelendőek, de mindig tekintettel kell lenni arra, hogy az egyén nagyon könnyen és gyorsan gyógyszerfüggővé válhat. Hosszú távon a stabil, jól képzett pszichoterapeuta által vezetett pszichoterápiás kezelés lehet hatékony, mely jó esetben éveken át tart. Itt a személyiség újrastruktúrálása a cél, ahol az egyén végre megtapasztalhat egy stabil, bizalomteli kapcsolatot, ahol szélsőséges viselkedésére sem megtorlás a válasz. A támogató csoport-terápia is hatékony lehet. Persze, ehhez meg kell nyerni az egyén együttműködését, mely önmagában is nehéz feladat.
_____________________________________________________________________________________
Részletek: [link]
menj el egy jó hírű gimibe. az ilyenekben garantáltan nem lesz cigány. és vizonylag értelmes osztálytársaid lesznek.
muszáj amúgy elkezdeni, mert később nagy bajban leszel. muszáj emberek közé menni.
nagyon kevés munka van,amit otthon tudsz majd végezni és nem kell bejárnod soha.+ idővel csak jó volna már egy kapcsolat stb..
próbálj szocializálódni.
egy gimi jó erre, ott a kortársaiddal vagy összezárva. kb lehetetlen ,hogy ne elegyedjetek szóba, annyi minden történik a suliban.
mindenképp iratkozz be egy jó suliba.
Most vagyok nyolcadikos. Nem!ismétlem, ndm vettek fel sehova! A korom miatt, és a magántanulói státuszom miatt, csak ebbe az iskolába, amit a híd program müködtet.
De nem csak a cigányokkal van a baj, nem tudok elmenni...rosszúl érzem magam. Izzadok, szorongok, félek. Nagyon rossz. Nem tudom, pszichiáter tehet bármit is?
Mellesleg, bordelline elfejlödésem van, az egyik pszichiátriai papíron szerint, ami azt jelenti, hogy hajlamos vagyok, - Kezdettleges - Személyiség zavar, mint ahogy írva lett nem betegség, hanem állapot. Nem hibáztak a vizsgálaton, mert az ország legjobb szakemberi végezték el a budapesti Vadas klinikán.
Kérdező!
Nagyon jól írsz, jól szerkesztettek a mondataid. Nem értem, hogy 15 évesen mihez lennél túlkoros? És miért nem mehetsz másik iskolába? Csak azt nem értem, ha Budapesten vizsgáltak, akkor miért nem kezeltek? Mert ha valóban ez a betegséged, akkor ezen lehet segíteni is. Igen, menj el pszichiáterhez. Biztos segíteni fog.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!