Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lesz a pszichiaternel? 15/l

Mi lesz a pszichiaternel? 15/l

Figyelt kérdés
Holnap pszichiater orvoshoz visznek a szuleim, mert 64 kg-rol 45,5-re lefogytam. 5 honapja nem menstrualok (amikor abbamaradt a menzeszem 56-58 kg lehettem, de ennek a sulynak meg normalisnak kene lennie a 168 cm-hez) En arra gondolok, hogy a menzeszem kimaradasanak hattereben valamilyen mas ok allhat, mint a lefogyas. Verkepet is nezettunk teljesen rendben volt. Viszont en valamilyen masmilyen kivizsgalasra el szeretnek menni, mert nem akarom, hogy anorexiasnak diagnosztizaljanak es hizokurara fogjanak, nem akarok fölöslegesen hizni, mert lehet, hogy valamilyen mas dolog all a hatterben nem a sulycsökkenes okozta a menzesz elmaradasat. Tenyleg nem vagyok anorexias, mert minden nap eszem, reggeli, ebed, vacsora. Egyszeruen csak rossz volt az etrendem/eletmodom es meghiztam, szerettem volna vekony lenni, ezert lefogytam. En csak vissza akarom kapni a menzeszem a nelkul hogy hiznom keljen. Mit mondjak a pszichiaternek?

2016. aug. 30. 10:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

a pszichiáter egy olyan orvos, aki tanult 8+4+6+szakvizsga ~20 évet, arra tette fel az életét, hogy segítsen egészséges, tanulni, dolgozni tudó, szabad, értelmes felnőtté válni.

Nem akar senkiből kövér tesze-tosza disznót csinálni.


Ne félj, meggyógyítanak és szép, egészséges felnőtt nő leszel!

2016. aug. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Hozod a tüneteit:

[link]


Azt kellene elmondanod hogy az "ezért lefogytam" mit takar, a kérdésből is trükkösen 'kihagytad'. Tipikus testképzavar amit leírsz.

2016. aug. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én 14 évesen voltam pszichológusnál, anorexiával kezeltek. Sokszor csaltam, vizet ittam reggelnte, hoyy 2-3 kilóval többet mutasson a mérleg, de mindig lebuktam. Nagyon ellenkeztem, nem akartam hízni. Az egész nyaramat otthon töltöttem, utána kórházban is voltam, majdnem ki kellett hagynom egy évet a suliból stb. Tudom, hogy nehéz, de legyél együttműködő. Ha az orvos azt mondja, hogy 55 kilónak kell lenned, akkor addig jársz majd pszichológushoz, amíg annyi nem leszel. Ezt követően azért a szüleid követni fogják a súlyod, hogy ne fogyj le megint.
2016. aug. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

Reggeli, ebéd, vacsora, na persze!

Szerinted te most kinek hazudsz, nekünk vagy magadnak?

Mert magadnak lehet ám hazudozni, de nekünk felesleges. Tudod, hülyék a túloldalon...

Aki eszik rendesen, az nem fog a semmitől 20 kilót lefogyni, anorexiásra aszalódni.

Gondolom a reggeli nálad az, hogy veszel egy levegőt, ebédre iszol egy korty vizet, vacsorára meg sóhajtasz egyet.

Nekem az a véleményem, hogy az ilyen embereket hagyni kell éhen halni, mert kártékonyak, károsan befolyásolják a buta nőtársaikat, ragályként terjesztve az anorexiát. Egy normális alkatú nő a mai világban már kövér, köszönhető az ilyen idiótáknak.

2016. aug. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
szedtél valamilyen fogyasztóport? némeliyknek lehet ilyen mellékhatásuk, hogy kimarad
2016. aug. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
Leírnád kérlek a napi menüdet? Kíváncsi vagyok mit eszel, mert ha eszel rendesen, és így is fogysz, valóban lehet valaüi háttérbetegség. Kérlek őszintén, a testképzavar sem játék!
2016. aug. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

De nem lehetek anorexias, mert tisztaban vagyok azzal, hogy nem vagyok köver. De nem is akarok az lenni, visszahizni.

Nem szedtem semmifele fogyaszto port.


Reggeli: teljes kiörlesu kenyer vajjal, csirke vagy pulykasonkaval, zöldsegekkel

Ebed: a suliban, valamilyen hus melle vagy krumpli, rizs, teszta stb.( ezekböl nem sok) plusz sok zöldseg

Vacsora: altalaban 250-300 g turo plusz valamilyen gyumölcs


Tehat eleve nem ertem, hogy lehetnek anorexias, nem napi 300 kcal-t eszem?

2016. aug. 30. 12:18
 8/16 anonim ***** válasza:
5-re mi a válasz?
2016. aug. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Az "ezert lefogytam" az azt takarja, hogy elhataroztam, hogy valtoztatok az etrendemen. (Borzalmas volt, rengeteget zabaltam, plane feherlisztes, cukros dolgokat, sok edesseget, egeszsegtelen etelt) Eleinte csak ugy fogytam, hogy csökkentettem az etelmennyisegen es a minöseget nem vettem figyelembe, mostanra sikerult csak kialakitanom egy egeszsegesebb etrendet.
2016. aug. 30. 12:22
 10/16 anonim ***** válasza:

jaj bocs, most láttam,nem szedtél

Nyugi, kiderítik, mi a baj és meggyógyítanak!

2016. aug. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!