Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lesz a pszichiaternel? 15/l

Mi lesz a pszichiaternel? 15/l

Figyelt kérdés
Holnap pszichiater orvoshoz visznek a szuleim, mert 64 kg-rol 45,5-re lefogytam. 5 honapja nem menstrualok (amikor abbamaradt a menzeszem 56-58 kg lehettem, de ennek a sulynak meg normalisnak kene lennie a 168 cm-hez) En arra gondolok, hogy a menzeszem kimaradasanak hattereben valamilyen mas ok allhat, mint a lefogyas. Verkepet is nezettunk teljesen rendben volt. Viszont en valamilyen masmilyen kivizsgalasra el szeretnek menni, mert nem akarom, hogy anorexiasnak diagnosztizaljanak es hizokurara fogjanak, nem akarok fölöslegesen hizni, mert lehet, hogy valamilyen mas dolog all a hatterben nem a sulycsökkenes okozta a menzesz elmaradasat. Tenyleg nem vagyok anorexias, mert minden nap eszem, reggeli, ebed, vacsora. Egyszeruen csak rossz volt az etrendem/eletmodom es meghiztam, szerettem volna vekony lenni, ezert lefogytam. En csak vissza akarom kapni a menzeszem a nelkul hogy hiznom keljen. Mit mondjak a pszichiaternek?

2016. aug. 30. 10:55
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nem szedtem semmilyen fogyasztoport!
2016. aug. 30. 12:23
 12/16 anonim ***** válasza:

Azért az tény hogy 45,5kg nem elég 168cm-hez, az általánosan elfogadott orvosi nézetek szerint. Én csak 160 vagyok és nem anorexiás, csak a depresszióm miatt nehezen eszem és a doki álandóan azzal piszkál hogy híznom kéne még 1-2kilót mert most 47-48 körül vagyok. És az a helyzet hogy látom a tükörben hogy az egy dolog hogy szép az alakom, de vannak területek ahol már csonttant tanulhatnék magamon. És persze, mindenki más testalkat, de ha te könnyebb vagy nálam de majdnem 10cm-rel magasabb akkor nem hiszem hogy ne lennél alultáplált.

Ez még nem jelenti hogy anorexiás vagy, a menzesz kimaradhat pl rengeteg stressztől, depressziótól vagy akár valamilyen hormonzavartól is. Szerintem ha erőlteted a családodnál és a pszichiáternél is mondod hogy szeretnél teljes kivizsgálást, hogy kiderüljön ha más oka van a dolognak, azt a dokinak és a családodnak is figyelembe kell vennie és nem azonnal elkönyvelni hogy direkt éhezteted magad. Plusz segíthet ha bizonyítasz a szüleidnek, bár azt így a suli kezdetekor már nehezebb talán. A lényeg hogyha megmutatod hogy te tényleg rendesen eszel és tényleg nem hánytatod magad, és így tartod a mostani súlyod, akkor nyilván valami más oka van. De ehhez el kell viselned hogy egy ideig kb mindig ott vannak a sarkadban és előttük kell mérlegre állnod. De talán segítene elnyerni a környezeted bizalmát, mert perpillanat csak te állítod hogy megfelelően táplálkozol és a jelek nem erre utalnak.

Remélem megoldódnak a gondjaid!

2016. aug. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Az anorexia tünetei:

1. Testsúlycsökkenés, BMI 17.5 alatt. (A tied 16.12, ez megvan.)

2. Fokozott félelem az elhízástól. (Ez is pipa.)

3. Nők esetében a menstruáció elmaradása. (Dettó.)

4. A beteg testképe torzult, mások testét meg tudja ítélni, magát nem. (Ez állításod szerint nem igaz rád.)


Szóval 4-ből 3-at hozol az anorexia tüneteiből. Gratulálok, felállítottuk a diagnózist! Most pedig irány enni, hogy ez az állapot megszűnjön!

2016. aug. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Bocsi nem ide talál, de én 170 körül vagyok és 46 kg, pedig szinte állandóan eszem...akkor most nálam is baj van?

Egyébként szerintem nem kell félned...megpróbálja kideríteni, hogy esetleg van e a fogyásodnak és a menzeszed kimaradásának lelki oka. Szerintem meg semmi kép sem árt ha csináltattok egy teljes körű kivizsgálást...

Majd írd meg mi lett :)

15/l

2016. aug. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Kedves Előző! Ha ilyen alacsony a súlyod, az a növekedésedre, fejlődésedre lesz rossz hatással. Pl a csontjaid nem tudnak kellően megerősödni, hogy csak egy példát hozzak. Szóval nem, nem egészséges, hogy alacsony a súlyod, de amíg eszel rendesen=minden vitamint, ásványi anyagot biztosítani tudsz a szervezetednek, addig nincs (nagy) baj.
2016. szept. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

15

Köszi a válaszod. Kb. mindent megeszek, sőt gyakorlatilag állandóan ennék, csak nem hízok. Több mint valószínű úgy fogok járni mint anyum, hogy terhesség után hízok meg ami nem fog lejönni...

Kérdező te hogy vagy?

2016. szept. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!