Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem csinálnak semmit a...

Miért nem csinálnak semmit a pszichológusok?

Figyelt kérdés

Úgy van tálalva a dolog,hogy a "szakemberek",majd segítenek.

De valójában nem.


HA valami nem működik az nyilván a felpnis hibája,csak nekik ne kelljen jobban elmélyedni a munkában,ne kelljen dolgozni?


Miért nem segítenek?



2016. júl. 4. 11:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
79%

Az a helyzet, hogy ez a kérdés értelmetlen. Mert nyilván a saját (rossz) tapasztalatodból gyökeredzik, és több info hiányában nem tudjuk megválaszolni, hogy vajon a te pszichológusod miért nem tudott neked segíteni.

Az, hogy általában nem tudnak segíteni, az azért erős túlzás, saját tapasztalatom is van a témában, és biztos rengetege elő tudnának állni, akik ugyanúgy sokat köszönhetnek a terapeutáknak.

Általánosan elmondható, hogy a pszichológusok ha pl. kórházban dolgoznak általában ugyanolyan alulfizetettek mint az egészségügyi dolgozók, és ugyanolyan óraszámban is dolgoznak. Ez hamar elvezethet az időhiányhoz és a kiégéshez. Emellett vannak természetesen rossz szakemberek is, nem passzoló kliens- terapeuta párosok, vagy éppen olyanok akik egy adott területhez nem értenek, amivel a kliens megkeresi őket. Az biztos, hogy egy lelkiismeretes szakember ezt közli (ha nem ért a témához) és a további küldi az illetőt.

z

2016. júl. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Felkerestem párat,de egyik rosszabb volt, mint a másik.

A zömük beképzelt és semmit nem csinál.

Legutóbb magánrendelés fizettem is.


Azt mondta nem vagyok olyan lelki állapot,hogy megérje találkoznunk. Az addig elhangzottakról sem mondott semmit.


Természetesen mindig a kliens a hibás....

2016. júl. 4. 16:29
 3/25 A kérdező kommentje:
2016. júl. 4. 16:29
 4/25 anonim ***** válasza:
36%

Ahelyett hogy itt pörögsz magadban, kérdezd meg a legközelebbit, hogy szerinte miért nem vagy alkalmas állapotban. Bár lehet arra se tart alkalmasnak, hogy ezt közölje veled, mert ugyanúgy kiakadnál, ahogy most is...

Egyébként már többször kérdeztem, hogy milyen problémával kerested fel a pszichológust, de még egyszer sem válaszoltál.

2016. júl. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
77%

A pszichológus leginkább akkor tehet valamit, ha kiképzett terapeuta. Sőt, az sem mindegy, hogy milyen terápiára kapta a kiképzést. A leghatékonyabbak a mélylélektani terápiák (KIP, ego-state, regresszió, Bradshow, Rossi, Ericksoni, stb.)

A szakember akkor nem tud segíteni, ha nárcisztikusan te akarod megmondani, hogy mit csináljon.

2016. júl. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
42%
Keress kínai orvost, természetgyógyászt. Az meggyógyít és nem beképzelt
2016. júl. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Nem véletlenül nem írom le mi a baj.(Nem is egy valami)

Mondjuk az életvezetéssel van baj.


Én nem akarom megmondani neki mit csináljon !!!

Vele legalább lehetett beszélgetni. De a "terápiát" a kuruzslást el sem kezdtük.


Az egész pszichológia úgy van tálalva a médiában,hogy ők majd segítenek. Na de nem!


Eddig csak olyat találtam aki drágább. A pénz meg nem vet fel.


Ismét csalódnom kellett.

2016. júl. 5. 12:32
 8/25 anonim ***** válasza:
51%

Figyelj kérdező ! Az a baj, hogy kevered a pszichiátert a pszichológussal. A pszichiáter állítja fel a tüneteidből a kórképet és ad gyógyszert, neki ennyi a dolga. A pszichológus a lelki dolgaiddal foglalkozik, de azokhoz csak te értesz.


Életvezetési tanácsot ad. Ha neked pl az a bajod, hogy a kolleganőd folyton ugrat és kibeszél a hátad mögött, a pszichológus eleve konfliktuskerülő magatartást kell ajánlania, mert ezt tanították egyetemen. Ő VISELKEDÉSI, hozzáállási sémákat ajánl, tanácsól neked, de ez nem biztos hogy jó, mert az illető aki ellen kellene, lehet ezt erősítésnek veszi és még jobban rád áll. Ezt neked kell tudnod és eldöntened mi a jó.


Pszichológust csak a nagyon lelkileg elesett, palón lévő embernek ajánlanak. Szerintem sincsem rá szükséged, csak pszichjiáterre

2016. júl. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

A pszichjiáterre

azt mondta,hogy nem rá van szükségem hanem egy pszichológusra !

2016. júl. 6. 11:28
 10/25 anonim ***** válasza:
85%
Megint magamat tudom csak ismételni. Nem mondod el mi a baj, mit csináltatok a terápián, mit mondott a pszichológus, ezért semmi infonk nincs a körülményekről. Te láthatólag csak panaszkodni akarsz és azt hogy azt mondta a pszichológus hogy jelenleg nem vagy alkalmas a terápiára sértésnek vetted és itt puffogsz magadban. Honnan tudjuk, hogy neki vagy neked volt igazad, ha semmit nem tudunk a kérdés hátteréről???
2016. júl. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!