Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem csinálnak semmit a...

Miért nem csinálnak semmit a pszichológusok?

Figyelt kérdés

Úgy van tálalva a dolog,hogy a "szakemberek",majd segítenek.

De valójában nem.


HA valami nem működik az nyilván a felpnis hibája,csak nekik ne kelljen jobban elmélyedni a munkában,ne kelljen dolgozni?


Miért nem segítenek?



2016. júl. 4. 11:46
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Az a bajom,hogy nem csinálnak semmit.

Nem tudok kihez fordulni.


A dilidoki azért van,hogy segítsen.

Amikor ezt mondod neki akkor azt mondja,hogy a dolgokat ő nem tudja megoldani.

Akkor miért vannak?

Attól nem lesz jobb,hogy beszélek róla,de azt ingyen is megtehetem.


Az a bajom,hogy úgy van beharangozva az egész pszichológia,hogy ha gondjaid vannak csak nyugodtan keress fel valakit.

Aki majd szarik a pofádba,vagy nem foglalkozik veled,vagy bunkó és lekezelő és nem törődöm vagy ami ritkaság,hogy kedves és rendes ,de cserébe nem ér semmit.


Azt is meg kellene beszélnem egy szakival,hogy már utálom őket meg a szakmájukat,mert átverik az emberek.

Elhitetik velük, hogy segítenek,hogy jobb lesz miközben nem!

2016. júl. 15. 13:00
 12/25 Molyember ***** válasza:
54%
Mit kéne tennie? Legfeljebb elmondhatja, hogy miben kell megváltoznod, hogy ne jelents terhet másokra, és te is el tudj fogadni másokat. Mit vártál, megvátoztatja a világot? Vagy majd téged? Mi volt a konkrét elképzelésed, mit nem kaptál meg tőlük?
2016. júl. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
54%

Ha a páciens nem együttműködő,nem tud segíteni.

Általában nem kész megoldásokat tálalnak,hanem rávezetik kérdésekkel a pácienst,hogy hol hibás a gondolkodásmódja,és hogyan tud ezen változtatni.

2016. júl. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Abból amit ti ketten leírtatok pont semmit nem kaptam.

Nem vezetett rá semmire,nem nyitotta fel a szemem,stb.

2016. júl. 15. 16:27
 15/25 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem sehol sincs úgy beharangozva a pszichológia és a pszichológus, hogy majd minden gondodat megoldja... sőt, mindenhol hangsúlyozzák, hogy a terápia sikere mindkét félen múlik.
2016. júl. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 homo ludensz ***** válasza:
53%
Szerinted a sebész az csinál valamit mert láthatóan kitisztítja,összevarrja a sebet. A psziché(lélek) sebét viszont nem látható tisztítással és láthatatlan fonállal lehet de csak olyan páciensnél összevarrni aki észleli a sebet és szakemberhez fordul. A varrófonál egyik végét a terapeuta fogja a másik felét viszont a páciens.A tűt közösen fogják. Ezért húzódhat el egyeseknél sokáig a terápia míg másoknál hamarabb jelentkezik az áhított javulás. Egy törött lábat úgyis be lehet gipszelni hogy csak odatartod a dokinak de a törött lelket csak közös együttműködéssel a páciens és a terapeuta kölcsönös bizalma gyógyíthat.
2016. júl. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
66%
Ugyanez a véleményem a pszichomókusokról.Ök sem csodaszerek bàr szeretik magukat úgy beällįtani.Lehet neked minds is rà szükséged,vedd sajàt kezedbe a sordid, AZ ember sajät magàn is tud segíteni.
2016. júl. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező,együtt kell működni,bármennyire kényelmetlen is,meg kell nyílni. Minden ember más, a pszichológusnak is meg kell ismernie,akit kezel. A másoknak ki nem mondott gondolatokat,érzéseket,akármilyen fájók,durvák,szégyenletesek,kellemetlenek,át kell tudni adni. Hidd el,hallott már durva dolgokat. Meg kell nyílni,enélkül neki sem lesz fogalma,mi a bajod kiváltó oka,így nem is tud segíteni. Bizalom,mégpedig kölcsönös bizalom szükségeltetik a lelki gyógyuláshoz (azaz,neki bíznia kell benned,higy nem hazudsz el dolgokat,neked meg,hogy meg akar gyógyítani)
2016. júl. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Én megnyíltam és mindenre őszintén válaszoltam,de el se jutottam odáig,hogy elkezdjen"dolgozni", el se jutottam a terápia részig,mert már előtte elküldött.


Jártam másoknál is, na azok még ennyit sem csináltak.


És a pszichológia úgy van beharangozva,hogy majd ők segítenek. Nem helyetted oldják meg !

Na nem segítenek !

Gyanítom nem is tudnak meg akarnak. Nagy humbug átvágás.

Megtanulnak valamit,de alkalmazni nem tudják.

2016. júl. 18. 11:44
 20/25 Molyember ***** válasza:
Miért küldött el?
2016. júl. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!