Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen eszközökhöz lehet...

Milyen eszközökhöz lehet nyúlni, hogy valakit pszichiáterhez juttassak úgy, hogy abba nem kell beleegyeznie a kezelendőnek?

Figyelt kérdés

Barátnőm nagybátyjának olyan tünetei vannak, mint "egy Éva nevű nőt hallok néha, ő mondja, hogy ne hagyjam magam és üssem meg apámat", tehát kitalál(vagy ezt hazudja) egy nem létező személyt, de végeredményben a családját bántalmazza, szívja a vérét. Barátnőmnek pedig itt az újraérettségi időszaka, a vizsgaidőszaka egyetemen és csak ő tudna segíteni neki 200km távolságból. Azonban amikor személyesen tudnak találkozni, akkor sem ér el semmi javulást nála.


Ezért szeretnék felvilágosítást kapni arról, hogy mik a jogai barátnőmnek és a családjának, hogy bnőm nagybátyja a bnőm nagybátyjának érdekében -és saját érdekében is természetesen- pszichiátriai kezelés alá kerüljön, mivel muszáj ezért beleegyezése nélkül is akár.


2010. ápr. 13. 23:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


a 8. oldaltól olvashatod az ide vonatkozó jogi szankciókat.

2010. ápr. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Örök hála!
2010. ápr. 14. 09:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Érthető a kérdésed, csak azt nem értem, miért úgy kérdezted, "hogy neked milyen lehetőséged van a barátnőd nagybátyját pszichiátriai kezeléshez juttatni, kényszer utján?"

Szerintem, neked ehhez semmilyen jogod nincsen sajnos. A nagybáty ugyanolyan jogú, szabad magyar állampolgár mint te, egészen addig, amíg a megfelelő szakhatóság nem korlátozza ebben. Az a tényállás, hogy leírod, hogy "szívja a vérét" nem bűnügyi kategória. Hogy hülyeségeket beszél, ahhoz meg semmi közöd. Különben a barátnőd, és a nyagybátyja, nem egy család. Vagy együtt élnek? Ez a dolog sántít valahol. Te, mint kívülálló, még csak nem is szólhatsz a nagybáty viselkedése miatt.

2010. ápr. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló teljesen igazad van, nincs is szándékomban lépnem, tudtában vagyok ennyire a jogaimnak kb. Viszont azt hiszem amikor a kérdést kiírtam, nem gondoltam végig, hogy milyen személyben írjam.

Végeredményben én csak utána szerettem volna járni annak, hogy az illető milyen úton kerülhet kezelés alá. Az ő családja mára már csak az édesapjából áll, akivel nem lakik együtt, viszont összejárnak néha és előfordult már, hogy a 70 éves apjához virágvázát vágott.


Biztosan belátod, hogy bármilyen személyben teszem fel a kérdést, a lényeg, hogy megszerezzem az információt és mindenki biztonsága érdekében átadjam azoknak akik ezügyben tudnak tenni.

2010. ápr. 15. 10:41
 5/5 A kérdező kommentje:
Na ezt túl gyorsan megválaszoltam, ott van a szöveg elején egy helyesírási hiba, gratulálok magamnak. Remélem nem fog ezen senki lovagolni :) Elnézést.
2010. ápr. 15. 10:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!