Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet kitörni ebből a...

Hogyan lehet kitörni ebből a helyzetből?

Figyelt kérdés

Szorongással küzdök és ezt saját magamnak okoztam.


Középiskolában eléggé utáltam buszozni. Féltem a tömegtől, és sokszor a buszon belém is kötöttek. Kitaláltam, hogy ha bebeszélem magamnak, hogy rossz lesz a hazafele út, akkor tutira jó lesz és nem fog érni semmi rossz dolog. Ez ment hónapokon át, a végén átment ilyen megérzés félébe, hogy ha jót érzek rossz fog történni, ha rosszat fogok érezni akkor jó fog történni. Ezt úgy kell érteni, hogy ha azt érzem, hogy hazafele bántani fognak és tömeg lesz, akkor általában nagyon jó volt a hazafelé út, de ha azt éreztem, hogy jó lesz, kevesen lesznek, nyugi lesz, akkor általában bántottak, hánytak, stb. Ezek egyébként mai napig azt mondom, hogy bejövő megérzések voltak, nem utólagos megerősítés és hasonló. Lelki megnyugvást adtak, sosem ért meglepetés. (bár elég gyerekes dolog, de tényleg nagyon féltem a buszozástól, mivel sokat kellett - 1 órát - és folyton tömeg volt)


A probléma az, hogy én hülye nem értem be ennyivel. Belefolytam nagyon az ezotéria világába, ahol elhitették velem, hogy ilyen meg olyan látó vagyok, akinek fejlett a hatodik érzéke stb. Nos, én ebben hittem. Elkezdtem ez alapján élni az életemet, szinte mindig minden ilyen megérzésem bejött, tudtam hogyha rosszat érzek akkor jó fog történni, és ha jót akkor rosszat. Elég leegyszerűsítve van ez így leírva, de nyilván nem ennyiből áll. Pl. érettségin ha végignéztem a tételsort, és amelyiknél azt éreztem, hogy "ezt biztos, hogy nem fogom húzni" akkor tudtam hogy nagy valószínűséggel azt húzom, ezer példát tudnék írni.


De a lényegre térve: elkezdtem szorongani. Hogy ettől, vagy hogy ez csak rátett volna, azt nem tudom. De nagyon közrejátszik és itt elhatároztam, hogy ki akarok törni ebből az egész megérzéses, ezoterikus hülyeségből, és végre racionálisan szemlélni a dolgokat. Keresem a magyarázatokat, a tudományt a háttérben, hogy mi okozhatna ilyen megérzéseket (amik nem önbeteljesítő jóslatok) de sosem találom. Intelligencia? Előrelátás? vagy mi?

De a tárgya a szorongásomnak: félek, hogy édesapám meghal. Mivel "fordítva" gondolkodok emiatt, ezért folyton azt érzem, hogy hamarosan meghal (45 éves egészséges férfi). Ez eleve szorongást okoz. De ha arra gondolok, hogy nem lesz semmi baj, ez még nagyobb szorongást okoz, mivel akkor azt gondolom hogy emiatt lesz baj.



Szerintem ez nagyon beteges és hülye dolog, normális ember nem gondol ilyenekre. Nagyon elhatalmasodott ez az egész, amit önállóan nem tudok leküzdeni, annyira beleépült a gondolkodásomba. Nem tudom, hogy léteznek e megérzések, meg ilyen emberek, de én nem akarok megérezni semmit.

Direkt nem az ezotéria kategóriába írtam, mert ott csak jobban elhitetnék velem, hogy ezek megérzések stb.


ELNÉZÉST, HOGY ILYEN HOSSZAN ÍRTAM LE, PRÓBÁLTAM LERÖVIDÍTENI.



2016. júl. 4. 15:58
 1/3 A kérdező kommentje:
A kérdés: ezt a megérzéses baromságot pszichiáterrel, gyógyszerrel vagy valami terápiával le lehet küzdeni?
2016. júl. 4. 15:59
 2/3 anonim ***** válasza:

Olvashatnál a vonzás törvényéről, és a pozitív gondolkodásról könyveket. Ezeknek pont az a lényege, hogy amit elég erősen elképzelsz, amiben hiszel, az meg is valósul, éppen ezért JÓ dolgokra kell koncentrálni, hogy JÓ dolgok történjenek velünk.

Nekem az a saját tapasztalatom, hogy pl. vizsgák előtt ha arra gondoltam, hogy melyik tételt nem akarom húzni, akkor azt húztam, ha pedig arra, hogy melyik tételt akarom húzni, akkor azt. Így a főiskolát már úgy fejeztem be, hogy mindig arra koncentráltam, hogy melyik tételek jók nekem, és elképzeltem, hogy közülük az egyiket fogom húzni, és tudni is fogom. Nekem mindig bejött... Azóta is igyekszem csak pozitív dolgokra, célokra gondolni, főleg, ha valamilyen problémám van.

2016. júl. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! aki belépett ebbe a bizonyos mókuskerékbe az nem könnyen tud kilépni belőle. Mert a hit, hiedelmek az az agyunk oxigénhiányos állapotából fakad. Este az oxigénszegénység miatt alszunk el. Ébredéskor az agyunk csak azon területei dolgoznak, melyek feltétlenül szükségesek a napi feladataink ellátásához. Agyunk sohasem dolgozik teljes kapacitással. Idővel úgymond betokosodunk, az agyunk bizonyos területei, sejtjei sosem jutnak elegendő oxigénhez a feladatuk teljes, energikus ellátásához. Mikor a relé félrekapcsol ez gondolkodási zavarokhoz vezet. Ha ez a félrekapcsolás huzamos ideig fennáll, vagy azonos ritmusokban ismétlődik, akkor bizonyos szokásokat veszünk fel. Ez nem betegség, csupán az élet faramuci játéka. Bizonyára neked is vannak napjaid, amikor soha nem ér semmi bántalom, sikeresnek, energikusnak érzed magad. Ilyenkor ébred fel az agynak a legtöbb alvó területe sejtje. Az agy elegendő oxigént kap minden sarkában.

Ezeket a hiedelmeket, szokásokat stb. le lehet győzni, ha szervezetünk oxigénhiányos állapotát felszámoljuk.

Ezért kívánok én mindenkinek Bőséges Oxigént!

Az oxigén pozitív töltése befolyással van a saját kisugárzásunkra. Oxigénhiányos állapotban egyre negatívabb a gondolkodásunk, negatívabbak az érzelmeink, és ez kihat a cselekedeteinkre is.

2016. júl. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!